Muista nasse propaganda!

Yhdysvallat lisää joukkoja ja aseistusta alueella vastauksena uhkaan, jota Yhdysvaltojen mielestä Iran aiheuttaa. Pentagonin tiedotteen mukaan Yhdysvallat on havainnut merkkejä siitä, että Iran on lisännyt valmiuttaan hyökätä Yhdysvaltojen joukkoja ja etuja vastaan.

Venäjä se varmaan kohta aikoo hyökätä ja me vaan puolustaudumme.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Perusteet USA:n lentotukialuksen ja pommituskoneiden lähettämiseksi torjumaan ”Iranin uhkaa” Persianlahdelle ovat israelilaismedian mukaan lähtöisin Israelin tiedustelupalvelu Mossadilta. Mitään faktista ei ole kuitenkaan julkaistu, joten kyseessä ovat ainoastaan huhuihin perustuvat tiedustelutiedot.
Lännen valtamedioissa määrittelemättömäksi tiedustelutiedoksi kerrottu informaatio ”Iranin kohoneesta hyökkäysvalmiudesta”, jota seurasivat otsikot USA:n hallinnon sotilaallisista toimenpiteistö koskien ”puolustusvalmiuden järjestelemiseksi Persianlahdella” ovat saaneet alkunsa Mossadin levittämästä huhusta, kertoo USA-yhteydet omaava Axios-verkkouutispalvelu.

Nämä jutut kuuluvat asiaan, kuten tynnyripommit joilla pyrittiin demonisoimaan Assad.

Äänestä

Juu ja Suomessa nasset ovat saaneet jostain luotettavaa tiedustelutietoa, että Venäjä hyökkää kohtsillään Suomeen ja Ruotsiin ja Norjaan.

Äänestä
  • Pitäähän yrittää perustella, miksi nato jatkuvasti harjoittelee Suomen maaperällä?
    Eihän meno ole enää tervettä, varsinkin kun jenkit ovat mukana tässä menossa.

    Nasset eivät ole kertaakaan pystyneet esittämään, miten Venäjä on Suomea uhannut Putinin hallinnon aikana.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pitäähän yrittää perustella, miksi nato jatkuvasti harjoittelee Suomen maaperällä?
    Eihän meno ole enää tervettä, varsinkin kun jenkit ovat mukana tässä menossa.

    Nasset eivät ole kertaakaan pystyneet esittämään, miten Venäjä on Suomea uhannut Putinin hallinnon aikana.

    ''Nasset eivät ole kertaakaan pystyneet esittämään, miten Venäjä on Suomea uhannut Putinin hallinnon aikana''
    Ei ole tervettä ei.
    Ei ole loputon valehtelukaan, on myös hyvä muistaa että sen perustelun hoitavat ryssän rommelit uhkailullaan,
    Aina kun ehtivät kenkälaatikon kokoisen ydinvoimalan rakentamiseltaan.

    1Äänestä

  • "Aina kun ehtivät kenkälaatikon kokoisen ydinvoimalan rakentamiseltaan"

    Tai aina kun 44.Div irrottautuu palstalle taas taistelemaan Raatteen tieltä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Aina kun ehtivät kenkälaatikon kokoisen ydinvoimalan rakentamiseltaan"

    Tai aina kun 44.Div irrottautuu palstalle taas taistelemaan Raatteen tieltä.

    ''Tai aina kun 44.Div irrottautuu palstalle taas taistelemaan Raatteen tieltä''
    No niinpä, taisivat kuitenkin ne taistelut Raatteen tiellä olla ihan todellisuutta ja osa oikeaa historiaa, mutta kuinka mahtaa olla sen kenkälaatikon kokoisen ydinvoimalan kanssa?
    Huutonaurua!!!!!

    Äänestä

Kohteesta tehdään syyllinen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yhdysvallat lisää joukkoja ja aseistusta alueella vastauksena uhkaan, jota Yhdysvaltojen mielestä Iran aiheuttaa. Pentagonin tiedotteen mukaan Yhdysvallat on havainnut merkkejä siitä, että Iran on lisännyt valmiuttaan hyökätä Yhdysvaltojen joukkoja ja etuja vastaan.

Venäjä se varmaan kohta aikoo hyökätä ja me vaan puolustaudumme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu