Siinä se kysymys olikin!
Mitäs me tehdään kesällä?
Anonyymi
71<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 71
Vanhimmat
Pannaan, nussitaan, nuollaan, maistellaan...mitäpä muuta?
Onneks en tunne tuollasta törkyturpaa!
Tätä menoa kyllä taideta edes koskettaa.
Tuo kommentti ei ole aloittajalta, joka on siistipuheinen nainen!
Ei täällä kukaan puhu. Jos kuulet ääniä päässäsi, kannattaa harkita muita ympyröitä.
Todellakin noin! Peukutin tälle! Aion panna menemään koko kesän! Olen jo hyvin alustanut asian.
Matkustelen ja etsin uutta tulevaisuutta toisesta maasta.
Eikai, älä vaan sano että olet hän :(
Kuka on hän?
T-nainen.
En ole T enkä nainen.
En oo menossa
Miten liittyi sinuun?
Olen T-nainen ja olen ihan kotimaisessa koko kesän
sithän mikään eikai estä sitä että tavattaisiin :)
En ole T- nainen ja matkustan pois! Vain kuolleen ruumiini yli...
Kerro vain etunimesi 1. kirjain...
Toivottavasti jotain yhdessä, hänen kanssa.
Jos olet nainen ja vielä juuri hän, niin ei meidän täällä tarvitse sitä suunnitella.
Mutta kun tuskin olet juuri hän, niin se oliskin jo iltapalan aika.
Aloittajan pitäs mennä maalle :(
Olen työtön ja työttömillä ei ole lomaa. On vain aktivointia. Työtön ei tiedä tulevaisuudestaan, eikä tunne sanaa lomaraha.
Menisit töihin, töitä löytyy aina vaikkei ehkä oman alan,MUTTA löytyy kuitenkin Niih.
Paskan kaivamista ojista löytyy! 6,5 € tunti. Hurraa hurraa!! Hurraaa!
Miksi tehdä töitä kun ei ole pakko? Kai muuten huomasit että SDP voitti vaalit? Se tietää työpaikkojen vähenemistä... joten miksi ei vain vetäisi itsensä pitkäksi ja nauttisi passivoitumisesta?
Aktiivimallin menetti itsehillinnän ja löi ylipitkiä palautuspalloja sekä rikkoi pelimailansa työttömän vastustajan kylkeen ;P
Tosi juttu, työtön on kaikkien pilkan kohteena, ei saa koskaan lomaa, eikä lomarahaa, ei lomamatkoja. Ei syyslomaa, ei joululomaa, ei hiihtolomaa, ei kuuden viikon kesälomaa, niinkuin työläisillä. Sitten ihmetellään, kun ei ole aktiivinen. Kaikki lomat pois työssäkäyviltä, niin saadaan talous nousuun ja kaikki on tyytyväisiä, työnantajatkin, kun otetaan lomarahat pois. En ole itse ollut lomalla, kuin viikon vuonna 1991 ja nyt on alkanut väsyttään työnteko ja ihmisten valittaminen työttömistä. Missä on teollisuus ja ne tuottavat työpaikat, ei pelkillä palveluilla ja hoitamisella suomi elä ja tapahtumilla, joissa juodaan, kun pitäisi ihmisten keksiä muutakin tekemistä, kuin terasseilla istumista
Mulla on mies myös heinäkuussa loma. Unohdin mainita. J
Ei kiinnosta vittuukaa sun lomat.
Voihan sitä itsellekin vastailla, osoittaessaan mieltä.
En ole vastaillut itselleni. J
Jep eeppistä kamaa kyllä tuo itsensä kanssa tappelu😂😂 ei voi kuin nauraa, eräänlainen alakulttuuri tämäkin, trollille naureskelu siis, ei tällaisen kurakakan kirjoittelu siinä taas ei ole mitään kunniallista häpeäksi miehisyydelle vain
Minä kärvistelen kesälomalla, matkalla ja reissussa koska ME emme tee mitään kesällä.
https://youtu.be/1BRWjNILZa4
,,,
Ei ME tehdä yhtään mitään.
Ajetaan tandemilla, melutaan ja syljeskellään.
Niin, pian taas suvivirsi soi ja lapset kirmaavat kesälaitumille. Haluaisipa hänkin minun kanssani kesän viettää. Saa sitä haaveilla m->n.
