Erityisesti iranilaiset ovat järjestäytyneet pyrkiessään laittomaan rajanylitykseen. Kiinnijääneitä tulijoita olisi myös seuraavista maista: Intia, Bangladesh, Sri Lanka, Afganistan, Sudan, Kamerun, Senegal, Ghana ja Nigeria.
Onneksi edes Venäjän rajavartijat tekevät työnsä, kun Suomessa prslävet ovat vain rajalla toivottamassa tervetulleiksi näitä rikastuksia ja kantamassa jopa niiden matkalaukkuja. Hohhoijaa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006114005.html
Venäjä: Suomeen pyritään nyt sorkkarautojen kanssa
6
60
Vastaukset 6
- Anonyymi
Ovat kuulleet että täällä saa ilmaista rahaa tekemättä mitään. Tulijoita riittää. Sosiaaliturva pitäisi muuttaa kansalaisuusperusteiseksi, systeemi ei tule kestämään tätä.
- Anonyymi
Kun Venäjällä ei välitetä edes venäläisten oikeuksista, niin miksi Putin ei käske tuon roskaväen kohdalla tehdä lopullista ratkaisua.
- Anonyymi
Näyttää siltä, että Venäjä on parempi ystävä Suomelle, kuin useimmat suomalaiset poliitikot ja suvakit omalle maalleen. Tämä suomalaisten lepsu suhtautuminen haittamaahantunkeutumiseen on todella ajattelematonta. Se johtaa lopulta ylitsepääsemättömiin vaikeuksiin hallita maata niin, että voisimme itse määrätä tilanteesta maassamme. PerussuomalIaiset ovat ainoita jotka julkisesti puhuvat asiasta, mutta heidät on tähän asti leimattu rasisteiksi ja muiksi kelvottomiksi kansalaisiksi. Ikävä kyllä, meillä on ollut korkeassa asemassa olevia poliitikkoja, jotka ovat puheillaan ja teoillaan jopa pedanneet Suomen olosuhteita otollisiksi kaikenlaiselle haitalliselle maahantulolle. Nyt he saavat nauttia teoistaan ja tässäkin toteutuu se suomalainen sanonta, niin makaa kuin petaa.
- Anonyymi
Taitaa olla EUvaali vaikuttamis uutinen,tosin oli miten oli luvatta ei saa toisten tontille tulla.Suomen rajavartijat huomio ja herätys.
Jostain syystä nämä mainitut matut eivät halua jäädä Venäjälle.
- Anonyymi
Pettävä naapuri on huono, irkut vielä huonompia. Ne käyttää kaiken epävakauden asiallaan. Ketä se pettääkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081275
- 45891
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50716- 70666
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129654- 67606
- 53597
- 55545
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93463Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20460- 34447
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?113444Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 49437
- 51435
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e82417- 52403
- 42390
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het26386