Minä vokaalinainen

🙂 👓 👜 aukaisin juuri läppärin. Tänään on ollut kiirettä. Koira-kimppajumppa-koira-naapurin kauppa-apusilmänä sittarissa ja prismassa-koira. Nyt seuraa omista kuvista tehtyjen postikorttien lähettely ja laskut. Sitten syömistä ja koiraa. Kauppaan en kyllä enää tänään lähde.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siitäkin sitten valehtelit

      Luotto meni

      Terveys meni

      Perhe meni

      Työ meni

      Rahat meni

      Sukulaiset meni... kaikki vaan meni ”kahden viikon” takia mitä ei koskaan tullutkaan. Uudet tuulet puhaltaa ilman tarinoita ja uskomuksia. Eilen katsoin todella iloisia ihmisiä joilla oli kaikki hyvin. Haaveilin kateuksissani heitä koko illan ja miettisin pitääkö minun alkaa samanlaiseksi. Olisin sentään onnellinen ja voisin saada elämäni takaisin. Tai edes ystäväni takaisin. Missä olen on vain fairytale ilman hyvää loppua. Onko siellä mistä lähdin kuitenkin minun oikea paikkani, ilman tuskaa, iloa ja onnellisuutta. Ajattelin mennä tänäänkin katsomaan kun toiset ovat onneissaan ilman vaivoja ja hymyilet keskenään. En tiedä miten fiksua on nähdä useita terveinä ja onnellisina, siksi mietin omaa mahdollisuuttani kääntää kortit päinvastoin ja nauttia siitä mitä aina heidän seurassaan näen. Noppa on oiva työkalu tässä, tiedän senkin kääntyvän minua vastaan, joten en anna painovoiman ratkaista kohtaloani vaan teen päätöksen hetken mielijohteesta. Kyllä! Vaihdan polkua, tämä vanha ei johda mihinkään hyvään.

      • En ymmärrä, mitä noilla asioilla on minun kanssani tekemistä? Yhtäkään kirjoitusta ei löydy, missä olisin valehdellut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3146
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2425
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1392
    5. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      865
    6. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      863
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      11
      855
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      777
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      748
    Aihe