Voit tehdä samoin. Suomelle ja suomalaisille erittäin hyvä asia.
Teuvoa äänestin
40
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minä kirjoitin lappuun Vladimir Halla-aho.
- Anonyymi
En nöe Teuvoa hyväjsi valinnaksi. Ylipäätään en äänestä persua, onbeksi on hyviä ehdokkaita muilla puolueilla.
- Anonyymi
Ainoa Suomen ja suomalaisten puolustaja myös Eu:ssa on perussuomalaiset.
- Anonyymi
Soldiers of Kreml.
- Anonyymi
Perustele miksi on hyvä Suomelle ja suomalaisille?
- Anonyymi
Miksi te persut kysytte aina samaa? Suomessa on monipuoluejärjestelmä ja monta hyvää puoluetta "suomalaisille". Älkää tyrkyttäkö persuja, kyllä ihmiset osaa itse valita.
- Anonyymi
Lopuu muslimimiesten hillumiset.
- Anonyymi
Miksi Suomessa kijoitetaan numero vaalilappuun?.
Olisi katevämpi jos puolueden vaalilaput olisi valmiiksi painettuna ehdokaiten numeroilla ja varustettuna ruudulla numeron edessä mistä saisi valita ehdokkaan, esimerkiksi kooltaan 11x15 cm niin sellaiseen mahtuisi molemmille puolille kirjoitettuna mahtuisi ainakin 60 ehdokkan nimet.
- Anonyymi
Itsekin harkitsin kikkelikuva-Teuvoa. Olisi poissa Suomen politiikasta ja painelisi nappeja siinä missä muutkin äärioikeistolaiset eeuussa. Mutta sittten muistin, että jos kikkelikuva-Teuvo menee mepiksi, tilalle tulee eduskuntaan ex-kristillinen, nykyinen persu-Toimi, jonka tavat on olleet vähän samaa härskiä tasoa kuin Teuvonkin.
Joten äänestin sitten ihan sellaista ehdokasta, jolla mielestäni on järki ylä- eikä alapäässä. Joka ei tarkoita Laura Huhtasaarta, jonka järkeily on raamatun varassa.
Ihan vaan sellaista ei-persua äänestin. - Anonyymi
äänestän 143 grönroos koska pätevä eikä eduskunnassa
teuvon tilalle tulee kankaanniemi joka on hyvä myös- Anonyymi
Kankaanniemeltä kysyttiin kerraan eräässä vaalitentissä (oli silloin vielä KD), kuinka maamme asiat saataisiin kuntoon? Kysymys tietysti oli täsmällisempi, mutta Toimi kun ei muuta keksinyt, sanoi: RUKOILEMALLA.
Siinä on Lauran kanssa samanlainen hihhuli.
Ja Teuvo on pelkästään rahan perässä.
- Anonyymi
Mä ja diggaan kans kirkonryöstäjistä. Teukalle maistuu myös viina. Siks kans tykkään Teukasta. Ja osaa se Teukka myös vedätyksen jalon taidon. Ajoi autonsa eduskunnan parkkitalon ajoesteeseen, ja syytti siitä pysäköintilaitosta. Just hyvä veijari edustamaan suomalaisia.
Lisäks pointsit siitä, että on vieraillut motskarijengin kerhotilassa salaisia papereita täynnä olevan salkun kanssa. Oikeinkin luotettava kaveri kyseessä. - Anonyymi
Mikä se on Hakkaraisen kielitaito? Pelkällä suomen kielellä voi aika tulla pitkäksi kaikissa valiokunnissa ja Belgiassa on tenu halpaa ja sitä saa kaikkialta.
Onkohan Brysselissä saunakammareita?- Anonyymi
Onhan Brysselissä jo automaattiset tulkit, jos Hakkarainen aikoo istunnoissa jotain sanoa. Hakkarainenhan voi sanoa vaikka, että epäilee olevansa humalassa. Kyllä se tulkkaantuu reaaliajassa joka kielelle.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000482318.html
- Anonyymi
Äänestin Annina Ruottu 36, koska meriittejä ja koulutusta riittää ja on myös edustava. Osa mielipiteistä sopivan kriittisiä, kuten itsellänikn. Kannattaa vilkaista olisko sinunkin mieleinen ja kohuton
- Anonyymi
https://www.seiska.fi/Uutiset/Teuvo-Hakkarainen-teinitytosta-Vien-hanet-vihille/1054172
Onko suhde kestänyt sekä ylä- että alamäet? Voi tsiissus millaisia poliitikkoja! Seiskalehden myynninedistäjäsankareita. Mikä on motiivi tuollaistakin äänestää?- Anonyymi
Joku tutkimus tiesi kertoa, että persujen koulutustausta on varsin matala. Ilmeisesti myös älykkyys. Se selittää aika paljon tätä äänestyskäuyttäytymistä.
