Vai ei muka Nykänen puukottanut Hujasta?

Virkavallan saapuessa sammunut Nykänen makasi selällään lattialla verinen puukko päänsä yläpuolella. Hänen vaimonsa nukkui humalassa vuodesohvalla. Lopulta kaksikko saatiin hereille. Kylpytakkisillaan esiintynyt Mervi vietiin poliisin huomaan ja Matti ensin terveyskeskukseen.

– Matkalla Nykänen kertoi Hujasen lyöneen häntä pullolla tai puukolla. Tosin kertomus muuttui koko ajan. Jossain vaiheessa hän vaati minua kirjoittamaan ylös, että uhri oli puukottanut itse itseään selkään, poliisimies kertoi.

Oikeudessa kävi ilmi, että Mervi oli mökillä niin vahvassa humalassa, että itsekin 3,5 promillen tuiskeen saavuttanut Matti joutui auttamaan häntä ulos tarpeilleen. Vaimon lukemaksi poliisi mittasi myöhemmin 4,5 promillea.

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/9bb5b9c1-8b90-43ce-802e-c482a319ad35

HEHE!

3

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      onneks ei tuo sekpää elä enää, loppu seiskalta pskan kirjoitus, turhia juttuja nykänen teetätti sitä mukaan viinarahaa tarvi lisää, mervikin näyttää jo lähes zombielta nykyää vaik eläneekin yhä, viimeks äin jotai kuvia vaa..

    • Anonyymi

      Samurai ja harakiri, siinä se

    • Jossain vaiheessa hän vaati minua kirjoittamaan ylös, että uhri oli puukottanut itse itseään selkään, poliisimies kertoi.


      Aivan kuin olisi kuullut tuon ennenkin....heh..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      70
      2560
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2420
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      154
      2016
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      59
      1896
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1718
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1270
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1241
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      85
      1144
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      159
      1090
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      931
    Aihe