Suomen terroristit

Anonyymi

Monen maan ongelmana on terroristit mutta Suomen suurin ongelma on viranomaiset , tuhoten laiminlyönteineen ihmisiä ja perheitä .

1

235

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisäys edelliseen vielä. Kaikista hälyttävin ja vakavin ongelma Suomessa lienee:
      Päättäjien typeryys ja sinisilmäisyys!
      Ihan huippua ja todella vaarallinen sanoisinko, villitys saamassa vallan Suomessa!
      Esimerkkinä mainittakoon: Isis vaimot lapsineen Syyriasta leireiltä, tänne hyvinvointi Suomeen asumaan ja elämään veronmaksajien rahoilla.
      Jo on Suomella rahaa mälläta ja sijoittaa rikollisiin ihmisiin, ihmisiin jotka ovat omasta vapaasta tahdostaan lähteneet sotimaan.
      Koska tämä loppuu tai edes muuttuu enemmän järkeen käyväksi, jotta voisi ymmärtää. Oman maan kansa suurelta osin unohdettu ja osa ihmisistä voi todella huonosti. Oman maan kansasta iso osa ihmisitä täysin työkyvyttömiä ja mitä tekee herrat joilla valta hyppysissä on. Vuodesta toiseen makuutetaan suurta osaa ihmisiä ja ihmiset kituuttavat työmarkkinatuella vuodesta toiseen.
      Osalla eläkeläisistä mitättömän pieni eläke, aivan köyhyysrajalla sen alapuolella ollaan. Terveydenhuollon järjestelmä epäkohdat ja korkeat maksut.
      Rahasta mikään ei näytä olevan kiinni, vaan päättäjien mielivallan käytöstä ja järjen puutteesta. Ja aina kun on kysymys ulkomaalaisista ihmisistä ja ulkomaan avusta, suomi on työntämässä nokkansa ensinmäisenä soppaan auttaakseen heitä. Tervetuloa Suomeen ja sen sosiaaliturvan piiriin ISIS PERHEET!
      Rahaa riittää aina muutama sata euroa tälläiseen proektiin ja ne ylimenevät kymmenet tuhannet eurot vahinkojen ja katasrofien peittelyyn.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      957
    2. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      116
      946
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      671
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      649
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      48
      553
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      541
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      508
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      43
      495
    9. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      45
      467
    10. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      17
      466
    Aihe