Keijo Korhosen vetoomus

Anonyymi

ÄÄNESTETÄÄN PAAVOA!

Euroopan Unionin hallitusherrat ja byrokraatit ovat muuttamassa isänmaatamme Keski-Euroopan isojen maiden siirtomaaksi, raaka-aineiden, energian ja työvoiman riistoalueeksi sekä oman kaupankäyntinsä hyödynnysalueeksi. Suunnitelmissa on lisäksi tehdä Suomesta, jonka asutus on harvaa ja kallioperä vakainta Euroopassa, Unionin maiden ongelmajätteiden kuten ydinvoimalasaasteiden kaatopaikka.

Suomalaisten työn, säästämisen, sijoittamisen ja innovaatiokyvyn hedelmät valuvat ulkomaille. Suomi on ajettu euro-valuutan orjuuteen kykenemättä enää, toisin kuin Ruotsi, itse hyödyntämään valuuttansa arvoa oman taloutensa ja kansansa eduksi. Olemme luopuneet itsenäisestä, puolueettomasta ulkopolitiikasta. Olemme menettäneet itsenäisen idänkauppamme muun muassa alistuen etujemme vastaisesti Euroopan Unionin järjettömiin ja hyödyttömiin talouspakotteisiin suurvaltanaapuriamme vastaan. Olemme Unionin komennossa luopuneet omasta elintarviketurvallisuudesta näivettäen maatalouselinkeinomme. Emme pysty enää edes päättämään, kuinka paljon ja millaisia maahanmuuttajia otamme Suomen valtioalueelle. Suomalaisen hyvinvointivaltion koko olemassaolo on suurten uhkien alla.

Tässä vain muutama esimerkki siitä, mitä Suomelle merkitsi Unionin jäsenyys ja eurotalous eli itsenäisyydestä ja itsemääräämisoikeudesta luopuminen Keski- ja Länsi-Euroopan mahtimaiden suurvaltahaaveiden takia.

Suomi on suomalaisten maa. Lähes ainoa vielä työkykyinen suomalaispoliitikko, joka näkee unioniorjuuden tuhoisuuden ja on valmis pelkäämättä puolustamaan Suomen etuja, jolla on selkeä kokonaisnäkemys Isänmaamme tilanteesta ja joka ei ole vuosikymmenien kuluessakaan tinkinyt linjastaan on Paavo Väyrynen.

Paavon 40-vuotinen kokemus politiikan johtotehtävistä läpi viiden presidentin ajan on maassamme vailla vertaa. Hän tuntee kansainvälisen kentän, ja maailma tuntee hänet. Hänellä riittää sisua ja uskoa parempaan huomiseen. Hän on aina ollut Suomen itsenäisyyden ja itsemääräämisoikeuden puolustaja. Kuten minäkin.

Minulla on ollut Paavon kanssa montakin kanaa kynittävänä. Olemme ottaneet lujastikin yhteen. Mutta menneet ovat menneitä. Nyt on kysymys tärkeämmistä asioista – Suomen kansan säilymisestä itsenäisenä kansakuntana isänmaiden Euroopassa. Suomen eduista on huolehdittava myös Unionin ns. parlamentissa, joka muuten on demokratian irvikuva. Paavoa parempaa ei siihen tehtävään löydy.

Kehotan siis jokaista isänmaallista suomalaista, puoluekannasta, ammatista ja asuinpaikasta riippumatta, vaikka pitämään nenästään kiinni mutta äänestämään ja äänestämään Paavo Väyrystä edessä olevissa Unionin ns. parlamenttivaaleissa.

17.5. 2019 Keijo Korhonen

VÄLITETTY

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väykkä pyrkii kepuleiden puheenjohtajaksi tai presidentiksi tai perustaa Yhden tähden -liikkeen. Ei jatkoon. Piste.

    • Mitenkäs Keijon tutkimus USA:n itsenäisyysjulistuksen suomalaisperäisestä allekirjoittajasta John Mortonista (Marttinen) etenee? Kekkonenhan antoi hänelle tämän kunniatehtävän jota hän lienee toimitanut Amerikassa jo useamman kymmenen vuotta.

