Venäjämielisyys Perussuomalaisille ja Suomelle suuri mahdollisuus

Anonyymi

Miten tätäkin ilmiötä nyt niin ihmetellään ! Jos jokin on esimerkkinä puhtaasta nationalismistaan toisille isänmaallisille liikkeille, onhan se nyt Venäjä omalla esimerkillään. Emme voi tarkastella asioita vertaamalla niitä suoraan Suomeen vaan miten Venäjä ajattelee omiaan ja omistaan. Jos tämä ei ole nationalismia, niin mikä sitten ?
Ja yhteistyökumppanina naapurimme (!) Venäjä on mahtava mahdollisuus, ja perussuomalaisten taustatukena verraton kumppani. Venäjällä on edelleen hyvät suhteet Kiinaan. Mitkä voittoisat tekijät ja mahdollisuudet nämäkin ylipäätään !
Nationalistiset liikkeet omaa jokainen toki erilaisia maalähtökohtaisia piirteitään, mutta pyrkimys mennä yhtenä rintamana Brysseliin vaikuttamaan ja yhteistyön vakiinnuttaminen ylipäätään on faktaa. Sille loi tarpeen itse sekasortoinen ja toimimaton EU käskyineen ja sensuurialustoineen ja etenkin tuhoisine HAITTAmaahanmuuttoineen.
Jos Antti Rinnekin olisi tämän tajunnut jatkuvassa sairaslomakierteessään, tai edes joku fiksumpi sijaisensa, "viholliseksi" katsottu kun pidetään aina vierellä eli hallituksessa vaikuttamassa, nyt sensijaan perussuomalaisten menestys vaan ponkaisee ylöspäin ! Venäjämielisyys turvaa taustaa entisestään. Emme myöskään elä enää sodankäyntiä varten (Nato) vaan yhteistyötä ja rauhan rakentamista varten.

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuosta naapuriyhteistyöstä ja Ruotsidemokraattejen ilkeilystä vaan. Ruotsilla on itsellään niin paha tilanne kun sillä on jo 65 no go-aluetta että se taitaa odottaa jo jonkin sortin sisällissotaa puhdistamaan tilannettaan. Sellaiseen "yhteistyöhön" emme voi sekaantua.
      Sensijaan yhteistyömme toisen naapurimme Venäjän kanssa voi poikia juuri kaiken tuon rauhan ja yhteistyön. Sellaiseen yhteistyöhön emme kytke ylivelkaista Natoa millään tavalla.

      • Anonyymi

        Presut kertaavat tarujaan. Ruotsin poliisin mukaan Ruotsissa ei ole ainuttakaan no go -aluetta, minne poliisi ei menisi. Uskon Ruiotsin poliisiin enemmän kuin persuihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Presut kertaavat tarujaan. Ruotsin poliisin mukaan Ruotsissa ei ole ainuttakaan no go -aluetta, minne poliisi ei menisi. Uskon Ruiotsin poliisiin enemmän kuin persuihin.

        Pistätkö sen jutun linkin, jossa ruotsin poliisit ovat noin kertoneet, vuoden 2018 tai jälkeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pistätkö sen jutun linkin, jossa ruotsin poliisit ovat noin kertoneet, vuoden 2018 tai jälkeen.

        Ai oikein vuoden 2018 jlkeen ! Oma Ruotsin poliisin listaukseni kun on kesään 2017 saakka. Oletpa ovela ! Luuletko tosiaan, että Ruotsissa voi tästä aiheesta muutenkaan haastaa ääneen ja avoimesti, kun Suomessakin noudatetaan hyssyttelylinjaa !


    • Anonyymi

      Kokoomushan se on natoa ajanutkin ! Onneksi se istuu nyt turvallisesti oppositiossa. Perussuomalaiset taas ei kuulu oppositioon.

    • Anonyymi

      Vasemmistohan on Suomen venäläismieleisin puolue.


      Kuten 1939 saatiin todeta.

      • Anonyymi

        Tuosta kommentista suhteessa muihin persukommentteihin voitanee päätellä, ettei persukannattajat itsekään kykene hahmottamaan selkeää linjaa edes suhteessa Venäjään.


      • Anonyymi

        Persuilla on ihan oma historiankirjoituksensa. Sille nauravat naurismaan aidatkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persuilla on ihan oma historiankirjoituksensa. Sille nauravat naurismaan aidatkin.

        Tule sinäkin persuihin. Olemme yksinkertaisten ihmisten puolue.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tule sinäkin persuihin. Olemme yksinkertaisten ihmisten puolue.

        Taitaa sinun porukkasi olle se antipersut :) Kovin terävää ei tunnu tosiaan siellä meno olevan, ainakaan palstakäytöksestänne päätellen. Taitaa olla tuollaista mainostaamaasi sisäsiittoista siskosi Charity69 kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persuilla on ihan oma historiankirjoituksensa. Sille nauravat naurismaan aidatkin.

        Olisi aika tyhmää notkua pelkästään historian lehdillä näkemättä huomisen mahdollisuuksia, eikö vaan.


    • Anonyymi

      Kannatta lukea Haapalan juttu ja vaikka hakea googlettamalla seuraava, epäisänmaallisia persut ovat.

      perussuomalaiset hyppäsi putinin kelkkaan

      • Anonyymi

        Onko Haapala se sinun gurusi, joka kertoo ainoata oikeaa totuutta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko Haapala se sinun gurusi, joka kertoo ainoata oikeaa totuutta ?

        Minu Suuri Guru ole jussi. Jussi mestari on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minu Suuri Guru ole jussi. Jussi mestari on.

        No niin, siinä sitä taas yksi antipersu "naamioituu" Hassaniksi.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      28
      1838
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      157
      1802
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      354
      1574
    4. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      150
      1207
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      213
      1164
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1128
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      1024
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      5
      999
    9. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      995
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      948
    Aihe