Erityisesti iranilaiset ovat järjestäytyneet pyrkiessään laittomaan rajanylitykseen. Kiinnijääneitä tulijoita olisi myös seuraavista maista: Intia, Bangladesh, Sri Lanka, Afganistan, Sudan, Kamerun, Senegal, Ghana ja Nigeria.
Onneksi edes Venäjän rajavartijat tekevät työnsä, kun Suomessa prslävet ovat vain rajalla toivottamassa tervetulleiksi näitä rikastuksia ja kantamassa jopa niiden matkalaukkuja. Hohhoijaa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006114005.html
Venäjä: Suomeen pyritään nyt sorkkarautojen kanssa
6
60
Vastaukset 6
- Anonyymi
Ovat kuulleet että täällä saa ilmaista rahaa tekemättä mitään. Tulijoita riittää. Sosiaaliturva pitäisi muuttaa kansalaisuusperusteiseksi, systeemi ei tule kestämään tätä.
- Anonyymi
Kun Venäjällä ei välitetä edes venäläisten oikeuksista, niin miksi Putin ei käske tuon roskaväen kohdalla tehdä lopullista ratkaisua.
- Anonyymi
Näyttää siltä, että Venäjä on parempi ystävä Suomelle, kuin useimmat suomalaiset poliitikot ja suvakit omalle maalleen. Tämä suomalaisten lepsu suhtautuminen haittamaahantunkeutumiseen on todella ajattelematonta. Se johtaa lopulta ylitsepääsemättömiin vaikeuksiin hallita maata niin, että voisimme itse määrätä tilanteesta maassamme. PerussuomalIaiset ovat ainoita jotka julkisesti puhuvat asiasta, mutta heidät on tähän asti leimattu rasisteiksi ja muiksi kelvottomiksi kansalaisiksi. Ikävä kyllä, meillä on ollut korkeassa asemassa olevia poliitikkoja, jotka ovat puheillaan ja teoillaan jopa pedanneet Suomen olosuhteita otollisiksi kaikenlaiselle haitalliselle maahantulolle. Nyt he saavat nauttia teoistaan ja tässäkin toteutuu se suomalainen sanonta, niin makaa kuin petaa.
- Anonyymi
Taitaa olla EUvaali vaikuttamis uutinen,tosin oli miten oli luvatta ei saa toisten tontille tulla.Suomen rajavartijat huomio ja herätys.
Jostain syystä nämä mainitut matut eivät halua jäädä Venäjälle.
- Anonyymi
Pettävä naapuri on huono, irkut vielä huonompia. Ne käyttää kaiken epävakauden asiallaan. Ketä se pettääkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58800- 34795
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125736- 88663
- 31602
- 40537
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle63499Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.71496Lehtikankaan oppilas kuolema
Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞9492- 42479
- 45426
- 57419
Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee24410- 72403
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.23398- 38394
Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev102394- 39393
- 33391
- 35387