Keijo Korhosen vetoomus

Anonyymi

ÄÄNESTETÄÄN PAAVOA!

Euroopan Unionin hallitusherrat ja byrokraatit ovat muuttamassa isänmaatamme Keski-Euroopan isojen maiden siirtomaaksi, raaka-aineiden, energian ja työvoiman riistoalueeksi sekä oman kaupankäyntinsä hyödynnysalueeksi. Suunnitelmissa on lisäksi tehdä Suomesta, jonka asutus on harvaa ja kallioperä vakainta Euroopassa, Unionin maiden ongelmajätteiden kuten ydinvoimalasaasteiden kaatopaikka.

Suomalaisten työn, säästämisen, sijoittamisen ja innovaatiokyvyn hedelmät valuvat ulkomaille. Suomi on ajettu euro-valuutan orjuuteen kykenemättä enää, toisin kuin Ruotsi, itse hyödyntämään valuuttansa arvoa oman taloutensa ja kansansa eduksi. Olemme luopuneet itsenäisestä, puolueettomasta ulkopolitiikasta. Olemme menettäneet itsenäisen idänkauppamme muun muassa alistuen etujemme vastaisesti Euroopan Unionin järjettömiin ja hyödyttömiin talouspakotteisiin suurvaltanaapuriamme vastaan. Olemme Unionin komennossa luopuneet omasta elintarviketurvallisuudesta näivettäen maatalouselinkeinomme. Emme pysty enää edes päättämään, kuinka paljon ja millaisia maahanmuuttajia otamme Suomen valtioalueelle. Suomalaisen hyvinvointivaltion koko olemassaolo on suurten uhkien alla.

Tässä vain muutama esimerkki siitä, mitä Suomelle merkitsi Unionin jäsenyys ja eurotalous eli itsenäisyydestä ja itsemääräämisoikeudesta luopuminen Keski- ja Länsi-Euroopan mahtimaiden suurvaltahaaveiden takia.

Suomi on suomalaisten maa. Lähes ainoa vielä työkykyinen suomalaispoliitikko, joka näkee unioniorjuuden tuhoisuuden ja on valmis pelkäämättä puolustamaan Suomen etuja, jolla on selkeä kokonaisnäkemys Isänmaamme tilanteesta ja joka ei ole vuosikymmenien kuluessakaan tinkinyt linjastaan on Paavo Väyrynen.

Paavon 40-vuotinen kokemus politiikan johtotehtävistä läpi viiden presidentin ajan on maassamme vailla vertaa. Hän tuntee kansainvälisen kentän, ja maailma tuntee hänet. Hänellä riittää sisua ja uskoa parempaan huomiseen. Hän on aina ollut Suomen itsenäisyyden ja itsemääräämisoikeuden puolustaja. Kuten minäkin.

Minulla on ollut Paavon kanssa montakin kanaa kynittävänä. Olemme ottaneet lujastikin yhteen. Mutta menneet ovat menneitä. Nyt on kysymys tärkeämmistä asioista – Suomen kansan säilymisestä itsenäisenä kansakuntana isänmaiden Euroopassa. Suomen eduista on huolehdittava myös Unionin ns. parlamentissa, joka muuten on demokratian irvikuva. Paavoa parempaa ei siihen tehtävään löydy.

Kehotan siis jokaista isänmaallista suomalaista, puoluekannasta, ammatista ja asuinpaikasta riippumatta, vaikka pitämään nenästään kiinni mutta äänestämään ja äänestämään Paavo Väyrystä edessä olevissa Unionin ns. parlamenttivaaleissa.

17.5. 2019 Keijo Korhonen

VÄLITETTY

14

73

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väykkä pyrkii kepuleiden puheenjohtajaksi tai presidentiksi tai perustaa Yhden tähden -liikkeen. Ei jatkoon. Piste.

