PS ja KOK Alma Median gallupin kärjessä

Anonyymi

Ja ajatelkaapas että maahan ollaan tästä huolimatta pykäämässä vihervasemmistohallitusta, joka kärsimättömänä haluaa päästä matuttamaan maan uudella valtavalla matu-tsunamilla.

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perussuomalaisia on nöyryytetty ja kansa on vihainen. Keskusta, kokoomus ja SDP ovat menettäneet autoilevien miesten luottamuksen. Persujen on koottava rivit, kaikki miehet autoon ja uurnille. Ei siedetä valehtelua ja röyhkeyttä!

      Al Taee takaa, ettei kukaan järkevä äänestä SDP:tä. Tämä hallitus sekoilu ei nouse Rinteen yli. Äänestäjät pitäkää huoli. RKP ei pidä päästä hallitukseen.

      • Anonyymi

        Kohtalon ivaa, että maaliskuussa sairaalasta julkisuuteen valehtelemaan päässyt Antti Alamäki juuri ennakkoäänestyspäiviksi sai höppänät huijatuksi vappusatasellaan.

        Julkisekoilujen ja simasatastotuuden selviämisen ansiosta vaalisunnuntaina äänestäjät olivat viisastuneet niin että laskennan edetessä SAKSDP:n etumatka suli.

        Myöhemmät gallupitkin osoittivat SösDem-puolueen vaalikannatuksen tilapäishäiriöksi


      • Anonyymi

        Hyvä että oli niin lukuisia vaalipaneeleja.
        Taloyhtiökavaltajan määrätietoinen "kyllä tai ei tai ehkä" -linja tuli tutuksi


    • Anonyymi

      GALLUPIT EIVÄT ÄÄNESTÄ
      PS:lle vaarallisinta on levätä laakereillaan
      EU-vaalit ovat myös kotimaiet siinä mielessä että EU-lainsäädäntö on täällä
      Esim. vasemmistoliittolaisten kannattaisi äänestää demaria EU:ssa

      jotta demarit saisivat paikkoja
      ja
      paikka menisi pois RKP:ltä suomenvastaiselta joka suljettujen ovien takana poistaisi
      suomen/eestin kielen EU:sta koska kaikki asialliset osaajat Suomessa puhuvat ruotsia
      Esko Kommu Seppänen tuki vuosia pakkoruotsitusta epäsuorasti EU:ssa kun vasliitto sai
      hänen takiaan ääniä jotka olivat poissa SDP:ltä joka olisi voinut pudottaa Rkp:n pois EU:sta, Rkp on kaikkein vaarallisin puolue ulkomailla sortamassa suomalaisia

      Keskustalaisten kannattaisi äänestää ehdottomasti jotain muuta EU:ssa koska Alde johon Keskusta kuuluu on täysin maalaisliiton vastainen liittoutuma epäalkiolainen kokoomusjoukko

      EU-vaalitäsmäennuste
      PS viisi paikkaa
      Kokoomus kaksi paikkaa
      loput kuusi paikkaa muille
      https://is.mediadelivery.fi/img/468/b75cdb911cbd4743a658f725c8748adf.jpg

    • Antti Alamäen puolueen kannatus on lähtenyt tulemaan alamäkeen kovaa vauhtia.
      Äänestäjät ovat havainneet, että Nils Torvalds antaa työskentelyohjeet Antille.
      Vaasan sairaalaan täyspäivystys ja ruotsin opetus pakolliseksi jo eka luokalta.
      Pakatkaa autonne täyteen äänioikeutettuja ja käykää äänestämässä.

    • Anonyymi

      Se sekasotku hallitus RIITAUTUU keskenään, ja kaikki loikkii erisuuntaan- huutaen yhteenääneen, etten miä oo mittää tehny.
      Tulee uudet vaalit, ja sitten on Halla-aho pääministerinä ja Huhtasaari sisäministerinä. Rinne pyytelee kontallaan, että olisikko eduskunnassa vaikka ovimiehen paikkaa hänelle ja vihreät toimisi lakasukoneen kuljettajana, kun se sopisi hyvin heille .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      53
      10441
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      142
      6502
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      74
      4638
    4. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      18
      3532
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      143
      3300
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      286
      3106
    7. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      152
      2858
    8. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      69
      2802
    9. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      5
      2252
    10. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      34
      2174
    Aihe