Eniten pahanhajuista kaasua tuottavia ainesosia on pavuissa, porkkanoissa, rusinoissa, banaanissa, sipulissa, ja maitotuotteissa.
Mitäs vegaanit tähän?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Pieru
Mitäs vegaanit tähän?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Pieru
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Naapuri laskee taas suolikaasujaan pontevasti.
Näin sen tänään ostamassa sipulia, piimää, ruisleipää kaupasta.
Se sitten sano mulle pihassa että yöllä raikaa ja LUJAA! (rikosnimike= tahallinen hajuhaitanteko päällä ja reiällä) ja hyppi tasajalkaa että nuo (k)ostotuotteet menisivät kunnolla sekaisin hänen suunnattomassa vatsassaan.
Ihan turhaa vouhotusta, energia ei katoa millään lailla.
Jos rakennellaan sähkö-autoja ja muita vempaimia se energia muuttaa muotoaan valmistusaineissa sekä tulee ja menee samalla tavoin... jostain.
Ainut oikea lopullinen ratkaisu on vähentää pierijöiden määrää lastaamalla vihreät, vassukit ja muut hörhöt kuukereiden ja muiden haittamatujen kanssa tankkeriin lisääntymään omaan laskuun ja venäjä voi torperoida sen.
Heitan tahan ketjuun ennustuksen, vaikka se ei avaukseen edes liity.
JOS Nato heikkenee ja hajoaa, niin se on Amerikan Yhdysvaltojen vallan loppu. USA:lla on jo nyt olemassa kaytosta joka osoittaa etta se todella tarvitsee sen vallan mita silla on pysyakseen pystyssa, olen vakuuttunut etta Amerikan imperiumi on nyt laajimmillaan. Se ei enaa vahvistu.
Kuinka kauan se kestaa, en osaa sanoa.
Rooma on palanut jo kerran. Ei se pian uudelleen pala. Mutta Washington ei ole viela palanut kertaakaan. Ja palamatonta ei......
Toivottavasti kaikki sujuu kuitenkin mahdollisimman rauhallisesti.
-omen
Jenkit on paljon ovelampia kuin suurin osa itäihmisistä edes tajuaa,he osaa niin sanotun hieno varaisen ihmisten ohjailemisen eli manipuloinnin ja siten johtavat maailmaa. Apuvälineenään he käyttävät ns demokratiaa ja vapautta,noiden arvojen yläpuolelle ei kenenkään aivoilla pysty yltämään,ns. pahikset ei pääse edes puoleen noista äöistä.
Siinä syy miksi jenkit pärjää joka tapauksessa vaikka muu maailma hylkäis heidät lopullisesti,jenkkejä on miltei mahdoton lyödä,he menee aina muiden yläpuolelle ja saa näyttämään sut vain pahiksena ja häviänä.
Vihreiden pitää suoltaa paskaa koko ajan, nukkuessaankin. Siksi veganismi.
Eikä ne totta vie ole muuta tehnytkään.
Ei kyllä piä meikän kohalla paikkaansa, pavuista en tiiä, mutta muut ei kyllä pieretä, paitsi maito.
Kaikki viljat pierettää ja turvottaa, ne ko jättää vex ja maitotuoteet, niin vatsa toimii hyvin.
Kokeile joskus jotain muuta vegeeniruokaa kuin olutta ja sipsejä.
Pitäisi varmaankin kokeilla ensin sitä olutta ja sipsejä, ennenkuin kokeilee jotain muuta.
Ilmastopäästöjä tulee takalistosta ja ilmastonmuutos vain kiihtyy.
Kiitos vegaanit...!
Johtuu siitä kun ihmisen elimistö ei ole puhtaasti rehumässääjien vaan sekaravintoä käyttävän nisäkkään.
Mikäli joku päättää syödä pelkkiä rehuja, siihe tulee kuolemaan vuoden sisällä, maapallolla ei ole yhtäkään pelkästään kasviksia syövää, sillä jokainen noista ottaa hivenainen pilleitä ravintonsa lisäksi mitä ei saa muuta kun lihasta, joten on saakeliin tekopyhää kenenkään väittää olevansa pelkkä kasvissyöjä.
Ehei ,ei se ruoka pieretä vaan juoma .Vaihda kilju veteen .
Vegaanien hengityskin haisee kuolemalta.
Sipsit on vegaanisia, yleisin näky onkin vegaaninen siiderivalas.
Kestää aikansa, kun vatsa tottuu kasvissyöntiin.