Perussuomalaiset ykkösenä gallupeissa!

muut pikkupuolueet kokoomus ja demarit kaukana takan ,persujen takana!
Ei mulla nyt muuta tänään .
24<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Pian kahden prosentin kaula muihin perässähiihtäjiin,mutta kai nekin sieltä lopulta tulee maaliinpersujen rikkoessa maalinauhan,kunhan oppivat ihmisten tavoille.
https://www.youtube.com/watch?v=xraIf_cYRQE

1Äänestä

Mitä noilla vaalien jälkeisillä gallupeilla tekee ne prosentit mitattiin vaaleissa ja niillä mennään seuraaviin vaaleihin.

Äänestä

Arvaus montako meppiä persut saa??

Mä veikkaan kahta

Äänestä

Tyypillistä persuismia on avaajan repliikki mutta suurisuista haukahtelua lukuunlaskematta persujen saavutukset jäävät perin heikoiksi yhteisen isänmaamme asiainhoidossa.eiks je?

Äänestä
  • Kiitos Perussuomalaisten kannatuksen nostamisesta. Mitenkäs meni noinniinkuin omasta mielestä:)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kiitos Perussuomalaisten kannatuksen nostamisesta. Mitenkäs meni noinniinkuin omasta mielestä:)

    Eikun äänestämään! Nyt PS voittoon!

    Äänestä

tottakai persut johtaa kuka nyt jotain puliukko demareita äänestää niitten johtajakin on niin pahasti alkoholisoitunut että katkokävelee!

1Äänestä
  • Kyllä tälle palstalle parit kehutkin persuille mahtuu,kun vertaa noita alatyylin kirjoituksia ja jatkuvaa valehtelua perussuomalaisia ja heidän satoja tuhansia äänestäjiään vastaan.
    Tämän palsta taso nousisi huomattavasti jos nuo sekopäät lähtisivät edes töihin tehdäkseen jotain elatuksensa eteen!

    2Äänestä

PS on ylivoimaa

2Äänestä
  • No muistakaa käydä äänestämässä Perus Suomalaisia ehdokkaita Eurovaaleissa ! ! !
    " Turvallinen Eurooppa Takaisin ". Että silleen.

    2Äänestä

  • Että_silleen kirjoitti:

    No muistakaa käydä äänestämässä Perus Suomalaisia ehdokkaita Eurovaaleissa ! ! !
    " Turvallinen Eurooppa Takaisin ". Että silleen.

    Lauralle kävin eilen ääneni antamassa.

    Äänestä

miltäs muut kahelit tuntuu ? olette ääliöitä.

Äänestä

Suurin ja suosituin PS

Äänestä

Ei ole hyvä juttu tämä persujen nousu todellakaan. Tätä menoa kehitys pysähtyy kun aletaan sulkeutumaan omiin pikku kupliin eikä haluta hyväksyä mitään uutta ja ihmeellistä. Ihmiskunta on läpi historian sekoittunut keskenään ja juuri geenien leviämisen myötä vahvistumme ja muutumme terveemmiksi jatkuvasti. En sitten tiedä miten persut asian näkevät, mutta selvästi he sulkevat silmänsä historialta, taikka sitten eivät tiedä siitä mitään.

Älkää nyt herranjumala äänestäkö persuja pelkän maahanmuuton takia. Esimerkiksi suomen maahanmuuttopolitiikka tällä hetkellä on täysin Halla-ahon hyväksymä. Jos kuljette laput silmillä äänestyspaikoille hokien mantraa "maahanmuutto, maahanmuutto..." saatte kylkiäisenä tulevaisuudessa sitä toista puolta persujen politiikasta, joista ette välttämättä ole niin mielissänne. Ihan mitä muuta vain kiitos, mutta ei pohjoiskorea-meininkiä tänne!

Äänestä
  • Ei tietenkään äänestetä pelkän maahanmuuton takia, vaan sen takia, koska muut haluaa sulkea perussuomalaiset pois yhteistyöstä. Jos muut olisivat viisaita, niin antaisivat perussuomalaisille periksi haittamaahanmuuton estämiksiksi, niin saisivat oivan kumppanin muuhun politiikkaan, joka ajaa suomalaisten ja köyhienkin etuja.

    Äänestä

  • Perussuomalaiset hyväksyivät kikysopimuksen sekä aktiivimallin, joten en usko että ovat puolueena millään tavalla auttamassa suomalaisten köyhien elämää. Kaikki nyt vain eivät synny kultalusikka perseessä. En ole itse työtön tai muutenkaan köyhä, mutta kutakuinkin teini-ikäisenä lopetin oman navan kaivelun ja aloin ottaa asoista itse selvää naru kaulassa kulkemisen sijaan.

