Rikoksesta tuomiot

Onko yhtäkään Perussuomalaista kansanedustajaa .. ja ketä ? Siis niitä joita ei ole tuomittu Suomen oikeuslaitoksessa mistään rikoksesta. ... kenties Huhtasaarta ei ole vielä syytetty tai tuomittu mistään. Ehkä on vain ajan kysymys ?? Olen varma, että tulevaisuudessa ainakin moraaliset tuomiot tulee, kun kansa oppii ymmärtämään mitä moukkia nämä Persut ovat !!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sulkahattuun pojat,sano Ano!

Äänestä

Eikös Huhtasaarikin plagiointi pelleilystä joutunut kyseenalaiseen valoon. En ymmärrä miten alas suomalaiset voi vajota kun tällaista puoluetta kannattavat valtion johtoon. Inhottava puolue.

Äänestä
  • Kysy itseltäsi miksi olet vajonnut alat, kun kannatat haittamaahanmuuttoa todennäköisesti, sekä haluat luultavasti Suomen olevan liittovaltion osa. Kaikki tosisuvakithan näin haluavat.

    Äänestä

Eikös tuo Antti ole Hovissa tuomittu Rikollinen???

Saako sellainen olla pääministeri ???

Äänestä

Liekö nykyään kovakin arvonnousu, kun tuomitaan rikoksesta?!
Ainakin näyttää riittävän niiden äänestäjiä eduskuntaan ... onkohan osalta suomalaisista jäänyt lääkkeet ottamatta vai eivätkö ole jaksaneet käydä lääkärissä!
Liekö tämä suunta kokoomuksellakin, kun kuuluvat suuntaavan politiikkansa vielä enemmän oikealle?
Eikö siitä äärioikeistolaisuudesta ole saanut kärsiä koko maailma - pitääkö sitä vielä oikein edistää Suomessa??!

Äänestä

Eihän se persujen syy ole kun heitä mielivaltaisesti, usein täysin keksittyjen, hatusta vedettyjen asianhaarojen vallitessa tuomitaan vasemmistolaisen demlan toimesta. Tottakai vastustaja haluaa runtata persut maanrakoon.

Äänestä

Soinin rötösaateli vaihtunut Jussin rötösaateliin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko yhtäkään Perussuomalaista kansanedustajaa .. ja ketä ? Siis niitä joita ei ole tuomittu Suomen oikeuslaitoksessa mistään rikoksesta. ... kenties Huhtasaarta ei ole vielä syytetty tai tuomittu mistään. Ehkä on vain ajan kysymys ?? Olen varma, että tulevaisuudessa ainakin moraaliset tuomiot tulee, kun kansa oppii ymmärtämään mitä moukkia nämä Persut ovat !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu