Suorastaan pöyristyttävää, että lähinnä pienemmille ja ehkä lapsenmielisille katsojillekin tarkoitettu elokuva YLE:n päätöksestä jätetään esittämättä sijaisloukkaantujien takia. Nämä sijaisloukkaantujat kokevat kaiken rasistiseksi, vaikka kyseessä ei ehdottomasti ole siitä. Nämä tyypit eivät enää erota, mikä on rasismia ja mikä ei. Joka tapauksessa aion etsiä Pekka Puupää -elokuvakokoelman kaupasta ja nauttia hyvästä ja ketään loukkaavasta elokuvista ja silloin, kun sitä haluan.
Näille loukkaantujille pitäisi olla kieltorajat ja varoitukset ohjelmasta/elokuvasta, että ei kannata katsoa, jollei kykene. Aivan kuin kauhu- ja pornoleffoissa.
Pekka ja Pätkä neekereinä
4
1084
Vastaukset
- Anonyymi
Elokuva on loistava. Sen sensurointi kertoo maailman sairaudesta.
- Anonyymi
Todella hyvä elokuva. Haistakoon yle vit... Kyllä on suomessa mennyt elämä sekaisin, muuklaisten vuoksi.
- Anonyymi
Nämä sivustakärsivät ovat yhteiskunnalle kallis taakka. Syöttävät ja juottavat esim. yli 10 vuotta 'massamurhaaja ihmissyöjä raiskaajaa'.
Tuosta kun laskee kuinkamoinen taakka voi yksi neke olla yhteiskunnalle, niin kaikilla luokilla ei kukaan halua olla neken ystävä.
YLE joutaa antaa potkut moisille someseuraajapäättäjille, jotka eivät arvosta meitä Suomalaisia...
Eiköhän nämä muukalaiset ole sitä alinta kastia. - Anonyymi
Tänä päivänä ainakaan Pekka Puupää elokuvia ei tarvitse etsiä kaupasta, kun elonet.finna.fi sivustolla on muunmuassa ne ja paljon muita klassisia kotimaisia elokuvia :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4463839Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181652- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891444Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991378Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591336- 501266
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441049
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331047