Palstalla joku kepuli kyselee kissan taposta. Ikävä ja erittäin tuomittava teko demari EU ehdokkaalta, myönnetään. Mutta miksei näistä alkoholisoituneista maaseudun eläteistä jotka jättävät karjan, siat ja siipikarjan täysin heitteille kun soppa alkanunut liikaa maistua ei puhuta ja tuomita oikeudessa. . Mittakaavat eläinsuojelurikokseen ovat kyllä huomattavasti isommat.
Hiukan mittasuhteista kyselisin
7
60
Vastaukset
- Anonyymi
Kun joku liittää mukaan jonkun asiallisen kysymyksen näistä " kärähteneistä," ,mutta ei tunustaneista ,niin heti tulee vasta kysymys , myös keskustassa ja niin edelleen , !
Kun kysytään Al-Taeen kirjoituksista ja valehtelusta ,tulee heti mutta kun perussuomaisissa myös.....!
Eli selvittäkään omat asianne vastauksila ,jos on uskallusta ! Onko puolueelle valehteleminen puhtaasta rikosrekisteristä myös O.K.?
Vertaatko EU-ehdokasta syrjäkylän syrjäytyneeseen alkoholistiin? Eikö puolueella ole parempia ehdokkaita?Tärkeintä on kuitenkin että Keskusta tulee kuulumaan hallitukseen - kukapa muu valvoisi ettei meidän maajussien sukupuolenvaihdoseläkkeitä ja pelloltapaluukorvauksia leikata. Korvaus tukiaisia nostaessa kipeytyneestä selästä olisi myös tervetullut ja navettakin pitäisi taas maalauttaa...
- Anonyymi
Keskustan Sipilä teki väärää politiikkaa hallituksensa pääministerinä, mikä johti kaikkien aikojen suurimpaan vaalitappioon.
- Anonyymi
Eikö demarit arvosta kansan edustajan arvoa ja eduskuntaa ,kun he eivät ymmärrä miksi ,halutaan selvitystä miten voidaan hyväksyä SDP johdon ja arvostetun CMI n johdon suosikki ,valita vaikka kirjoitukset ja teot ovat kaikkea muuta kuin kansanedustajalle sovellilaita ,sekä äänestäjiä petettiin , kun oli valehtelua , oli niin että oletettiin ihan muunlaiseksi arvo pohjaltaan ao henkilöt !
Vaikka on kaduttu ja anteeksi pyyntö suoritettu ,eivät olisi tulleet valituksi ja SDP ei luultavasti voittanut vaaleja , no jää arvailujen varaan se ,no nyt muukin toiminta on sekoilua ,tuleeko edes SDP hallitusta! - Anonyymi
Kissoja on laitettu elävänä nuotioon. Vain psykopaatti tekee noin.
- Anonyymi
No mutta SDP:llä onkin erilainen arvopohja, niinhän se lausuma oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksoisliekki-ihmiset
Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.3073189- 1051678
- 351506
Oletko jo saanut apua mt-ongelmiisi?
Ja onko harhat helpottuneet? Vieläkö tunnet että sinua seurataan, ja kotonasi käydään poissa ollessasi?1891422- 1171201
- 891059
- 62964
- 49961
Vasemmisto osoittaa mieltä Berliinissä - Miksi?
Eikös siellä ollut juuri demokraattisesti järjestetyt vaalit jossa kansa on sanonut mielipiteensä ja KAIKKIA on kuultu t204960Mitä haluaisit sanoa
Kaivatullesi NYT Part ll. Kenenkään peukku ei kestä tuota edellistä ketjua.68928