    Enkä ole koskaan kuullutkaan termiä haittamaahanmuutto muualta kuin persujen suusta. Ei ole olemassa haittamaahanmuuttoa, on vain mahanmuuttoa, jonka kylkiäisenä mukana seuraa ihmisiä, jotka eivät sopeudu kulttuuriimme yhtä helposti kuin toiset. Se on vain merkki kotouttamisen epäonnistumisesta sekä reagointia kohtaamillen epäkohdille, kuten rasismille ja ennakkoluuloille. En puolustele rikollisia tietenkään, eikä niitä puolustele kukaan vasemmistolainenkaan yhtään sen enempää, mutta miten reagoisit itse ollessasi ulkomailla ja kohdatessasi rasismia? Joku huutaa sinulle kadulla "Helvetin suomalainen, painu takaisin sinne perähikiälle mistä tulitkin, juntti?" Itse en tuollaista kuuntelisi kauaa.

    Miksi muiden pitäisi antaa periksi persuille? Mikseivät persut voisi pyrkiä yhteistyöhön muiden puolueiden kanssa? Miksi persut huutavat aina sananvapauden ja yksilönvapauden puolesta, mutta uhriutuvat kerta toisensa jälkeen kun joku kyseenalaistaa heidän näkemyksensä?

    Äänestä

  • Puhut Soinin sinipiioista

    Äänestä

Persujen suosion kasvu ei ole selitettävissä sillä, mitä kansa haluaa, vaan sillä, miten johdateltavissa kansa on. Aivan kuten koulussakin, kun opettaja esittää asian yksinkertaisimmalla mahdollisella tavalla, joka kuitenkaan välttämättä käytännössä ei toimi samalla tavalla, vaan on pelkkä havainnollistava esimerkki, se saa oppilaat sisäistämään asian ja ymmärtämään sen pointin. Tässä on juuri persujen vaalimainonnassa kyse. Ihmiset rakastavat sitä, kun asiat esitetään yksinkertaistettuina.
Ja ei se muutama ylimääräinen veroeuro pitäisi olla pahasta, kun sillä persujenkin kannattaja rakentaa vain itselleen parempaa turvaverkkoa vanhoja päiviä silmällä pitäen. Ja kuka haluaa tehdä lapsia maailmaan, jossa koko edellisten sukupolvien paska kaadetaan heidän niskaansa?

Äänestä

" Turvallinen Eurooppa Takaisin ". näin me äänetetää ja vassaikoirat vaan haukuu.

Äänestä

Ainoa asia mikä pelottaa on vihervasemmiston tuovan meille lisää eläkkeidenmaksajia, mihin eläkevakuutus yhtiöt joutuu sen rahatulvan kanssa? Sijoittaa maailman pörsseihin ja pörssijärjestelmä menee sekaisin! Hyvä syy äänestää Perussuomalaisia!

Äänestä

Ei ole hyvä juttu tämä persujen nousu todellakaan. Tätä menoa kehitys pysähtyy kun aletaan sulkeutumaan omiin pikku kupliin
-kokoomus, keskusta ja saksdp on jo hoitanut suomalaiset pikku kupliin, kabinetti sopimukset keskenään koko ajan sodan jälkeen tähän päivään. Keskusta hoitaa maaseudun, kokoomus yritysmaailman/kaupungit sdp palkansaajat/kaupungit kun riita tulee ei muuta kun kabinettiin ja sopimaan tämä sulle ja toi sulle ja kättä päälle ei väliä kansan parhaasta!
Älkää nyt herranjumala äänestäkö persuja pelkän maahanmuuton takia, minä taas sanon alkää äänestäkö jotain puoluetta vain sen takia, että olette aina äänestäneet tiettyä puoluetta.
Enkä ole koskaan kuullutkaan termiä haittamaahanmuutto muualta kuin persujen suusta
-mitä se on sitten jos ihminen ei suostu opettelemaan Suomen kieltä ja menemään töihin, elikkä osallistumaan yhteiskuntaan ja näitä on tod paljon.
Vastaus teille kirjoittaneille, Perussuomalaiset äänestäjät haluaa muutosta. Tätä menoa kehitys pysähtynyt jonka on tehnyt kokoomus, sdp ja keskusta. Vihreitä voisin äänestää jos mentäisiin Linkolan opeilla nyt äärivasemmistolainen puolue! Perussuomalaiset ei ole rasistinen puolue vaan realistinen!

Äänestä

Lähdenkin antamaan ääneni PS

Äänestä

Kävin juuri ennakkoäänestää, Laura sai ääneni. Kaunis, vaalea, älykäs jumalatar.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

muut pikkupuolueet kokoomus ja demarit kaukana takan ,persujen takana!
Ei mulla nyt muuta tänään .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu