Ihanko itsestään noin vaan vaiko tarviiko jotain sytykettä vaikkapa Pääministerin kutsuhuuto itämaihin oisko se yksi sytyke ? vaiko pakolaisten tekemät ns Kepposet no onneksemme Hallitus käyttää miljoonia veronmaksajien rahoja ja perustaa vihapuheparlamentin varmaaan aiheellisempaa kuin laittaa vaikkapa lastensairaaloihin taikka vanhustenhoitoon.
Mistä syntyy ns Vihapuhe
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa yksi yleisimmistä sytykkeistä tolle olla valtamedioiden vääristellyt uutiset mamurikollisista, näiden teke isten valkopesu sekä ihan suoranainen valehtelu?
Ja näiden korjaaminen totuudenmukaiseksi on sitten sitä paljon puhuttua ”vihapuhetta”. Eli rautalangasta väännettynä: Totuudenpuhujia rankaistaan, ja valehtelijat ei joudu minkäänlaiseen vastuuteen valheistaan, vaan saavat jatkaa hommailujaan kuin ei mitään!
Nerokasta, eikö totta? - Anonyymi
Todellakin vihapuhetta aiheuttaa jos omaa kansaa parjataan vähätellään ja jopa syytetään ties mistä ja kukahan silloin onkaan se syyllinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698