Venäjä: Suomeen pyritään nyt sorkkarautojen kanssa

Anonyymi

Erityisesti iranilaiset ovat järjestäytyneet pyrkiessään laittomaan rajanylitykseen. Kiinnijääneitä tulijoita olisi myös seuraavista maista: Intia, Bangladesh, Sri Lanka, Afganistan, Sudan, Kamerun, Senegal, Ghana ja Nigeria.

Onneksi edes Venäjän rajavartijat tekevät työnsä, kun Suomessa prslävet ovat vain rajalla toivottamassa tervetulleiksi näitä rikastuksia ja kantamassa jopa niiden matkalaukkuja. Hohhoijaa.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006114005.html

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ovat kuulleet että täällä saa ilmaista rahaa tekemättä mitään. Tulijoita riittää. Sosiaaliturva pitäisi muuttaa kansalaisuusperusteiseksi, systeemi ei tule kestämään tätä.

    • Anonyymi

      Kun Venäjällä ei välitetä edes venäläisten oikeuksista, niin miksi Putin ei käske tuon roskaväen kohdalla tehdä lopullista ratkaisua.

    • Anonyymi

      Näyttää siltä, että Venäjä on parempi ystävä Suomelle, kuin useimmat suomalaiset poliitikot ja suvakit omalle maalleen. Tämä suomalaisten lepsu suhtautuminen haittamaahantunkeutumiseen on todella ajattelematonta. Se johtaa lopulta ylitsepääsemättömiin vaikeuksiin hallita maata niin, että voisimme itse määrätä tilanteesta maassamme. PerussuomalIaiset ovat ainoita jotka julkisesti puhuvat asiasta, mutta heidät on tähän asti leimattu rasisteiksi ja muiksi kelvottomiksi kansalaisiksi. Ikävä kyllä, meillä on ollut korkeassa asemassa olevia poliitikkoja, jotka ovat puheillaan ja teoillaan jopa pedanneet Suomen olosuhteita otollisiksi kaikenlaiselle haitalliselle maahantulolle. Nyt he saavat nauttia teoistaan ja tässäkin toteutuu se suomalainen sanonta, niin makaa kuin petaa.

    • Anonyymi

      Taitaa olla EUvaali vaikuttamis uutinen,tosin oli miten oli luvatta ei saa toisten tontille tulla.Suomen rajavartijat huomio ja herätys.

    • Jostain syystä nämä mainitut matut eivät halua jäädä Venäjälle.

    • Anonyymi

      Pettävä naapuri on huono, irkut vielä huonompia. Ne käyttää kaiken epävakauden asiallaan. Ketä se pettääkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7393
    2. 78
      4913
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2639
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2541
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe