Koska 20 % menee rikki?

Viimeisen mielipidekyselyn mukaan perussuomalaiset on suurin puolue yli 18 % kannatuksella. Seuraavassa gallupissa menee 20 % rikki. Eduskunnan tuolisekoilut ja muut vähättely-yritykset vain lisäävät kannatusta. Tällä palstalla riekkuvien vihervasuriolmien ja muiden typerysten v-tutus senkun vaan lisääntyy. Hyvä niin. Lopuksi: parempi oppositiossa kuin huonossa hallituksessa.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Halla-aholle pieni neuvo, älä arvostele semmoista mitä ei ole edes olemassa ja jos syntyy , niin sitten vasta kun tehdään vääriä asioita, edellisten hallituksien jäljiltä on 10 miljardin alijäämä perintönä tulevalle hallitukselle, ketkä sen sitten muodostavatkin.

Äänestä
  • Niinpä niin, oman politiikan ajaminen on tärkeämpää, kuin muiden sättiminen, koska onhan tästä ihan hyvä esim. miten käy puolueen kannatukselle, kun rupeaa päästelemään suustaan mitä sattuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinpä niin, oman politiikan ajaminen on tärkeämpää, kuin muiden sättiminen, koska onhan tästä ihan hyvä esim. miten käy puolueen kannatukselle, kun rupeaa päästelemään suustaan mitä sattuu.

    Tuokin maksettava joka vuosi, vihersuvat sitä vaativat lisäämään.
    https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348

    Äänestä

  • Se vaan ettei eu vaaleissa tuu 400 00 ääntä yhdelle puolueelle. Monia ei kiinnosta äänestää napinpainajaa luxuspalkkaiseen duuniin.

    Äänestä

  • Onko tärkeämpää valita sukupuolen mukaan, vaiko asiaan pätevin, sopivin ?
    Sukupuolen mukaan tehtävät valinnat, eivät juurikaan tunnu lisäävän tasa-arvoa.

    Äänestä

Kun Turtiaisen kaltaisen edustajan aivopierut jatkuvat alkaa ilmapallopuolueesta kuulua sihinä.

Äänestä
  • Eiköhän noita "aivokuolleita" idiootteja löydy kaikista puolueista. On vain sääli, että Hakkaraiset ja Turtiaiset vievät sivuraiteille ja syövät uskottavuutta. Siinä on noita äänestäneille ajattelun paikka.

    Äänestä

"Monia ei kiinnosta äänestää napinpainajaa luxuspalkkaiseen duuniin"

No niin, ei siis kiinnosta EU-parlamentti koska on turha joten koska ei kiinnosta ei EU:ta saada muutettua joten ei kiinnosta jne. ...

Nyt lähdetään siitä, että EU muutetaan sellaiseksi että kiinnostaa
Satatuhatta ääntä/paikka, 400 000 PS-puolue, 4 paikkaa, Halla-aho on taas kerran väärässä ja odottaa 3 paikkaa

Huhtasaari matkustaa Milanoon tapaamaan Matteo Salvinia viikon sisällä rakentamaan sellaista EU-ryhmää joka muuttaa

EU:ssa ei ole mekanismia, joka pitäisi suomalaisten puolta. Suomen mepit ovat eri ryhmissä ja EU:n rakenne on sellainen, että ryhmät vaikuttavat suoraan komissioon jolla EI OLE oppositiota. Juuri siksi EU-VAALIT OVAT EHDOTTOMAN TÄRKEITÄ JA TÄRKEYS KOROSTUU EU:N RAKENTEEN TAKIA. EU-parlamentti ei ole oikea parlamentti siinä mielessä että komissio ei ole hallitus, eikä sillä siis ole OPPOSITIOTA parlamentissa. Parlamentissa määrää suurin ryhmä eikä siellä ole oppositiota Siksi on tärkeää että Haho saa paljon ääniä jotta voi vaikuttaa ryhmän kansallismielisten kokoamisessa koska se sitten määrää ja taistelee junckerismia ja macronismia vastaan. Matteo Salvini edustaa Milanoa ja pohjois-Italiaa ja Huhtasaari matkustaa selvittelemään kansallismielisten politiikkaa sinne https://www.satakunnankansa.fi/a/007778db-9d4f-4495-b984-0597583fe844

"Tärkeintä, että siihen on saatu mukaan keskeisistä jäsenmaista tulevia suuria puolueita, joilla on paljon meppejä. On selvää, että niiden ympärille tämä ryhmä tulee rakentumaan. Tällaisia ovat esimerkiksi Saksan AfD, Halla-aho sanoo. Perussuomalaisille läheisimmäksi puolueeksi hän mainitsee Tanskan kansanpuolueen, jonka kanssa puolue on toiminut pitkään samassa EU-ryhmässä ja tehnyt läheisesti yhteistyötä myös tulevaa EU-projektia silmällä pitäen. –?Yleisesti toivomme kovasti, että myös muista naapurimaista, Baltian maista ja Ruotsista samanmieliset puolueet saataisiin tulevalla kaudella samaan ryhmään, Halla-aho"

Nämä ovat pelikentät, alakulmassa Matteo Salvini
https://pbs.twimg.com/media/D3lYrOBWkAA817f.jpg

Äänestä

"Perussuomalaisten äärioikeisto vahvistuu, "valituiksi" tulivat tämän suunnan henkilöitä."
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-uusi-puoluehallitus-valitt

Tällä uudella puoluehallituksella varmistetaan perussuomalisten liittyminen äärioikeistokoalitioon, jollainen on ollut työstämisvaiheessa jo jonkin aikaa. Rahoitus tulee itänaapurilta, ja tarkoitus rahoittajalla kunten myös koalitiolla on saada mahdollisimman suurta sekasortoa euroopassa/Eu:ssa.

Hesari: " ... Jatkossa myönteiset odotukset näyttävät Suomen suunnalla kohdistuvan erityisesti perussuomalaisiin. Pravda kirjoitti 15.4. vaalituloksen selvittyä, että puolueen voitto on "Venäjälle tärkeä, koska jokin aika sitten perussuomalaiset muodostivat Saksan ja Italian vastaavien puolueiden kanssa oikeistokoalition, joka aikoo osallistua EU-vaaleihin ja kannattaa suhteiden normalisoimista Venäjän kanssa"."

Eräs monista lobbareista:
Iltis: "Kansanedustaja Juho Eerola kertoi Verkkouutisten haastattelussa olevansa valmis hyväksymään Krimin osaksi Venäjää. Samalla hän kritisoi Venäjän nykypakotteita hakemalla vertailukohdaksi sodissa menetetyn Karjalan."

Äänestä
  • Älä usko kaikkea, mitä kirjoitetaan. Tyhmempikin jo tajuaa, että eu ja USA ovat hiljaisesti hyväksyneet Krimin liittämisen Venäjään, johon se on perinteisesti kuulunut.

    Äänestä

Miksi kokaiinin käyttö saa niiskuttamaan?

Äänestä
  • Niin, kyllä sinun olisi hyvä saada se selville, miksi niiskutat.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viimeisen mielipidekyselyn mukaan perussuomalaiset on suurin puolue yli 18 % kannatuksella. Seuraavassa gallupissa menee 20 % rikki. Eduskunnan tuolisekoilut ja muut vähättely-yritykset vain lisäävät kannatusta. Tällä palstalla riekkuvien vihervasuriolmien ja muiden typerysten v-tutus senkun vaan lisääntyy. Hyvä niin. Lopuksi: parempi oppositiossa kuin huonossa hallituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu