Päivän Ilkassa on ansiokas kirjoitus siitä miten suomalaiset osaavat erottaa vale uutiset todellisuudesta.
Tällä linjalla kannattaa edelleenkin jatkaa ja jättää janitskinit ja muut pellet omaan arvoonsa.
Näistä vale uutisten levittäjistä jokunen kehtasit asettautua ehdolle vaaleissa, saaden tietysti vain muutaman äänen.
Tavallinen ihminen ymmärtäisi hävetä ja olla hiljaa, mutta ammattitrolli asettuu vain ehdolle uusiin vaaleihin.
Mikäpä siinä, saahan sitä nolata itsensä vaikka kuinka monta kertaa. 😂
Fake news ei uppoa suomalaisiin
5
60
Vastaukset
- Anonyymi
nuorissa_on_tulevaisuus
9.6.2019 17:28
Valitettavasti joukossa on aina niitä jotka eivät kykene tekemään elämänmittaisia päätöksiä missään iässä.
Tilinvälin mittainenkin on monelle aivan liikaa. - Anonyymi
huorissa_on_tulevaisuus
30.5.2019 21:56
Miksikäs ei, kun perustaidot oppii kuka tahansa, jos vain haluaa. 👮🏾♂️
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000006123797.html Kyse ei ole siitä mitä ihmiset uskovat, vaan siitä mihin he haluavat uskoa. Ilkkaan ei usko kukaan täällä.
- Anonyymi
Miksiköhän Yle vaikenee täysin Porin pään irrottajasta joka on nyt tuomiolla
Anonyymi kirjoitti:
Miksiköhän Yle vaikenee täysin Porin pään irrottajasta joka on nyt tuomiolla
Joko tuomio on annettu? Sitä ennen ei ole mitä tiedottaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396609
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495709- 1234861
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434470Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523872- 623041
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522936Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242352- 352228
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152187