Ratislava ja kositse siellä tapahtuu nyt

Kuninkuuslaji jääkiekko nimittäin ja suomi pelaa. Ryssät vastaa shekki ja sitte suomi pelaa You Ass Aata vastaan. Jalkpallo ei suomessa ketään kiinosta vaan jääkiekko on se juttu joka sekottaa koko kansan. Jalkapallo on vähän kuin ompelua nyrkkeilyn rinnalla. Tyttöjen laji.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuninkuuslaji?!?

Jääkiekkoa marginaalisempaa lajia saa maailmasta hakea samloin kuin jääkiekon "maailmanmestaruuskilpailua" epäkiinnostavampaa urheilutapahtumaa. Edes Pohjois-Amerikassa (USA, Kanada), jossa on kovimmat jääkiekkosarajat (a) jääkiekko ei ole suosituin urheilulaji ja (b) jääkiekon "maailmanmestaruuskisat" eivät juuri herätä huomiota.

Äänestä
  • Jääkiekko on ylivoimaisesti suosituin laji täällä suomessa. Täällä me eletään eikä tietääkseni jossain ulkomaassa? Suomi on ykkösmaa ja oaras maa. Jääkiekko kingimpää ja isompaa lajia ei suomessa ole eikä suomi ole muissa lajeissa kovinkaan hyvä. Jalkapallo umpisurkea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jääkiekko on ylivoimaisesti suosituin laji täällä suomessa. Täällä me eletään eikä tietääkseni jossain ulkomaassa? Suomi on ykkösmaa ja oaras maa. Jääkiekko kingimpää ja isompaa lajia ei suomessa ole eikä suomi ole muissa lajeissa kovinkaan hyvä. Jalkapallo umpisurkea.

    Kun pelataan muka "maailmanmestaruudesta", niin se, että se kiinnostaa jossain Suomessa ei nosta kisan arvoa pätkääkään. Eteenkin kun "maailmanmestaruudesta" eivät pelaa edes tämän lilliputtilajin maailman parhaat, vaan kakkos- tai kolmosketjun kaverit.

    Äänestä

Maikkarin röhnö ei viitsi näyttää kiekkoa nettilähetyksenä. Pakko kikkailla täältä Proxeyjen kautta, ja katsella jenkeissä näytettävää streamia.

https://www.proxysite.com/youtube/

Tuohon yllä olevalle sivulle laitetaan tämä jenkkien videostreamami:
https://www.youtube.com/watch?v=U39IxrhSGN0

Pääsee ilmatteeksi katomaan, ilman tosin suomenkielistä selostusta.

Äänestä
  • Aika hyvin "Käkkou, Käkkou" on noidenkin jenkkiselostajien sanastoon tarttunut. Huomataan että miestä peluutetaan pitkiä minuutteja.

    Äänestä

Amerikka niittasi 3-2 jatkoajalla:-(

Äänestä
  • Voittiko You Ass Aa tosiaan.

    Äänestä

Jes, jes... olet maamme armahin mätäpaska suomen maa.... rinne on perseestä ei tämä maa ole puolustamisen arvoinen edes jääkiekossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuninkuuslaji jääkiekko nimittäin ja suomi pelaa. Ryssät vastaa shekki ja sitte suomi pelaa You Ass Aata vastaan. Jalkpallo ei suomessa ketään kiinosta vaan jääkiekko on se juttu joka sekottaa koko kansan. Jalkapallo on vähän kuin ompelua nyrkkeilyn rinnalla. Tyttöjen laji.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu