Monen maan ongelmana on terroristit mutta Suomen suurin ongelma on viranomaiset , tuhoten laiminlyönteineen ihmisiä ja perheitä .
Suomen terroristit
1
181
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäys edelliseen vielä. Kaikista hälyttävin ja vakavin ongelma Suomessa lienee:
Päättäjien typeryys ja sinisilmäisyys!
Ihan huippua ja todella vaarallinen sanoisinko, villitys saamassa vallan Suomessa!
Esimerkkinä mainittakoon: Isis vaimot lapsineen Syyriasta leireiltä, tänne hyvinvointi Suomeen asumaan ja elämään veronmaksajien rahoilla.
Jo on Suomella rahaa mälläta ja sijoittaa rikollisiin ihmisiin, ihmisiin jotka ovat omasta vapaasta tahdostaan lähteneet sotimaan.
Koska tämä loppuu tai edes muuttuu enemmän järkeen käyväksi, jotta voisi ymmärtää. Oman maan kansa suurelta osin unohdettu ja osa ihmisistä voi todella huonosti. Oman maan kansasta iso osa ihmisitä täysin työkyvyttömiä ja mitä tekee herrat joilla valta hyppysissä on. Vuodesta toiseen makuutetaan suurta osaa ihmisiä ja ihmiset kituuttavat työmarkkinatuella vuodesta toiseen.
Osalla eläkeläisistä mitättömän pieni eläke, aivan köyhyysrajalla sen alapuolella ollaan. Terveydenhuollon järjestelmä epäkohdat ja korkeat maksut.
Rahasta mikään ei näytä olevan kiinni, vaan päättäjien mielivallan käytöstä ja järjen puutteesta. Ja aina kun on kysymys ulkomaalaisista ihmisistä ja ulkomaan avusta, suomi on työntämässä nokkansa ensinmäisenä soppaan auttaakseen heitä. Tervetuloa Suomeen ja sen sosiaaliturvan piiriin ISIS PERHEET!
Rahaa riittää aina muutama sata euroa tälläiseen proektiin ja ne ylimenevät kymmenet tuhannet eurot vahinkojen ja katasrofien peittelyyn.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.1564022Taisi kolahtaa....
Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä392627Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit
mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte842072Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli771884Suomi edelleen maailman onnellisin maa
Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.2051774Kyllä mies pakit kestää
Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n251071- 721065
- 62763
Milloin olit onnellinen? Miksi?
Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon141761Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!
Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen27759