    • Mitenkäs Keijon tutkimus USA:n itsenäisyysjulistuksen suomalaisperäisestä allekirjoittajasta John Mortonista (Marttinen) etenee? Kekkonenhan antoi hänelle tämän kunniatehtävän jota hän lienee toimitanut Amerikassa jo useamman kymmenen vuotta.

    • Anonyymi

      HETKINEN!!!! EI OLE LINKKIÄ ALKUPERÄISEEN VIESTIIN....vaikuttaa feikkiuutiselta.

      Toistaiseksi huiputusta, mikäli aloittaja ei dokumentoi reilusti "vetoomusta"..........!!

      CAUTION CAUTION MAHDOLLINEN VÄÄRENNÖS

      • Anonyymi

        Erittäin hyvä kirjoitus, oli trolli tai ei.

        Suomi on vajonnut EUn alusmaaksi, se on totta. Siitä saamme kiittää KOKOOMUSTA JA SDPtä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erittäin hyvä kirjoitus, oli trolli tai ei.

        Suomi on vajonnut EUn alusmaaksi, se on totta. Siitä saamme kiittää KOKOOMUSTA JA SDPtä.

        Olen samaa mieltä ja äänestin EU-jäsenyyttä vastaan, mutta tuo ei kyllä luonnu Korhosen tyyliksi.


    • Anonyymi

      Onko rolli asialla aloituksessa. Sopisi kyllä, molemmathan ovat yya~ajan miehiä henkeen ja vereen.

    • Anonyymi

      Tämä on todellinen K. Korhosen kannanotto ja lupa on annettu häneltä levittää tätä viestä kaikkialle mediaan. Nyt on hätä Suomen puolesta. Kaikki äänestämään 7T tai PS.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        ASIA SELVÄ...PERUUTAN YLEMPÄNÄ OLEVAN EPÄILYKSENI . Miksei aloittaja HETI linkannut tuohon esimerkiksi, vaan antoi epäluotettavan feikkivsikutelman??? Huonoa nettiosaamista!

        En ole muualla tuota "vastuullisessa mediassa" havainnut mutta nyt tuo varmistui todeksi.

        En olisi uskonut, että Korhonen tuollaiseen retkahtaa, mutta vanhojahan meistä tulee kaikista...
        Väyrysen kaltainen takinkääntäjä vieläpä vanhoilla päivillään ei ole mikään vastaus.
        Menneisyyden mies ei tuo tulevaisuutta, säälittävää.


    • Anonyymi

      Väyrysen linja on pitänyt. Ei ole takinkääntäjä. Jos suomi olisi noudattanut 1990 alkaen Väyrysen, niin Suomen tilanne olisi paljon parempi ja maa olisi turvallinen, tasaisesti kehittynyt ja kukoistava.

      • Anonyymi

        Väyrynen ennusti 80-luvun lopulla väitöskirjassaan, että NL säilyy!

        Miksi näitä ikäkuluja vanhoja paappoja pitä raahata mukana???? Herätys, nyt on kohta 2020, 70-luvun K-linjalainen kekkospoliitikko ei vastaa nykypivän haasteisiin.
        Paapat kuuluvat menneisyyteen.
        Laittomat päivärahat jalasmökkeineen ovat muisto Väyrysen "saavutuksista".


    • Anonyymi

      Paavo on OIKEASSA!

    • Anonyymi

      Jos Väyrynen on ennustanut, että NL säilyy, niin taatusti kirjoista käy ilmi miten valta media ja vastavoimat antoivat sen kaatua.

      Ei sen puoleen. Näin leveällä demokratialla on se ja sama vaikka Paavo vänkkää Väyrynen saisi valita itselleen hänelle sopivat äänestäjät ja voisimme sitten elää alkioina kekkoslaisissa talonpoikaisissa juurissa me.

      Saattaisi siittä pari kirjaakin syntyä toimittajien "luettavaksi"

    • Anonyymi

      Aloitus aitoa Korhosta, joka on aikamme suurimpia venäläisiä sieluja ja nimen kuuleminen saa jo kylmän hien kihoamisen pintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe