Moni ns taiteilija elää helpon eläman perussuomalaisten maksamien verojen avulla.
Perussuomalaisia äänestävät pitävät Suomen pystyssä maksamillaan veroilla.
Näistä rahoista nauttii vihervasemmistolainen taitelija, joka vieroksuu oikeaa työtä..
Hallitukseen menevistä puolueista, mikään ei edusta tulonhankintaa. Kepukin on siirtynytvasemmalle ja suosii verojen hävittämistä somalien kotouttamiseen.
Kulttuurin avulla helppo elämä!
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Melko kansallissosialistinen mielipide. Mikä nyt ei oikeastaan persun ollessa kyseessä mitenkään yllätä. Keskikaljajuopot ja katuhäiriköt, joita persut valtaosin ovat, eivät juuri veroja maksa.
- Anonyymi
Linkki, muuten mutua. Jos laittaa tuollaisia väitteitä, niin ne pitää todistaa oikeiksi.
- Anonyymi
Miten niin kansallissosialistinen?
Eikös muslimit ollu kansallissosialistien liittolaisia? Ja muslimien haittamaahantuontihan olis silloin se kansallissosialistinen mielipide, vai mitä?
Ja kukas niitä musuja tänne nyt oikein halusikaan? :)
Ja kaikista asioista väärässä oleminen ja ihan perustavaa laatua olevien asioiden tietämättömyys taas ei yhtään yllätä kun suvakeista on kyse!
Kippis sille! Persujen keskimääräinen ansio on tutkitusti 50000€. Halla-aho sai Lauttasaaressa eniten ääniä. Kaikki tietävät ettei Larussa köyhät asu.
Persut eivät ole sosiaalipummeja.
- Anonyymi
Koskas Tero Vaara, tuo persnatsien ykköstaiteilija, on tehnyt oikeita töitä?
- Anonyymi
Vaara lienee maksanut veroja satakertaisesti sinuun verrattuna ja on myöskin työllistänyt ihmisiä jo vuosikymmenien ajan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaara lienee maksanut veroja satakertaisesti sinuun verrattuna ja on myöskin työllistänyt ihmisiä jo vuosikymmenien ajan.
Miksi sitten vinkuu lehdissä kuinka kukaan ei enää osta "musiikkiaan", vaan pitää anoa apurahoja?
Vihervasemmisto imee Suomi neidon veret tyhjiin. Esimerkiksi suomenrutostin viittamakielen tulkkeja on 120, kun viittojia on 20.
- Anonyymi
Perussuomalaisten maksamien verojen avulla? Kuinkahan monta prosenttia persuista on nettoveronmaksajia? Alhaisin koulutustaso, pienituloisia, asuu lähiöissä jne.
Persuissa ei ole natseja. Natsit äänestävät RKP:tä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest144791Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul854251Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden2653586Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota1063074Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma372619- 241961
Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri71795Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed991713- 2301695
Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista
Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell701618