kuin pässiä narussa....vanhat kurpat uskovat kaiken jos sanoo että tarttet kääpä rempan...ja eikun rahat pois ja perilliset kihisevät raivosta kun jääkin vähemmän ryyppyrahaa...
Remppafirmat vievät eläkeläisiä
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
SDP vie koko kämpän.
Juuri noin. Kansa äänesti perussuomalaiset voittoon, ja sittenkin menee rökäletappion kärsinyt kepu edelleen TAAS hallitukseen.
Demarit ovat aina olleet toisten taskuilla, ja nyt on enää odotettavissa uusia tekaistuja veroja, jotka tottakai ovat TULOISTA riippumattomia, joten on aivan totta että vanhuksilta joilla eläkkeet eivät nouse, mutta uusia aiheettomia veroja keksitään kansalaisten pään menoksi, johtaa otilanteeseen jossa asunnot ulosmitataan maksamattomien verojen takia pois.
Olemalla siirtolainen Somaliasta tai muualta on aina nettosaaja minimissään 3.283,00 euroa kuukaudessa puhtaana käteen ilman mitään vaatimuksia vastineeksi.
Täytyyhän se vanha läävä joskus rempatakin. Kääkät yrittävät pimittää rahojaan viimeiseen asti. Pitäisi olla tarkempi laki että remontteja on pakko torppaan teettää tietyn ajan välein tai torppa määrätään purettavaksi. Näin saataisiin lisää töitä remonttiyrityksille ja bkt kasvuun ja suomi nousuun.
Remppafirmat huijaavat tietenkin vain huonomuistisia vanhuksia. Muut kyllä osaavat sanoa ei kaiken maailman tyrkyttäjille.
Miksi media ei kyseenalaista homeremppabuumia? Julkisia rakennuksia ja muitakin rakennetaan uusiksi täysin turhaan. Terveysala ja rakennusala ovat lyöneet hynttyyt yhteen ja onnistuneet aivopesemään akkaväen homekammoiseksi etenkin vetoamalla lasten terveyteen.
Uskotaan, että kaikki vaivat johtuvat homeista, vaikka monen elämäntavat ovat aivan persiillään. Ei ymmärretä, että sisätilojen pinnoittaminen vasta sisäilmaongelmia aiheuttaakin. Hyvävelisakki kuittaa ja kiittää.
Aloitus oli vajaa; lestadiolaiset remppafirmat piti olla.