Mitäpä jos laittaisit hänelle viestiä. Haaveestahan voisi tulla totta.
Siitä pitäisi varmaan sopia muualla.
Saas nähä, miksi tää harha tästä nyt kehittyy.
Veikkaan että pahenee vaan... :// harhat.
Niih taitaa olla🤔
Aktiivista palstailua kuten aina ennenkin vai mitä. Ja elämä lipuu ohi...
Voihan tuo J tehdä niitä mielikuvistusmatkoja rakkaansa kanssa sillä aikaa kun asianomainen kärvistelee lomansa perheensä kanssa.
Sinäkö olet Jattapossu kirjan käsikirjoittaja! Tee vain itsellesi niitä mielikuvitusmatkoja. Matkasi loppuvat kun sinun pelleilyt eivät kanna muihin maihin.
Kesällä kerätään marjoja ja sieniä. Lisäksi ongitaan sillan alla peläten kyitä. Ehkä sitä pyydetään remonttitalkoisiin taas.
Ulkoilua ihanassa kesäsäässä ja jos mahdollista niin veden äärellä ja metsäpoluilla.
Kuulostaa hyvältä 😉
Jospa nyt käytäs jo nukkumaan, niin edes jaksettas lähtee lenkille:) eräälle miehelle J hyvää yötä! Elta
Jenniltäkööö
Milloin kävitte viimeksi yhdessä lenkillä?
Mä lähden kesällä toivottavasti autuaammille metsästysmaille. Susta en tiedä, varmaan käyt paljon retkeilemässä siellä täällä.
Täällä on paljon kommentteja, jotka ei varmaan kaikki ole mulle. Selvennetään vähän. Aloittaja on nainen ja neljäkirjaiminen nimi alkaa vokaalilla.
Ella?
Melkein mutta ei ihan!
No niin. Olet se trolli, eli Ulla.
Mennään tietty naimisiin.
No nyt! :D
Minulla olisi haaveissa jos matkusteltaisiin ja retkeiltäisiin yhdessä hieman.
Miksei, jos tämä olis minulle.
Täällä joku kaipaili T-naista....koko nimi on?
Tuijaa kaipaa yksi ainakin.
Minä kaipaan Tarua :)
Vastaan lukematta muita vieatejä..
Sinä Tarja ilmeisesti tulet viettämään myös tulevan kesäsi kämäisestä yksiöstäsi jatkamalla tätä ympärivuorokautista huumehuuruista viestittelyäsi. Välillä saat jostain huumeiden lisäksi kaljaa, josta sitten kirjoitat lisäten niihin nuorten tyttöjen paljastavia youtubelinkkejäi. Tulet aina olemaan narkomaani ja pedofiili, olet parantumaton enkä ainakaan minä huolisi sinunlaistasi hylkiötä.
Sinä voisit myös muistaa, että maailmaan mahtuu myös muitakin Tarja-nimisiä, jotka on ihan tavallisia, kaipaavia ihmisiä.
Terv.yksi tavallinen Tarja
Voisin tehdä Tommin kanssa ihan mitä vaan jos olis mahdollista.
Tämä ei sitten ole aloittajalta!
Mökille ajattelin mennä raivaushommiin ja paljon muuta puita kukkapenkkiä jne.
Sinun kesä menee ellei hoitolassa niin kirjoitellen itsellesi sexikkäitä ja hempeitä viestejä suolistoon eri emäntinä ja sitten syxyllä jo raivotaankin, että niin minä nainen taas manifestoin mutta pimppiä ei näkyny etes unissa
Kuluuhan se kesä näitä kirjoituksia lukiessa ja luulottelemassa milloin mitäkin kummallista. Mistä näitä luulottelijoita oikein tänne sikiää? Ihan hetero nainen olen, enkä kenään muuna tänne kirjoittele, eikä minusta aloituksessani mitään sexikästäkään ole.
Jos löydän oman kristityn kullanmurunaisen niin me mennään naimisiin ja puuhataan yhdessä asioita. En tiedä mitään söpömpää kuin konservatiivinen nainen. Siis semmoinen äärikonservatiivi jolle ei kelpaa kuin yksi maailmassa.
Harmi, että olen liian vanha Myhveröiselle! Toivottavasti suunnitelmasi toteutuvat.