Rotutohtori Halla-aho taas telkkarissa

Anonyymi

Minulle tulee Halla-ahosta mieleen Adolf Eichmann, joka virkamiesmäisesti lähetti valtavia määriä ihmisiä kuolemaan.

16

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halla-aho on kuin Risto Ryti, jota kommarit ahdisteli.

      • Anonyymi

        ...ja tarina jatkuu....Jussi haluaa naapurit kylään ilman viisumeja. Jotta silleen.


      • Anonyymi

        Jutta Urpilainen se vasta rotutohtori on. Muistatte varmaan Kokoolan isis-keikan Jutalta, jossa hän ja hänen avustajansa piti tilaisuuden, jossa pakkomamutus oli niin kiihkomielistä, että paikalle piti kutsua poliisit.

        SDP se vasta rotutohtereita sisällään pitääkin, kuten Al-Taeen ja Jutta-Mengelen. Muitakin toki demareissa löytyy runsain mitoin.


    • Anonyymi

      Oliko tämä eichman joku kansallismielinen maahanmuuttokriitikko?

      • Anonyymi

        Eichman oli askenatsi. Moni muukin oli askenatsi, ei sen puoleen. Askenatsit olivat alkuaan finnougreja, kuten muinaiset 'hebrealaiset', joita sanottiin piruiksi aikoinaan. Hebrea on väännös ha- pirusta. Piruista kertovat monet kansantarinatkin, jotka juontavat ajalta, jolloin Suomea asuttivat oikeat suomalaiset, euripidit arjalaiset jurttaryssänsiitosten sijaan.

        Hitler ja Stalin tosin suunnittelivat molemmat näiden jurttalaisten siirtämistä Siperiaan.


    • Anonyymi

      Minusta Jussi näyttää Suomen pelastajalta ja vapaussoturilta.

      Antisemitisti-Eichmanneja löytyy SDP:n riveistä, on tosin nyt saikulla.

    • toni.smolander

      Halla-Aho vastasi juontajan kysymyksiin totuuden mukaisesti, ja sai muiden puolueiden puheenjohtajat lähinnä naurunalaisiksi näiden koittaessa vastata juontajan kysymyksiin lähinnä järjettömillä selityksillään

      Sääliksi käy Suomen kansaa jos Sipilän ja Rinteen kaltaiset pellet saavat johtaa maata seuraavat 4 vuotta lisänään nämä pienten puolueiden juoksupojat jotka koittavat nuolla näitä "johtajia" minkä kerkiävät päästäkseen hallitukseen mukaan?

    • Anonyymi

      Roduillahan on valtavat geneettiset ja kulttuurihistorialliset erot, mitkä tosin on yritetty peittää multikulttuurihypetyksen alle. Natsit olivat kuitenkin ihan oikeilla jäljillä muinaisten aatelisten arjalaisheimojen ja viikinkien eli rusien suhteen. Gootit, vanait, jäämit, skyytit, juutit, eftaliitit joihin kuuluivat kusenitkin tai kusot, alanit jne. olivat kaikki Raamatussakin mainittuja Jaakobin heimoja tai niiden klaaneja. Vaikka roomalaiskatolinen jesuiittatiede selittää näiden heimojen olleen indoeurooppalaisia, ne olivat finnougreja-arjalaisia aina 1200-luvulle asti. Tosin joillain kieli vaihtui jo aiemmin, mutta tämä on sensuroitu ilmeisesti siksi, että arjalaiset sopeutuisivat paremmin retardien metsästäjäkeräilijätaustaisten kiipijöitten valtaan.

      • Anonyymi

        Muslimien omienkin tekstien mukaan Mahti tai Mahdi, joka tulee taistelemaan Jeesuksen ja Muhamedin kanssa, tulee pommittamaan/tappamaan musuja. En tiedä onko kyse Daesh-musuisra vai mistä. Muslimit kuitenkin odottavat Mahtia, joka on islamin profeetta tms.


    • Anonyymi

      Pakko näköjään käydä henkilön persoonallisuuteen kiinni, kun asioihin ei pysty.

    • Anonyymi

      Ja minulle tulee tästä aloituksesta mieleen ala-asteen äidinkielentunnit joilla opeteltiin piirtämään aakkosia perättäin kaunokirjoituksella. Sekin oli hyvin hyvin tylsää touhua.

      • Anonyymi

        Eihän sinulla voi koulusta muuta mieleen tullakaan kun et päässyt koskaan eteenpäin niistä ala-asteen asioista.


    • Anonyymi

      Euroopan juutalaiset eivät ole hebrealaisia vaan euroopplaisia käännynnäisiä. Juuri siksi Israelin valtio on feikki juttu koska maan perustivat eurooppalaiset käännynnäiset. Todellisia hebrealaisia ovat palestiinalaiset. Israel on apartheid-valtio.

    • Anonyymi

      Kannattaa hakea apua, voi olla tietysti jo myöhäistä.

    • Halla-aho oli älyllisesti valovuoden edellä muita. Rinne on enää korttelin päässä haudasta.

    • Demari tulee väittelyyn katkokävellen ja muisti pätkien!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe