Päivän Ilkassa on ansiokas kirjoitus siitä miten suomalaiset osaavat erottaa vale uutiset todellisuudesta.
Tällä linjalla kannattaa edelleenkin jatkaa ja jättää janitskinit ja muut pellet omaan arvoonsa.
Näistä vale uutisten levittäjistä jokunen kehtasit asettautua ehdolle vaaleissa, saaden tietysti vain muutaman äänen.
Tavallinen ihminen ymmärtäisi hävetä ja olla hiljaa, mutta ammattitrolli asettuu vain ehdolle uusiin vaaleihin.
Mikäpä siinä, saahan sitä nolata itsensä vaikka kuinka monta kertaa. 😂
Fake news ei uppoa suomalaisiin
5
83
Vastaukset 5
- Anonyymi
nuorissa_on_tulevaisuus
9.6.2019 17:28
Valitettavasti joukossa on aina niitä jotka eivät kykene tekemään elämänmittaisia päätöksiä missään iässä.
Tilinvälin mittainenkin on monelle aivan liikaa. - Anonyymi
huorissa_on_tulevaisuus
30.5.2019 21:56
Miksikäs ei, kun perustaidot oppii kuka tahansa, jos vain haluaa. 👮🏾♂️
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000006123797.html Kyse ei ole siitä mitä ihmiset uskovat, vaan siitä mihin he haluavat uskoa. Ilkkaan ei usko kukaan täällä.
- Anonyymi
Miksiköhän Yle vaikenee täysin Porin pään irrottajasta joka on nyt tuomiolla
Anonyymi kirjoitti:
Miksiköhän Yle vaikenee täysin Porin pään irrottajasta joka on nyt tuomiolla
Joko tuomio on annettu? Sitä ennen ei ole mitä tiedottaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521013Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17916Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169562Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan58546