    • Anonyymi

      HETKINEN!!!! EI OLE LINKKIÄ ALKUPERÄISEEN VIESTIIN....vaikuttaa feikkiuutiselta.

      Toistaiseksi huiputusta, mikäli aloittaja ei dokumentoi reilusti "vetoomusta"..........!!

      CAUTION CAUTION MAHDOLLINEN VÄÄRENNÖS

      • Anonyymi

        Erittäin hyvä kirjoitus, oli trolli tai ei.

        Suomi on vajonnut EUn alusmaaksi, se on totta. Siitä saamme kiittää KOKOOMUSTA JA SDPtä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erittäin hyvä kirjoitus, oli trolli tai ei.

        Suomi on vajonnut EUn alusmaaksi, se on totta. Siitä saamme kiittää KOKOOMUSTA JA SDPtä.

        Olen samaa mieltä ja äänestin EU-jäsenyyttä vastaan, mutta tuo ei kyllä luonnu Korhosen tyyliksi.


    • Anonyymi

      Onko rolli asialla aloituksessa. Sopisi kyllä, molemmathan ovat yya~ajan miehiä henkeen ja vereen.

    • Anonyymi

      Tämä on todellinen K. Korhosen kannanotto ja lupa on annettu häneltä levittää tätä viestä kaikkialle mediaan. Nyt on hätä Suomen puolesta. Kaikki äänestämään 7T tai PS.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        ASIA SELVÄ...PERUUTAN YLEMPÄNÄ OLEVAN EPÄILYKSENI . Miksei aloittaja HETI linkannut tuohon esimerkiksi, vaan antoi epäluotettavan feikkivsikutelman??? Huonoa nettiosaamista!

        En ole muualla tuota "vastuullisessa mediassa" havainnut mutta nyt tuo varmistui todeksi.

        En olisi uskonut, että Korhonen tuollaiseen retkahtaa, mutta vanhojahan meistä tulee kaikista...
        Väyrysen kaltainen takinkääntäjä vieläpä vanhoilla päivillään ei ole mikään vastaus.
        Menneisyyden mies ei tuo tulevaisuutta, säälittävää.


    • Anonyymi

      Väyrysen linja on pitänyt. Ei ole takinkääntäjä. Jos suomi olisi noudattanut 1990 alkaen Väyrysen, niin Suomen tilanne olisi paljon parempi ja maa olisi turvallinen, tasaisesti kehittynyt ja kukoistava.

      • Anonyymi

        Väyrynen ennusti 80-luvun lopulla väitöskirjassaan, että NL säilyy!

        Miksi näitä ikäkuluja vanhoja paappoja pitä raahata mukana???? Herätys, nyt on kohta 2020, 70-luvun K-linjalainen kekkospoliitikko ei vastaa nykypivän haasteisiin.
        Paapat kuuluvat menneisyyteen.
        Laittomat päivärahat jalasmökkeineen ovat muisto Väyrysen "saavutuksista".


    • Anonyymi

      Paavo on OIKEASSA!

    • Anonyymi

      Jos Väyrynen on ennustanut, että NL säilyy, niin taatusti kirjoista käy ilmi miten valta media ja vastavoimat antoivat sen kaatua.

      Ei sen puoleen. Näin leveällä demokratialla on se ja sama vaikka Paavo vänkkää Väyrynen saisi valita itselleen hänelle sopivat äänestäjät ja voisimme sitten elää alkioina kekkoslaisissa talonpoikaisissa juurissa me.

      Saattaisi siittä pari kirjaakin syntyä toimittajien "luettavaksi"

    • Anonyymi

      Aloitus aitoa Korhosta, joka on aikamme suurimpia venäläisiä sieluja ja nimen kuuleminen saa jo kylmän hien kihoamisen pintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      30
      6142
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      14
      4644
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      41
      3284
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      62
      3081
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      359
      1703
    6. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1478
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      71
      1391
    8. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1358
    9. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      240
      1299
    10. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1189
    Aihe