SDP, Keskusta, Vihreät, Vasemmisto ja RKP. Toivottavasti edes tällä saadaan hallitusneuvottelut läpi ja hallitus muodostettua. Olisin toki toivonut, että SDP:n äänimäärä olisi ollut Vihreiden ja Vasemmiston kanssa sen verrannsuuri, että hallitus olisi saatu muodostettua niiden kesken, eli Keskusta ja RKP ulos. Toki Kokoomus ja PS olisivat olleet pahempia, kuin Keskusta. SDP, Vihreät ja Vasemmisto kun ovat niitä puolueita, jotka ajavat niin köyhimpien asioita, kuin myös ympäristöön liittyviä asioita. Nämä kun ovat nykypäivänä kuitenkin tärkeitä asioita. Kokoomuksen ja PS:n kanssa kun oltaisiin menty siihen, että ne kaikkein köyhimmät kärsivät vielä lisää, samalla kun rikkaat rikastuvat entisestään. Nyt Rinne ja kumppanit, pitäkää niistä vaalilupauksistanne kiinni, muistakaa päätöksissänne niitä kaikkein köyhimpiä ja heikommassa asemassa olevia. Toivottavasti neljän vuoden kuluttua joudun tämän vuoden tapaan etsimään ehdokkaani SDP:n, Vihreiden tai Vasemmiston edustajista.
Toimiva hallitus Suomeen kiitos!
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toivot siis lastenlastesi edustavan suomalaista vähemmistöä omassa maassaan 30 vuoden kuluttua!?
Olet todella sekaisin kun kannatat moista sakkia. Arvomaailmasi on takapuolesta, kuten suomalaisvastaisilla vasureilla yleensäkin.
^^ Erinomainen aloitus sekä erittäin viisas näkemys.
Ilman, oikeisto tai vasemmisto kiimaa.
Ei tuu vihervasemmistolaista hallitusta
https://www.verkkouutiset.fi/juha-sipila-vaikeaa-on-saada-hallitus-kasaan/
100%+varmasti+tulee,+muuta+mahdollisuutta+ei+enää+ole+jos+yhteiskuntarauhan+haluavat+vielä+tässä+maassa+säilyvän.+Kyllä+kepu+puolueena+sen+täysin+tiedostaa,+eikä+Sipilä+päätä+mitään+yksin+puolueensa+jatkosta+joten+kyllä+se+sieltä+tulee.+Järki+ja+viisaus+voittaa+tuossa+asiassa+ideologian.+Arvo+on+Suomi+ja+jokainen+Suomalainen+on+sen+kansalainen+;+)
http://yle.fi/uutiset/3-10727845
Mitä toi vitun tyrijä, Sipilä tekee siellä? Äänestin sen ulos?
Nähtiin, mitä tuhoa Sipilä, kokkarit ja persut saavat aikaan. Ei ikinä noita enää...l
No näin se todella yksinkertainen enemmistö yritti - kun eivät tajua edes omaa parastaan.
Vahva terve talous mahdollistaa hyvinvoinnin myös vähäosaisille ja laiskoille.
Ei tullut tuhoa Sipilän kaudella. Pientä kiristystä tuli ja väärään päähän asteikkoa liikaa.
Mukavia kansanedustajia sdp:llä
https://www.seiska.fi/Uutiset/Nyt-puhuu-kissantappaja-Mikkel-Nakkalajarven-uhriksi-joutunut-Demari-mummo-Pojat
Kyllä tuollakin halituspohjalla saadaan Suomen talous ja yleinen hyvinvointi kuralle. Lisää velkaa ja veroja luvassa!
Rinne on ihan kujalla ja Li ei ole päässyt hoipertelemaan sinne saakka. Tulee se LiRi-hallitus, ihan konkreettisesti.