18- 24 vuotiaista nuorisosta ainoastaan 66 % uskoo pallomaahan:
https://www.livescience.com/62220-millennials-flat-earth-belief.html
Artikkelista voi kirjoittaa oman mielipiteensä alla olevaan tyhjään tilaan:
USA:n nuoriso on sekaisin!
7
103
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, aika uskomatonta, että jotkut oikeasti uskovat maapallon olevan litteä. Ihmisten koulutuksen ja ymmärryksen taso on selkeästi laskenut huomattavasti.
- Anonyymi
Eihän tuo ihme ole, kun USA:ssa on säästetty koululaitoksessa vuosikymmenet, ja ihmiset viettävät kirjastojen sijaan aikaansa somessa.
- Anonyymi
Miettikääpä nyt itse vakavasti, miksi uskotte Maan olevan pallo, vaikka se on oikeasti litteä.
- Anonyymi
Suomen koululaisten PISA- tulokset ovat romahtaneet:
https://fi.wikipedia.org/wiki/PISA
Vuoden 2015 jälkeisiä tuloksia ei olla julkistettu eikä julkisteta.
Ruotsi on jo pudonnut kehitysmaa- luokkiin. Syitä saa jokainen itse arvailla.- Anonyymi
Onko näin.
Suomi on edelleen kärkipäässä tuoreimmassakin tilastossa.
Ruotsista en tiedä, muttei varmastikkaan ole kehitysmaatasoa. Kuten Huhtasaarikin sanoi tänään mtv:n EU-vaaliohjelmassa, että Ruotsin talous on noussut vuoden 2007 jälkeen 20% eli paljon enemmän kuin Suomen.
Ruotsi siis porskuttaa ja voi hyvin, vaikka jotkut persläiset öyhöttävätkin, että Ruotsi on menetetty. Ruotsille nauraa jo koko läntinen maailma ja totaalikusessa nuo ovatkin.
Koulutetut ja varakkaat ruotsalaiset pakenevat maasta, tavallisia veronmaksajia ei kohta enää ole. Monet kunnat ovat jo vararikossa koska kaikki rahat menevät matuille.
Koulut ovat täynnä kehitysmaista tulleita pässinpäitä, opettajat ovat helisemässä arabiaa puhuvien hömelöiden kanssa jotka eivät mistään integraatiosta tiedä höykäsen pöläystä vaan hyppivät tunneilla pitkin seiniä.
Ruotsi oli muistaakseni viimeksi sijalla 43 ja sinne mekin olemme menossa.
Tässä kaunisteltua höpötelmää Ruotsin tilanteesta:
https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=185&artikel=6581300
- Anonyymi
Maapallo ei ole mikään uskon asia..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944263Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293233No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452350- 351358
- 10949
- 141948
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780
