hallitukseen ja nyt möykkäävät ettei heitä otettu, säälittävää.
Persut eivät halunneet
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Persut olisivat halunneet hallitukseen, mutta kun mikään puolue ei halunnut persujen kanssa samaan hallitukseen. Siksi kun se olisi ollut tulevalle EU:n puheenjohtaja-maalle poliittinen itsemurha.
- Anonyymi
Halla-aho tietää persujen kannatuksen romahtavan jos istuisivat hallituksessa.
- Anonyymi
Persuilla on paha olla ... aina ja joka paikassa!
- Anonyymi
Kylläpä ootte säälittäviä reppanoita, meinaa naurattaa, mutten ilikiä, kun te jouvutte menemään naurunkohteeksi joutuneitten kriisihoitoon. Säälisitte ees hallitukseen päässeitä vihreitä, kun ne joutuvat muiden puolueiden sakinrökitykseen, sitten vielä kansa kurmuuttaa ja potkii persieen joka liikennevaloissa.
- Anonyymi
Tämäkin aloitus on yksi EU:n rahoittama trollijuttu, jollaisia jokaisessa jäsenvaltiossa levitetään eri medioissa suurten palkkatrolliarmeijoiden voimin. Juuri tällaiseen mätään valehteluun jäsenmaiden EU:lle maksamia maksuja käytetään.
- Anonyymi
Aloittaja, älä valehtele. Lopeta se.
- Anonyymi
Aloittaja on halla-aho itse, etkö huomaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja on halla-aho itse, etkö huomaa?
Ei Jussi viitsi alentua tällaisiin palstoihin kirjoittelemaan, uskon niin.
- Anonyymi
Persut ovat älämölö-reppanoita ja sopivat hyvin Orpo-reppanan seuraan oppositioon .. sovittelemaan ideologiaansa.
- Anonyymi
Kerro esimerkki hyvästä puolueesta joka puolustaa suomalaisia kaikessa käytännön esimerkkien kera. Älä sano että ei ainakaan persut. Se on kuultu jo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerro esimerkki hyvästä puolueesta joka puolustaa suomalaisia kaikessa käytännön esimerkkien kera. Älä sano että ei ainakaan persut. Se on kuultu jo.
Lisään, että kerro myös esimerkki sellaisesta puolueesta, joka laittaa suomalaisten edun kaikkien muiden edelle. Löytyykö enää sellaista puoluetta? Kerro myös sekin että eikö suomalaisten etu pitäisi olla kaikkien muiden edellä ja miksi ei pitäisi, jos siis sitä mieltä olet että ei?
- Anonyymi
Punavihreät sanoo ettei Perussuomalaisia oteta hallitukseen ellei puolue muuta mielipiteitään maahanmuutto ja ilmastonmuutos asioissa muiden kanssa samoiksi. Toisaalta huudetaan ettei Perussuomalaiset lähde hallitukseen.
- Anonyymi
Persujen vastustajat ovat epärehellisiä "ihmisiä", kuten aloittaja.
- Anonyymi
Persun aamu- ja iltarukos: "öyh, öyh, öyh...."
- Anonyymi
Diplomidorka. Olisiko persujen pitänyt tehdä täyskäännös takille niissä asioissa joilla kampanjoi vaaleja? Ja kannatuksen totaalinen romahtaminen huoraamisen seurauksena...
Rajat auki "siirtolaisille" kuin suomipissiksen haarat ahmetille...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433040Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa832041Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä191586Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641508Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441305Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163991