YLE-n Trolipeli on uusin............

Anonyymi

Trollaamisen muoto. Tavoitteeksi on asetettu PerusSuomalaisten EU_vaalivoitto, joka on kaikkien tiedossa, mutta media ei sitä saa sanoa suoraan.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tappiomieliala suvakiella on johtanut surkeiden läpinäkyvien keinojen käyttöön vastustaakseen tolkunpuolueen voittoa, joka ei elä kuplassa kuin kokoomuksen johtama kuplaeliitti mielikuvamaailmoissaan.

    • Anonyymi

      YLE on laitettava maksulliseksi. Yheteiskunnan ei pidä rahoittaa YLE-trollaamista muutamien puolueiden hyväksi verovaroin.

    • Anonyymi

      persuilla taas paniikki kun pitää alkaa Yleä haukkumaan
      sälittävää

      • Anonyymi

        Meillä käy sinunlaisia syvästi sääliksi, kun teillä on ainoa keino vääristää tosiasioita. Jos puhuisitte totta, teidän on pakko tulla Perussuomalaisten linjoille.


    • Anonyymi

      Verovaroin ylläpidetty Yle takaa tiedonvälityksen puolueettomuuden.

      • Anonyymi

        Sitä se ei ole tehnyt enää kolmeenkymmeneen vuoteen.

        Vallanvahtikoirasta YLE:stä on tullut vallanvasalliPuudeli.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä se ei ole tehnyt enää kolmeenkymmeneen vuoteen.

        Vallanvahtikoirasta YLE:stä on tullut vallanvasalliPuudeli.

        Et huomannut sarkasmia.Ei Yle koskaan ole ollut puolueeton ,kolmekymmentä vuotta sitten mentiin YYA hengessä ja oltiin niin solidaarisia impperialimin vastustajia.


    • Anonyymi

      Kun Suomess astuu valtaan Uuden Euroopan Ajan hallitus, niin silloin yLE siivotaan perinpohjaisesti.

      Kaikki irtisanotaan YLE:stä, yksi osasto kerrallaan. Sitten kukin saa hakea omaa paikkaansa takaisin. Uuden Ajan Hallitus katsoo, että kelpuutetaanko, vai onko liian korruptoitunut ja käyttökelvottoman viher-vasemmistolainen.

      • Anonyymi

        Hei, väärä alusta, tuojhan piti syöttää siihen trollipeliin, eikä tänne!

        Hakukoneisto


    • Anonyymi

      Eihän Yleä nyt sentään aina haukuta. Kyllä se saa kiitostakin.
      Kuunnelkaaas joskus ohjelmaa "Kuuntelijapalautetta".
      Siinä Ylen toimittaja lukee ääneen Ylen saamia kuuntelijoiden kommentteja.
      Satunnaisesti kuunnelleena arvioisin että 99,9% on kehuvia ellei ylistäviä.
      Yhden kerran oli moittimista, Lauantain Toivotuissa oli soitettu huonoja kappaleita.
      Näin Yle - puolueettomaan tapaansa - tekee selväksi miten erinomaista sen toiminta on kun se kehuu itse itseään.

    • Anonyymi

      YLE on laitos joka imee aina suurinta jormaa. Oli se mikä tahansa. 30-luvulla oltiin niin suur-suomea rakentamassa ja musiikkina soi "silmie vällii ryssää" ja muuta vastaavaa, saksalaista marssimusiikkia.

      Sodan jälkeen tuli sitten vuosikymmeniä kestänyt vaihe, jolloin ylen tehtävä oli kouluttaa suomalaisistakin mallikelpoisia neuvostokansalaisia. Sen mukaan oli ohjelmat lastenohjelmista lähtien. Niissäkin ylistettiin sosialismin suunnattomia saavutuksia. TV-ohjelmien edellä oli aina juontaja, joka kertoi miten kukin ohjelma on ymmärrettävä. Amerikkaa vihattiin, ja erään vietnamin sotaa käsittelevän elokuvan edellä juontaja intoutui oikein palopuheeseen jossa pajatti kuin pohjois-korealainen, kertoen kuinka vietnamin sota loppui oikeuden voittoon ja jenkkien häviöön.

      Neuvostoliitto kaatui, ja yle oli jonkin aikaa hieman tuuliajolla, kunnes EU:sta tuli uusi isäntä taloon. Nyt EU-propaganda on yhtä läpitunkevasti YLE:n punainen lanka kuin kommunismi oli aikoinaan.

      YLE ei ole koskaan ollut mikään "neutraali tiedonvälittäjä" vaan voimakkaimmaksi koetun tahon äänitorvi. Valehdellen tarvittaessa vallanpitäjän puolesta täysin vailla pidäkkeitä. Nyt ja aina.

    • Anonyymi

      KepuYLEn vaalitentti oli keputrollaiksen parasesimerkki. Heikel on ruokintaketjussa kepuun ja kysymykset Sipilälle oli tyyliin Juha hyvä, mitä mieltä Juha sinä olet. Kun taas Halla-aho yritettiin syyllistää Itävallan korruptiosta. Todella alaarvoista. ILtrollaa varmana näsien eukkoa, joka ei ole saanut 10 v aikaista EUssa yhtikäs mitään muuta kuin vahinkoa.

    • Anonyymi

      Rääkyvä varislauma erikoisesti vaalien alla ja jälkeen, oli se Yle. HS, IL jne... tai joku muu trollaaja näillä sivuilla. Heitä on parempi olla noteeraamatta, heidät voi ohittaa kommentoimatta. Kommentoinnista ne menee oikosulkuun ja vääristynyt aivotoiminta potkii lisävirtaa heidän päähänpinttymiin. Näin he toimii vihassa pakkomielteisesti ja herjaa PS:ää keinoja kaihtamatta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      178
      2638
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2397
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      103
      1100
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      911
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      869
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      771
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      770
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      749
    9. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      276
      747
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      698
    Aihe