https://www.google.com/search?q=12 viikkoinen sikiö&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2pPjJpqXiAhULmYsKHYSBCuwQ_AUIDigB&biw=1363&bih=622#imgrc=sh3XPlOwkLKnIM:
Onko tämä lapsi jokin äidin elin? Anatomian oppikirjat eivät sano niin, joten miksi meidän pitäisi?
Onhan se kivaa ettää äiti saa päättää omasta ruumiistaan
14
96
Vastaukset
- Anonyymi
Tiede kertoo että sikiöstä on puolet isää ja puolet äitiä joten myös isältä luuluisi kysyä mielipidettä ennen abortointia., vai mitä?
Miksi nainen saa päättää yksin siitä, synnyttääkö lapsen vai ei?
Monet ateistievokkimiehet eivät tahdo lapsia ja painostavat naisia abortoimaan ne, mutta monet naiset synnyttävät näitä äpäriä siitä huolimatta, että ne eivät ole toivottuja tai suunniteltuja.
Mitä jos tehtäisiin Salomonin tuomio? Poistettaisiin vain puolet sikiöstä!- Anonyymi
G4G kirjoitti:
Miksi nainen saa päättää yksin siitä, synnyttääkö lapsen vai ei?
Monet ateistievokkimiehet eivät tahdo lapsia ja painostavat naisia abortoimaan ne, mutta monet naiset synnyttävät näitä äpäriä siitä huolimatta, että ne eivät ole toivottuja tai suunniteltuja.
Mitä jos tehtäisiin Salomonin tuomio? Poistettaisiin vain puolet sikiöstä!Niinkö sinulle kävi❓
- Anonyymi
G4G kirjoitti:
Miksi nainen saa päättää yksin siitä, synnyttääkö lapsen vai ei?
Monet ateistievokkimiehet eivät tahdo lapsia ja painostavat naisia abortoimaan ne, mutta monet naiset synnyttävät näitä äpäriä siitä huolimatta, että ne eivät ole toivottuja tai suunniteltuja.
Mitä jos tehtäisiin Salomonin tuomio? Poistettaisiin vain puolet sikiöstä!Kipeä paika evokille.
Siis kun evolta puuttuu itsehillintä niin mieluummin tapetaan oma lapsi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinkö sinulle kävi❓
Evokkien pääosa näyttää olevan noita Vuosaaren betonierämaa-asukkeja jotka eivät elämästä mitään tiedä niin heille on helppoa lopettaa muiden ihmisten elämä jo alkuunsa ihan merkityksettömänä.
Jos oma elämä on noin kurjaa niin ......... ei kuin Pitkältä sillalta mereen.
Toinen kurjuuden poistamisen vaihtoehto on tietenkin parempi. Sen voi aloittaa lukemalla tai nyt jopa kuuntelemalla lävitse sillä se vahvistaa yllättävästi.
- Anonyymi
Älä Jyri taas yritä syyllistää evoja.
Tiedät kyllä varsin hyvin sen minkä kaikki muutkin tietävät, eli ei vapaata aborttilakia tehty tieteellisin perustein vaikka toki lainsäätäjien nytt on vain pakko yrittää niin sellittää puolutellaas itseään, vaan se tehtiin sosiaalisista syistä sillä yhteiskunnalle kävi kalliiksi elättää evomoraalin seurauksena syntyneitä äpärälaumoja. Piste! Se sikiö on syöpäkasvain, joka täytyy poistaa naisen terveyden ja hyvinvoinnin turvaamiseksi.
Vahinkoja sattuu, mutta onneksi ne voi repiä väkivalloin pois naisen kohdusta.- Anonyymi
Niin, ja sitä ei tule huomioida lainkaan että raskaana olevia naisia kuôlee abortointiin paljon useammin kuin synnytykseen jonka jälkeen on maailman helpointa antaa lapsi sijaisperheeseen joita kyllä on jonoiksi asti saatavilla.
Mutta kun se hutsun kuolema ei maksa yhteiskunnalle yhtään mitään niin kuolkoon.
Me siis kuvittelemme olevamma fiksu yhteiskunta ja maailman onnellisin kansa mutta tällaisia me kuitenkin todellisuudessa olemme!!!!
Niin, onhan se kamalaa kun jyrpäle tai Päivi Räsänen eivät saa päättää kuka saa abortin ja kuka ei.
- Anonyymi
Niinpä, mies ja ääni- enemmmistön demokratia se toimi Sodomassa ja Gomorrassakin.
Sinänsä hauskaa että niinhän se Raamattu ennusti että lavean tien kulkijoita on enemmistö ja tottahan se on, vai mitä?
- Anonyymi
Vitsi että oli kiepeä avaus evokjeille kun täällä on niin hiljaista vaikka on pojanpoka polvella.
- Anonyymi
Kiitos Jyrille oivallisesta aiheen käsittelystä.
Huomaan että minutkin oli viekkasti ohjailtu median toimesta ajattelemaan toisin kuin tiede ja esim. anatomia kertoo.
Sillä onhan se tieteellinen selviö että raskaus alkaa hedelmöittymisestä ja onhan se päivänselvää että pariskunnan muodostaa uros ja naaras.
Tämänpäivän maailman ajattelutapa on ihan sodomagomorraa jota vanhempamme kauhistelivat.
On kivaa että joku auttaa ajattelemaan tieteellisen terveesti. - Anonyymi
Olisi niin helppoa, kun ihminen munisi munia kuin dinosaurus tai linnut. Poikaset kuoriuduttuaan jättetäisi selviämään itsekseen.
Kun näin ei ole, niin kevottomat vanhemmat saavat pilata lastensa elämän. Tässä asiassa ei ole kyllä luoja onnistunut. Uskon, että luoja ymmärtää oman mokansa, ja antaa synninpäästön, jos tietoisesti ihminen kokee, että on kelvoton vanhemmaksi. - Anonyymi
https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00166
Kas kummaa, suomalaiset abortttimurhaavat syntymättömiä ihmisiä 90%:sesti sosiaalisin perustein järkyttävät määrät.
Mutta tuollainen toiminta sopii hyvin vahvin voittakoon- evoluutioteoriaan, ja on siis osa sitä äärimmäisen itsekästä evomoraalia.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673