Halveksittavia käsityksiä

Vaimoni oli vuosia töissä SPR:llä. Hän auttoi vanhuksia. Saunotti heitä ja piti kerhoja ja aamuhartauksia jne.
Halveksin ihmisiä, jotka puhuvat iskuista SPR:ää vastaan tai pitävät sitä rikollisjärjestönä.
2783
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Siitä ei päästä mihinkään, etteikö SPR toimi Suomen kansan oikeustajun vastaisesti. Siis pääsääntöisesti.

Äänestä
  • Paljonkohan tuokin SPR työntekijä sai köyhiltä riistettyä rahaa palkkana suoraan omalle tililleen?

    Äänestä

  • varmaan aika paljon. mutta esim liikanen tienasi enemmän kuin rivityöntyöntekijät

    Äänestä

  • Kun lähes 30 vuotta sitten somalien virta Moskovasta Suomeen alkoi, oli Helsingin Rautatieasemalla aina junan saapuessa SPR:n työntekijät vastassa. Kun monilla somalimiehillä oli vielä kädessään sakku, missä oli SPR:n logoja ja teksti, projekti Suomeen, niin jokainen käsittää, ettei SPR:llä ollut puhtaat jauhot pussissaan.
    Silloin, kuten nytkään ei yksikään ihminen tule junalla itärajan ylitse ilman asiaan kuuluvaa passia ja viisumia, somalit sen kuitenkin SPR:n mukana ollen tekivät.
    Mielenkiintoista, kun asia on vaiettu täysin.

    1Äänestä

Persuilla on katumisen paikka ja syvä. Katuminen ei ole ollut vielä riittävää, joten oppositio kutsui...

2Äänestä
  • Mitä katumista Persuilla on ?

    Äänestä

spr on talouskorruptio systeemi.
Ja veripalvelu bisnekset, yms..
Täyttä korruptiota !!
Ja Käyttää työttömiä ilmaistöissä hyväkseen.
Joten ,,, Miksi siellä johtajilla on huippupalkat?
Miksi spr harrastaa pakolaisturismi bisnestä, ahnehtii verovaroja ?
Miksi spr tuhlaa verorahaa ?

1Äänestä

Persu Ano Turtiainen on antanut kasvot persu natsien rikolliselle ihmisvihalle.

2Äänestä

Vapaaehtoinenkaan auttaminen ei persuille kelpaa. Persut haluaisi vanhusten kuolevan nuorena ettei valtio tarvis maksaa ja persu säästäisi kymmenen senttiä.
Halveksunta persuja vastaan vain kasvaa!

3Äänestä

En koskaan anna mitään SPR eikä YK-järjestöille koska

laittomien suomalaisten päästäminen maahan on lain vastaista jos ei muun niin luonnonlain. Suomalaiset hyökkäävät ja murtavat mummon naaman https://vimeo.com/291922095

Muistakaa tämä kun käytte äänestämässä vaikka Olavin muistolle. 11.5. Halla-aho pitää lauantaina 12.00 alkaen poliittisen tilannekatsauksen SuomenUutiset suorana

Äänestä

Toivottavasti te persut joskus tarvitsette veren siirron. Varmasti kieltäydytte SPR: n verestä ja valitsette kuoleman.

2Äänestä
  • SPR saa veret lahjoituksena, mutta myy ne "tarvitsijoille", todellakin "puhtoista" porukkaa :)

    Äänestä

SPR on tosiaan viittä vailla omasta mielestään varmaan menossa pörssiinkin kuin mikä tahansa globaali yritys ja samoin lienee Diakonissalaitos, josta alkoi paperittomien klinikoiden perustaminen ! Kuka suomalainen veronmaksaja nyt SPR:ään luottaa ! En minä ainakaan. Ja jos joku puhuu SPR:n boikotoinnista, eihän se välttämättä veripalvelua tarkoita vaan niitä saamarin rikkiviisaita keräyksiä , ja etenkin paperittomien rikollisten ja koko haittamaahanmuuton auttamista ja puolustamista ! Huh huh sentään.
Aloittajalle : SPR on siinä mielessä rikollisjärjestö. Totta. Ja jos oma muija siellä lukeekin vanhuksille ja muuten passaa heikompiaan, iso liuta muita muijia on löytänyt sieltä haittamaahanmuuttajista sänkynsä lämmittäjän ! Mitähän tällaisestakin ilmiöstä ollaan mieltä...

