Ketä voitti euroviisut?

Ei tullut valvottua. Ilmeisesti ei Suomi?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hollanti voitti.
Finland 000 poists.
YLEN valitsema artisti putosi jo kättelyssä.
Jokohan YLE on valinnut ensivuoden viisuilijan.

Äänestä

Ruotsi voitti. Suomi oli toiseksi viimeinen.

Äänestä

Yle jäi viimeiseksi 12 pisteellä.

Äänestä

Hollantilainen kaveri nimeltä Keta. Tosin kiitos kun kerroitkin, mutta ilman ääkkösiä Alankomaissa...

Äänestä

"ketä ketä tarkoittaa ketä... vai olisko "sittenkin kuka"??

Äänestä
  • Tuo ketättäjä on ruotsinkieliseltä pohjanmaalta.
    Siellä ei osata edes auttavasti suomea, niinkuin aloittajasta huomaa.

    Äänestä

Hyvä homma. Voittaminen on aina mukavaa.

Äänestä

Ens vuonna suomi voittaa, kun yle lähettää sinne somalialaisen homoparin, Hussein ja Jafatin kilpailemaan.

Äänestä
  • Ellei persutynkkynen lähde arfrikkalaisine morsmaikkuineen.

    Äänestä

En tiedä kuka on ketä mut voittihan se.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei tullut valvottua. Ilmeisesti ei Suomi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu