Nykyinen taivas 2019

Anonyymi

Jumala näytti Paavalille kolmannen taivaan, jonne Paavali pääsi näyssä käymään.
Tilanne siellä oli niin kauhea, että Paavali ei saanut kertoa mitään näkemästään.
Kuitenkin hän huudahti: " Ristin hullutustako minun pitää saarnauttaman ihmisille?"
Paavali näki kolmannessa taivaassa tilanteen, jossa kaikki oli pahan vallassa.
Herrasta Jeesuksesta hän sanoi: " Vielä minä en näe kaikkea valtaa ja voimaa hänen jalkainsa juureen laitetuksi. Huomatkaa, tuolloin oli Herra Jeesus ollut jo Golgatalle ristillä asetettuna ollut.
Pietarin Toinen kirje, Luku 2 jae 4 ja siitä edelleen. Nykyiset taivaat ja kaikki mitä niissä on, ovat tulelle talletetut so. tuomiolle. Ihmiskunnan saastuminen taivaissa on tietenkin looginen syy tuomioille. Missä siis on Herra Jeesus tänä aikana, missä luvattu yhteys: Katso, minä olen teidän kanssanne joka päivä maailman loppuun asti. Hän tiesi maailman lopun tulevaksi!
Taivaat katoavat pauhinalla ja alkuaineet kuumuudesta sulavat, Toinen Pietarin kirje.......

14

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tästä syystä hän jäi osattomaksi Pyhästä Hengestä - Saatanan kuritettavaksi. Hänestä tuli tämä lopun ajan väärä profeetta, vääryyden ihminen, kun Kristus oli poistunut tästä maailmasta;

      "Vääryyden salainen vaikutus on jo olemassa. Sen, joka sitä on vielä pidättämässä, on vain ensin poistuttava tieltä; silloin ilmestyy tuo vääryyden ihminen, jonka Herra Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä ja tuhoava tulemisensa kirkkaudella.

      Vääryyden ihminen tulee Saatanan vaikutuksesta suurella voimalla, tehden petollisia tunnustekoja ja ihmeitä. Hänen vääryytensä pettää ne, jotka joutuvat kadotukseen, koska he eivät ole rakastaneet totuutta, joka olisi pelastanut heidät.

      Siksi Jumala lähettää rajun eksytyksen, jotta he uskoisivat valheeseen,ja niin saavat tuomionsa kaikki ne, jotka eivät ole uskoneet totuuteen vaan ovat valinneet vääryyden.

      Kristus ei perustanut tähän maailmaan ainuttakaan seurakuntaa, ja siksi ne kaikki ovat Saatanan synagogia.

    • Anonyymi

      Mitä arvelet Pietarin toisesta kirjeestä, Luku 2 ? Tulelle talletetusta Taivaasta ja maasta?

      • Pietari kielsi Jeesuksen , ja ajautui Saatanan johdatukseen, Paavalin kaveriksi, koska pelkuruuden hengessä pelkäsi Paavalia.

        Pietari istui ulkona pihalla. Hänen luokseen tuli palvelustyttö ja sanoi: "Sinäkin olit tuon galilealaisen Jeesuksen seurassa."

        Mutta hän kielsi sen kaikkien kuullen ja sanoi: "En ymmärrä mistä puhut."
        Hän siirtyi sieltä portille päin, mutta muuan toinen tyttö näki hänet ja sanoi paikalla oleville: "Tämä mies oli nasaretilaisen Jeesuksen seurassa."

        Taas hän kielsi sen valalla vannoen ja vakuutti: "Minä en tunne sitä miestä."
        Mutta hetken kuluttua hänen luokseen tuli muita, jotka siellä seisoskelivat, ja he sanoivat: "Sinä olet varmasti samaa joukkoa, senhän kuulee jo puheestasi."

        Silloin Pietari alkoi sadatella ja vannoi: "Minä en tunne sitä miestä." Samassa kukko lauloi.
        Pietari muisti, mitä Jeesus oli sanonut: "Ennen kuin kukko laulaa, sinä kolmesti kiellät minut." Hän meni ulos ja puhkesi katkeraan itkuun."

        Katkera itku johtui tästä:

        "Mutta joka ihmisten edessä kieltää minut, sen minäkin kiellän Isäni edessä taivaissa. "


        Saatana palkitsi hänet hyvin listaamalla hänet Rooman ensimmäiseksi paaviksi, jolle rakennutti mahtavan Pietarin kirkon.


    • Anonyymi

      Arvelet varmaankin pietarin kirjeiden olleen Saatanan aikaansaannoksia?
      Entäs Wanhan Testamentin Jumalan sanat: Minä teen lopun" kaikista kansoista."