Äänestäjä äänestää oman tasoistaan edustajaa.
Juopoille ja retkuille on hyvä olla oma ehdokas. Anonyymi kirjoitti:
Joku tutkimus tiesi kertoa, että persujen koulutustausta on varsin matala. Ilmeisesti myös älykkyys. Se selittää aika paljon tätä äänestyskäuyttäytymistä.
Äänestäjä äänestää oman tasoistaan edustajaa.
Juopoille ja retkuille on hyvä olla oma ehdokas.Persu ÄÖ69.
- Anonyymi
Muut haluaa tiiviimmän liittovaltion eli lisää yhteisvastuuta ja pakolaisia Suomeen. Äänestä perussuomalaisia.
- Anonyymi
Teuvoa äänestäneet, mitä hänen puolueensa on tehnyt Suomen kansalaisille. Kunhan nyt kysyn.
- Anonyymi
Onnittelen hyvästä valinnasta.
- Anonyymi
Ainoastaan perussuomalaiset puolustaa suomalaisia ihmisiä
- Anonyymi
Mitä tämä Teuvo on saanut aikaiseksi eduskunnassa. En nyt tarkoita pikkujoulutapahtumia ja parkkitalokohelluksia. Jotain kansalaisten hyväksi.
- Anonyymi
Liian lyhyt rikosrekisteri. Ja liian pieniä rikoksia.
Minä äänestän vain sellaisia, joilla on vähintään kymmenen vuoden vankilakokemus.
Alkoholismi on toki iso plussa.- Anonyymi
Mä äänestän vain sellaista Persua, joka on saanut tuomion kansanedustajan ahdistelusta ja pahoinpitelystä. Ja joka kaveeraa motskarijengin kanssa. Ja joka ajaa täräyttää autollaan eduskuntatalon pysäköintilaitoksen ajonestotolppaan.
Niin, ja se kirkonryöstäminen on just bra.
Teukka täyttää nämä saappaat. Hyvä Teukka!!!
- Anonyymi
Hyvä! Teuvoa ei voi äänestää muutoin kuin järkisyillä. Onnea ja menestystä valitsemallasi tiellä.
- Anonyymi
Joo Hakkaraisen Teuvoa minäkin äänestin jo heti hyvissä ajoin ennakkoon.
Terveisin äänestäjä Espoosta. - Anonyymi
Jos noin leuhka Jätkä nousee sahanpurusta Euroopan Eliittin niin täällä kitisee köyhät ja kateelliset oon nähnyt näitä kateellisia LIIKAA...Keskisuomesta Hesaan muutaneena.
- Anonyymi
Äänestä ketä tahansa perussuomalaisten ehdokasta. Ne sataa samaan laariin, parhaaseen.
- Anonyymi
Äänestäkää ketä/ mitä puoluetta vaan, kunhan ette äänestä perussuomalaista.
- Anonyymi
Vain ja ainoastaan perussuomalaiset puolustaa suomalaisia ihmisiä. Muut hyyssäävät elintasopakolaisia.
- Anonyymi
Mieluummin vaikka Aku Ankka kuin Teukka.
- Anonyymi
Onko saanut mitään aikaan eduskunnassa?
Sillä ei ole mitään väliä.
Yli 8000 äänesti Teuvon4 vuoden jatkokaudelle eduskuntaan.
Teuvo pettää äänestäjät jos lähtee EU-parlamenttiin. - Anonyymi
Vielä joku ilkee ihan mainostaa äänestäneensä juoppoa vanhaa osaamatonta ja sivistymätöntä turhaketta - kun on lusikalla annettu, niin eihän sitä voi ...
- Anonyymi
vielä on 25 minuuttia aikaa äänestää Teuvoa.
- Anonyymi
Saisko Teuvo puhuttua lännenelokuvat La iltaan takas
maahanmuuttoko syynä
- Anonyymi
Lauraa ei saa mainita vaikka äänikungatar?
ylläpito väärä puolueko? - Anonyymi
Teuvo menee läpi, onnittelut Tepille!
Eipähän mennyt minunkaan ääni hukkaan, kun äänestyslappuun kirjoitin 144. Se oli Teuvo Hakkaraisen vaalinumero.
Onnittelut myös Laura Huhtasaarelle hyvästä vaalituloksesta. - Anonyymi
Miksi vihaat Suomea ja äänestit Teuvoa?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla722984Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "632579SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1082303Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.871426Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341266Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o189962Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html96952Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83893Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html148826Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52746