Ehdotan että uskovien miesten johdolla tehdään uskovien alue missä toteutetaan kirjaimellisesti Raamattua.
Naiset ei ole töissä vaan synnyttäjinä kotona
Miehet johtaa perhettä seurakuntaa ja tätä asuinaluetta
Korostetaan luomisjärjestystä
Ei käytetä mitään päihteitä eikä kasvisruokaa vain lihaa ja laardia
Ei TV tä ja netti vaan töissä
Ei saa puhua ilmastosta evoluutiosta tai muusta valheesta
Homot ja ajattelevat naiset pannaan ennallistamisleireille
Naiset pitää vain harmaata laajaa pitkää hametta ja päähinettä tai huntua
Nainen on miehen omaisuutta VTn tapaan
Uskoville oma kunta tai alue?
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oma pieni alue, kuten ahvenanmaa voitaisiin luovuttaa uskoville yhdessä ahvenanmaalaisten kanssa.... minulla ei ole ahvenanmaalaisia vastaan mitään, mutta se olisi sopiva aluepläntti keskellä merta, johon perustaa siirtokunta.
- Anonyymi
Tuhatvuotinen valtakunta tulee olemaan sellainen. Sen alue ulottuu kaikkialle maailmaan. Siellä noudatetaan Raamattua ja kuninkaiden Kuningas Jeesus Kristus on sen valtakunnan ylin johtaja.
Entä ne, jotka haluavat syödä saastaista sianlihaa ja palvoa vääriä jumalia. Herra Jeesus tuhoaa heidät tehdessään paluun. Tuhatvuotiskaudella noudatetaan Jumalan lakia ja vietetään sen takia mm. sapattia, uudenkuunjuhlaa ja lehtimajanjuhlaa.
2 Tess 1:7 kun Herra Jeesus väkevien enkeleittensä kanssa ilmestyy taivaasta [1. Tess. 3:13, 1. Tess. 4:16]
8 tulenlieskojen keskellä ja rankaisee niitä, jotka eivät tunne Jumalaa eivätkä suostu olemaan kuuliaisia Herramme Jeesuksen evankeliumille.
Jes 66:15 Katso, Herra saapuu tulenlieskassa, hänen vaununsa ovat kuin pyörretuuli. Hänen vihansa purkautuu tulenhehkuna, hänen jyrinänsä liekkeinä. [2. Tess. 1:8; 2. Piet. 3:7]
16 Niin Herra toteuttaa oikeutensa tulella, hänen miekkansa lyö ihmissukua, ja monet kaatuvat sen lävistäminä: [Ilm. 19:20,21]
17 nuo, jotka puhdistautuvat ja valmistautuvat palvontatarhojen menoihin johtajansa ympärillä, nuo, jotka syövät kaikkea iljettävää, sian lihaa, rottia -- minä tunnen heidän tekonsa ja ajatuksensa, ja he kaikki saavat loppunsa, sanoo Herra. [Jes. 65:3]
18 Minä saavun kokoamaan kaikki kansat ja kielet, ja kaikki tulevat ja näkevät kirkkauteni.
----
23 Ja aina uudenkuun päivänä ja jokaisena sapattina tulee koko ihmissuku, ja kaikki kumartuvat minun eteeni, sanoo Herra. [Sak. 14:16]
24 Ja kun he lähtevät ulos, he näkevät niiden ruumiit, jotka ovat minusta luopuneet. Mato, joka niitä kalvaa, ei kuole, liekki, joka niitä nuolee, ei sammu.
Sak 14:9 Sinä päivänä Herra on oleva koko maanpiirin kuningas. Hän on oleva yksi ja ainoa Jumala ja hänen nimensä ainoa, jota avuksi huudetaan.
-----
16 Kaikki jäljellä olevat niistä kansoista, jotka ovat hyökänneet Jerusalemia vastaan, tulevat nyt sinne vuosi vuodelta kumartaen rukoilemaan Kuningasta, Herraa Sebaotia, ja viettämään lehtimajanjuhlaa. [Jes. 66:23] - Anonyymi
Hyvä ajatus !
siellä ei olisi tarvetta poliisivoimille ei putkaa ei oikeuslaitosta eikä hoperoa lutterin systeemiä temppuratoineen !
rahapussin sais jättää portaille ja kaupat olisivat huumevapaata aluetta, ei ongelmia minkäänlaisia, ei saisi turpaan nakkikioskilla josko koko kioskia tarvittaisiin, eihän sieltä osta muut kuin juopot päissään yöllisillä retkillään retkuillessaan!- Anonyymi
Tuhatvuotinen valtakunta on rauhanvaltakunta.
Jes 2:2 Aikojen lopussa on Herran temppelin vuori seisova vahvana, ylimmäisenä vuorista, kukkuloista korkeimpana, ja kaikki pakanakansat virtaavat sinne.
3 Monet kansat lähtevät liikkeelle sanoen: "Tulkaa, nouskaamme Herran vuorelle, Jaakobin Jumalan temppeliin, että hän opettaisi meille teitänsä ja me vaeltaisimme hänen polkujansa; sillä Siionista lähtee laki, Jerusalemista Herran sana".
4 Ja hän tuomitsee pakanakansojen kesken, säätää oikeutta monille kansoille. Niin he takovat miekkansa vantaiksi ja keihäänsä vesureiksi; kansa ei nosta miekkaa kansaa vastaan, eivätkä he enää opettele sotimaan.
- Anonyymi
Raamatun UT kehoittaa rakentamaan Raamatun UT mukaisesti toimivia Kristuksen Jeesuksen, APOSTOLISIA seurakuntia kaikkien paikkakuntien alueille. Joista sitten yhdessä muodustuu se Krist. vaihtoehto, tälle pahan vallassa oleva, saatanaa tuomiokseen palvelevan maailman / ihmskunnan kansakuntien, Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisesti maailman touihuille ja politiikalle.
On alkamassa, tuola... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com - Anonyymi
Järvenpäähän perustetaan savipellolle kristillinen asuinalue. Mutta se taitaa olla yhteiskristillisyydellä saastutettu hellarikalifaatista haaveileville. Eka vaikutelma muslimimaahan muutettuani oli, että tämähän on kuin helluntaiseurakunta. Vaikutelma samankaltaisuudesta vain vahvistuu näitä lukiessa.
- Anonyymi
2Moos.12:40 Mutta aika, jotka israelilaiset olivat asuneet Egyptissä, oli neljäsataa kolmekymmentä vuotta. Ap.t.7:6 Ja Jumala puhui näin: Hänen jälkeläisensä tulevat olemaan muukalaisina vieraalla maalla, ja siellä he tekevät heidät orjiksensa ja sortavat heitä neljäsataa vuotta. Kolmekymmentä vuotta hukassa. 1Moos.15:13.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719