Svensk Ungdom har några kandidater uppställda i EU - valet.De använder åtminstone inte rasistisk valreklam som ett visst annat parti.
Man kan vara stolt över dem.
Svenska folkpartiets ungdomsorganisations
27
85
Vastaukset
- Anonyymi
Totuus on se, että he keräävät ääniä Torvaldsille.
- Anonyymi
Men inte med rasistisk reklam som är polisanmäld.
- Anonyymi
SFP har nu inte annars heller dömda eller åtalade representanter .Laglydiga personer.
- Anonyymi
Ungdomarna lyckades bra,Torvalds tackar dem säkert.
- Anonyymi
Kaikki rkp:n eu-kanditaatit tietävät, että heidän tulee saalistaa vain ääniä Torvaldsille, sillä kukaan heistä ei tule eu-parlamenttiin menemään, ei edes pikku-iita, jota puolue tukee joka ikiseen vaaliin. Pikku-iitalle on luvattu kansanedustajan paikka neljän vuoden päästä, kun Sandralle on tarjottu sopiva työ muualta, eikä ahvenanmaan häirikkö pilaa suunnitelmia.
- Anonyymi
Man undrar inte alls på att finskspråkiga inlägg blir censurerade,ni kan aldrig skriva något sakligt,bara skräp.
- Anonyymi
Totuus sattuu, tyvärr.
- Anonyymi
Torvalds on stalinisti. Onneksi RKP:n äänestäjät tekevät turhan reissun äänestämään
Torvalds ei pääse läpi.- Anonyymi
Inte kommer vi att ligga sömnlösa för den sakens skull.
- Anonyymi
Moninikki 'lukiolaislikka' taas pettyi, ensin siniset tiputettiin ja nyt Torvalds sai jatkopestin. Harmin paikka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moninikki 'lukiolaislikka' taas pettyi, ensin siniset tiputettiin ja nyt Torvalds sai jatkopestin. Harmin paikka.
Ingen studentmössa i år heller åt damen ?
- Anonyymi
Unga blev inte vald nu, det blev gamlingen N. Torvalds som fick fortsatt förtroende.
- Anonyymi
Det fick han och det har han.
- Anonyymi
Bra träning för ungdomarna för kommande val.
- Anonyymi
Kun Nisse vetäytyy eläkkeelle, niin pikku-iita on kivunnut jo varajäseneksi.
- Anonyymi
Detär ju praktiskt,bra tanke.
Tänker Torvalds lämna Svenska Ungdomen? Snälla Nisse stanna kvar, medlemmar är inte så många. Carl Haglund har vi inte sett för länge.
Hemskt trevlig, att se på TV där Andre Wikström uppträder på finska.- Anonyymi
Finlandssvenskar kirjoitti:
Tänker Torvalds lämna Svenska Ungdomen? Snälla Nisse stanna kvar, medlemmar är inte så många. Carl Haglund har vi inte sett för länge.
Hemskt trevlig, att se på TV där Andre Wikström uppträder på finska.Carl Haglund är inte mera med i politiken,hur mycket du nu än saknar honom.Andre Wikström är duktig,han uppträder både på finska och svenska.
Han jobbar mycket i Sverige också. Anonyymi kirjoitti:
Carl Haglund är inte mera med i politiken,hur mycket du nu än saknar honom.Andre Wikström är duktig,han uppträder både på finska och svenska.
Han jobbar mycket i Sverige också.Frågan är varför lämnade Carl Haglund plötsligt politiken?
Vad gjorde han fel?- Anonyymi
Finlandssvenskar kirjoitti:
Frågan är varför lämnade Carl Haglund plötsligt politiken?
Vad gjorde han fel?Inget fel alls,det finns annat i livet än politik.Familjen och intressantare arbete.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Inget fel alls,det finns annat i livet än politik.Familjen och intressantare arbete.
Inte finns mera intressant arbete än ordförande för SFP.
Nu har A-M möjlighet, att sitta i minister Audi.
- Anonyymi
Pikku-iitaa rkp ajaa voimakkaasti eteenpäin. Hän ei pääse varsinaissuomesta kansanedustajaksi ellei Sandralle järjestetä muuta työtä. Häirikkönä on edelleen ahvenanmaan edustaja, joka sai enemmän ääniä kuin lill-ida. Pikku-iitan tuleekin vaihtaa vaalipiiriään uudenmaan piiriin, se on ainoa vaihtoehto.
- Anonyymi
RKP on rasistinen äärinationalistinen ja- oikeistolainen puolue.
Vi tar inte emot flyktningar i våra skolor.- Anonyymi
I Österbotten där SFP är starkt finns många flyktingbarn i skolorna..
- Anonyymi
I södra Finland har Migri bestämt att flyktingar integreras endast på finska.
- Anonyymi
Rkp on edelleen suurpuolue, 4,5 % kannatuksellaan, härre gyyd, kuinka suuri. Vaatii 2-3 ministerinsalkkua, det stämmer.
".De använder åtminstone inte rasistisk valreklam som ett visst annat parti."
Niin, se ei ole rasismia kun haluaa imuttaa kaikkia yhtä lailla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee743170Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."352011Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1451717Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2871280Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki301185Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911150Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201064En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711060- 981053
- 25974