Venäjälle. Kyllä, jos Kotroon on uskomista. Minusta isänmaallisuus on sitä, että rakennetaan yhdessä tätä maata, mutta Kotro on osoittanut, että perussuomalailla on muita tarkoitusperiä. Ainakaan puolue ei sanoudu irti tämän ehdokkaan lausunnoista. Siitä voi vetää omat johtopäätöksensä. Mietitään nyt tarkasti, ketä äänestetään. Ei ainakaan venäjämielistä puoluetta.
Suomiko takaisin
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Edes stalinistit eivät olleet niin venäjämielisiä kuin hallapersut tänä päivänä ovat. Kertoo persujen moraalisesta rappiosta todella plajon.
Myös mamuasioissa persut ovat kaksinaamaisia.
https://kouvolansanomat.fi/mielipide/lukijalta/26ec9bb7-aacb-4532-85f8-7557f573bfe5
Sinh täällä paskaa rummutat useassa ketjeussa ja samaa sontaa monta kertaa samassakin ketjussa. Persujen ajattelut, teot ja halut paljastuvat heidän omista saniomisistaan ja tekemisistään, Sinunhan pitäisi olla kiitollinen, että niitä tuodaan julki!
Persut ovat valtavassa venäjäkiimassa, todistavat jopa heidän omat vaalikonevastauksensa.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/280687-kotro-kohu-ei-yllata-perussuomalaiset-ja-keskusta-venaja-myonteisimpia-vaalikoneessa
Persujen pohjatonta venäjäkiimaa ihmetellään jo kautta maailman. "Itäraja auki taivasta myöten" vaatimus persuilta juuri Kaatuneitten muistopäivänä oli kyllä kaiken poliittisen häikäilemättömyyden huippu!!!
Näin aikoinaan varusmiespalveluksen (11 kk) suorittaneena herättää hieman ristiriitaisia ajatuksia se, että Perussuomalaisten "isänmaallista" rintamaa johtaa siviilipalvelusmies Jussi Halla-aho. Missäs oli Jussin isänmaallisuus silloin, kun olisi pitänyt suorittaa se nuoren miehen vastuullinen tehtävä tälle yhteiskunnalle? Vai onko olemassa jotakin kehä III:sen sisäpuolella olevaa city-isänmaallisuutta erikseen?
Minusta tuntuu, että koko perussuomalaisuus on vain populistinen ryhmittymä, joka pyrkii valtaan hyvin kyseenalaisin keinoin kylvämällä ristiriitaisuuksia. Mitään SMP:läisyyttä siitä on ihan turha hakea. Ja nämä Hakkaraisten ja Huhtasaarten sekoilut eivät kyllä kirkasta liikkeen julkikuvaa kyllä piirun vertaa.
Minulle Suomi on isänmaa, jota olen valmis puolustamaan läheisteni ja toisten ihmisten puolesta silloin, jos sota syttyisi. Se on sisälle kasvanut ajatus. Mutta se on myös humaani ajatus, jota ei ruokita lietsomalla riitoja eri kansakuntien ja kansallisuuksien välillä.
Sotaleikki armeijassa, ei todellakaan kerro mitään isänmaallisuudesta, kuin osalle hieman heikomman tason hengenlahjat omaaville antipersuille. Sille porukalle joka juoksee ensimmäisenä ja nopeiten satamaan ruotsiin kyytiä ruikuttamaan.
Puolueemme vankkumaton tavoite on Venäjän liittyminen.
Puoluetoimiston Ruttopuiston tiedostusosato ( tiedonlähde)