      • Anonyymi

        Kettumsainen ja pahansuopa on kristittyjen jumala. Ei kannata olla moista tukemassa.


    • Anonyymi

      Niihin on sotkettu totuutta ja valhetta. Samaan tapaan kuin Paavalikin kirjeissä, koska tämä raju eksytys on Jumalan lähettämä, ja se alkoi, kun temppelin väliverho repesi.

    • Anonyymi

      Vanha liitto päättyi ihmisten perisynnin takia.

      Uusi liitto päättyi samoin.

      Kun temppelin väliverho repesi, alkoi Jumalan lähettämä raju eksytys,

    • Anonyymi

      Paavalin näyt, eivät ole ainoastaan hänen yksinoikeutensa, vaan useat meistä ovat nähneet näkyjä.
      Näkyjen alkuperä on jokseenkin tuntematon. Näyssä Paavali temmattiin kolmanteen taivaaseen.
      Minä olen nähnyt näkyjä useinkin, jotka viittaavat tulevaan aikaan. Joissakin näyissä kuljen menneeseen aikaan ja joissakin tulevaan aikaan.

      Aika on siitä ihmeellinen, että se ikäänkuin on jo olemassa, tulevaisuus siis. Olen varma siitä, että Raamatun Jumala on " Valheen valta ja voima, eksyttääkseen kaikki kansat velhouksillaan. "
      Hyvä lukija, oletko pannut erään seikan merkille; Raamattu ei koskaan suoranaisesti paljasta pahan olemassa olon johtajaa!!!

      Olen varma siitä, että Raamatussa kerrottu luoja on eksytystä, samoin sen jumala ja Jeesus Kristus on pääosiltaan kirjoituksellinen henkilö, vailla todellisuutta sellaisenaan.
      Pahan valta-akseli: Raamatun luoja, Raamatun Jumala ja Jeesus Kristus. VALLAN VALTATIE.

    • Anonyymi

      Tämä aloitus on täysin Teuvo Sunin eksytystä kommentteja myöten.

      • Oikaisu Anonyymi 17.5.2019 23:53 sinulle, joka luulit aloituksen tekijäksi Teuvo Sunia.
        Sinä, joka väität tämän keskustelun aloituksen olevan Teuvo Sunin aloittama, olet kyllä erehtynyt.
        Tämän keskustelun aloitin minä haw.


      • Anonyymi
        haw kirjoitti:

        Oikaisu Anonyymi 17.5.2019 23:53 sinulle, joka luulit aloituksen tekijäksi Teuvo Sunia.
        Sinä, joka väität tämän keskustelun aloituksen olevan Teuvo Sunin aloittama, olet kyllä erehtynyt.
        Tämän keskustelun aloitin minä haw.

        Kyseinen tyyppi näkee Teuvo Sunin joka nurkan takana,
        mistä sitten johtunee:-)


    • 2019 taivas?
      Usein kuulen sanottavan: Kukaan ei ole tullut sieltä kertomaan mitä taivaassa on.
      Tämä tarkoittaa sitä, että taivas on ollut hyvinkin suljettuna, eikä ole sallinut yhteyttä lihassa eläviin.
      Mistä moinen sitten johtuu? Ehkä taivaan olotila ei olekaan niin hyvä, että siitä voisi ilmoittaa meille?
      Miksi Herra Jeesus ei olekaan puheyhteydessä seurakuntiinsa?
      Miksi Raamatun Jumala on vaiti, eikä ole puheyhteydessä omiinsa?
      Olkaamme rehellisiä ja tutkikaamme asiaa.
      Tulen siihen johtopäätökseen, että taivas on yhäti pahan vallassa..................?
      Muuten, milloin olet saanut viimeksi aidon puheyhteyden, vastaa rehellisesti.

    • Anonyymi

      Joh.3:13 Biblia (1776) Ei astu kenkään ylös taivaaseen, vaan joka taivaasta astui alas, Ihmisen Poika joka on taivaassa. Ef.4:9

    • Anonyymi

      Paljon on"Likinäköisiä", jotka luulevat kaiken ihmiskunnan historian kirjoitettuna Raamattuun.
      Siinä he erehtyvät. Samoin siinä, että Jeesus ei voi puhua muita sanoja, kun vain niitä sanoja, jotka ovat kirjoitettuna Raamatussa. Ilmeisesti he ajattelevat, että ei Jumalakaan voi puhua muilla sanoilla?
      Raamatun alkukieli ei ole suomea, eikä kreikkaa, eikä hebreaa. Taivaan kieli on alkukirjoitusten kieli taivaassa. Aivoluistolla annettu alkuaan lihassa olevalle kirjoittajalle, Arbatukselle ja sittemmin Eberfatukselle ja Ingnathiukselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      156
      2548
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe