"Uhriutuminen" uusi sana

Anonyymi

Vihervasemmisto ja siniset rakkikoirat ovat löytäneet uuden sanan "uhriutuminen", jolla tarkoitetaan perussuomalaisia. Karavaani kulkee ja koirat haukkuu. Ennen haukuttiin raisteiksi, fasisteiksi ja natseiksi. Muistamme Tiinan, sen hyveellistä esittävän, joka näki käsimerkkejä.
Mitä tarkoittaa uhriutuminen? Se tarkoittaa sitä, että antaa kiusaajien kiusata eikä saa puolustautua. Pitää taistella. Pitää ajaa rotat koloihinsa. Sinisiä ei ole enää montakaan. Valtuustoissa vielä pari vuotta muutama ja se oli siinä. Katoin, että gallupeissa ei sinisiä enää noteerata, ovat siellä kohdassa muut.

2

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja marttyyri. Kannatus on nousujohteinen. Ei olla uhreja eikä marttyyreja. Ollaan taistelijoita. Yritetään häpäistä, mutta ei aleta kantamaan häpeää. Ei oteta kannettavaksi häpeää, joka kuuluu muualle. Ei aleta projektion kohteeksi. Nostetaan oma päämme korkealle. Ollaan arvokkaita ihmisiä juuri sellaisina kuin olemme. Vihervasemmisto ja siniset asettelevat häpeäviittaa harteillemme. Ylimieliset, itseään muita parempina pitävät. Hävetkää itse!

    • Anonyymi

      Myös takinkääntö, täysipainoinen valehtelu ja kusetus kuuluu perussanastoon persujen kohdalla.
      Persu ei ymmärrä edes hävetä tyhmyyttään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      273
      2834
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      40
      2259
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1977
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1697
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1644
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1355
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1297
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1169
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1126
    Aihe