1Äänestä

Kuinka monta senttiä eurosta menee organisaatiolle itselleen? Väittäisin, että yli 70.

1Äänestä
  • Joo,+luku+on+noin+70+%:a+jolla+rahotetaan+mm.+johtajien+korkeat+liksat+jne...

    Äänestä

  • mielenkiintoista on myös se että spr salaa työntekijöidensä palkat, samoin kuin kirjanpidon

    sillä jokainen joka pahaa tekee, viha valkeutta eikä tule valkeuteen

    Äänestä

Onko vaimosi siis jotenkin aivopesty, vaiko osallinen tuohon SPR;n hämäräperäisiin ja epäeettisiin toimiin ?

Äänestä

Taas kerran. Ei uuskoisi, miten alhaisia ihmisä persut ovat.

2Äänestä
  • Eiköne naita itteään niissä vastaanottokeskuksissa.Täsin palveltu tottakai.

    Äänestä

  • Persut ??

    Miksi sinusta Persut ovat alhaisia "ihmisä", mitä sitten lienevätkin ??

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköne naita itteään niissä vastaanottokeskuksissa.Täsin palveltu tottakai.

    Tuo onkin hyvä ajatus, vastata itselleen väitteellä että "täsin" palvelua tarjoavat Persut, nuo "uuskomattoman alhaiset ihmisät".

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut ??

    Miksi sinusta Persut ovat alhaisia "ihmisä", mitä sitten lienevätkin ??

    Uuuuuskoisit nyt vaan, täsin palveltu tottakai.

    Äänestä

Olen SPRn ainaisjäsen. Persuus on rikos ihmisyyttä ja ihmiskuntaa vastaan. Persut ansaitsee saman rangaistuksen ja tuomion kuin natsit Nürnbergissä .

1Äänestä
  • Oi+mikä+pyhimys+!+Wau+!+Että+persulit+oikein+rikos+ihmisyyttä+vastaan...Huh+huh+sentään+noita+hihhuleita+!+Millä+sitten+selität+pienessä+maailmassasi,+että+n.70+%;a+SPR:n+tuloista+menee+sille+itselleen,+mm.+johtajien+korkeisiin+liksoihin+???+Silmät+auki+ja+katso+totuutta+niinkuin+se+on+!+Miksi+kutsuisit+sitten+sellaista+haittamaahanmuuttoa,+joka+halveksii+tyttöjä,+lapsia+ja+toisuskoisia+?+Arvasinkin.+Aihe+on+liian+arka+vastata.

    Äänestä

  • Kyllähän sinä olet se palstan suurin ihmisvihaaja rasisti, valehtelet ja kirjoittelet valheellisia tarinoita, mutta se vain vahvistaa sen, millainen sinä olet ihmisenä, eikä mitään persuista.
    Kommenttiesi pohjalta, sinä et ole kovinkaan hyvä ihminen.

    Äänestä

SPR tekee arvokasta työtä Hävekää räksyttävät tuhopolttajat!

Äänestä

SPR:ssä on kyllä monenlaista toimintaa. Johtoporras sikailee huippupalkoilla, kun työ teetetään aloittajan kuvaamilla hyväntahtoisilla idiooteilla puoli-ilmaiseksi, tai täysin ilmaiseksi vapaaehtoisilla.

MInun puolestani SPR:n saa pommittaa vaikka kokonaan pois kartalta, hyyväntahtoiset ihmiset löytävät kyllä parempia paikkoja auttaa ihmisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaimoni oli vuosia töissä SPR:llä. Hän auttoi vanhuksia. Saunotti heitä ja piti kerhoja ja aamuhartauksia jne.
Halveksin ihmisiä, jotka puhuvat iskuista SPR:ää vastaan tai pitävät sitä rikollisjärjestönä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu