vararikkoon maan kulut nousee järkyttävällä vauhdilla.
https://www.kansalainen.fi/saksassa-jopa-joka-kymmenes-uusi-vuokralainen-on-pakolainen/
https://www.kansalainen.fi/saksassa-jopa-joka-kymmenes-uusi-vuokralainen-on-pakolainen/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koko Euroopassa tulee vararikko ennen pitkää. Ei kannattaisi medioissa ihmetellä jos ihmiset ovat muuttuneet kriittisemmiksi ja arvot koventuneet.
Kaikki johtuu siitä, että ihminen yleensä haluaa aina parempaa itselleen ja jälkeläisilleen.
Ei ihmiselämään kuulu taaksepäin meneminen, tai luopuminen hyvinvoinnistaan.
Tulevaisuus näyttää nyt kuitenkin toiselta, tulot vähenevät, enemmän jakajia hyvinvoinnille.
Siksi nyt ovat eräät kriittiset puolueet kovassa nousussa kautta Euroopan, eikä se tule muuttumaan kovin nopeasti.
Päättäjien pitää ottaa lusikka nyt kauniisti käteen ja alkaa todella miettiä oikeita ratkaisuja, muuten ollaan kohta menossa kohti katastrofia tai jopa sotaa.
Ihan hyvä vain jos menee. Tavallista kansaa ei ehkä tarpeeksi hetkauta muslimien sikailu mutta kun monikulttuuri alkaa tuntumaan kukkarossa se ehkä herättäisi äänestämään mielekkäämmin.
sama täällä ja koko pohjolassa. erivärin katselu on superkallista ja erittäin tyhmää.