Jos kepu menee hallitukseen, tuleeko Sipilästä puhemies?

Olisi kyllä hienoa, jos Juha Sipilä saisi kruunata upean poliittisen uransa arvovaltaisella Eduskunnan Puhemiehen pestillä!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikki mihin sipilän lestasormi koskee,kaatuu.

Äänestä

Minkä upean uran? Juippi yritti sanelupolitiikkaa ja melkein tuhosi oman puolueensa. Sällillä oli ja varmaan on vieläkin melkoiset harhaluulot itsestään. Kun oli vielä huonompi kuin stubido, käteinen tai jopa latvasta laho niin aika huono saavutus. Oikeasti voi kysyä lontooksi how low can you go?

Vatulaattori pipilä kuuluisi kokoomuksen porukkaan ja sinne ahneimpaan siipeen. Seura lehden juttu kertoo hyvin sen miten sutkaamalla on tehnyt hyvän tilin itselleen.

Äänestä

Väärä palsta. Keskustan (puolue) asioista keskustelemiseen on oma palstansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olisi kyllä hienoa, jos Juha Sipilä saisi kruunata upean poliittisen uransa arvovaltaisella Eduskunnan Puhemiehen pestillä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu