Hiukan mittasuhteista kyselisin

Anonyymi

Palstalla joku kepuli kyselee kissan taposta. Ikävä ja erittäin tuomittava teko demari EU ehdokkaalta, myönnetään. Mutta miksei näistä alkoholisoituneista maaseudun eläteistä jotka jättävät karjan, siat ja siipikarjan täysin heitteille kun soppa alkanunut liikaa maistua ei puhuta ja tuomita oikeudessa. . Mittakaavat eläinsuojelurikokseen ovat kyllä huomattavasti isommat.

7

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun joku liittää mukaan jonkun asiallisen kysymyksen näistä " kärähteneistä," ,mutta ei tunustaneista ,niin heti tulee vasta kysymys , myös keskustassa ja niin edelleen , !

      Kun kysytään Al-Taeen kirjoituksista ja valehtelusta ,tulee heti mutta kun perussuomaisissa myös.....!

      Eli selvittäkään omat asianne vastauksila ,jos on uskallusta !

    • Onko puolueelle valehteleminen puhtaasta rikosrekisteristä myös O.K.?

      Vertaatko EU-ehdokasta syrjäkylän syrjäytyneeseen alkoholistiin? Eikö puolueella ole parempia ehdokkaita?

    • Tärkeintä on kuitenkin että Keskusta tulee kuulumaan hallitukseen - kukapa muu valvoisi ettei meidän maajussien sukupuolenvaihdoseläkkeitä ja pelloltapaluukorvauksia leikata. Korvaus tukiaisia nostaessa kipeytyneestä selästä olisi myös tervetullut ja navettakin pitäisi taas maalauttaa...

    • Anonyymi

      Keskustan Sipilä teki väärää politiikkaa hallituksensa pääministerinä, mikä johti kaikkien aikojen suurimpaan vaalitappioon.

    • Anonyymi

      Eikö demarit arvosta kansan edustajan arvoa ja eduskuntaa ,kun he eivät ymmärrä miksi ,halutaan selvitystä miten voidaan hyväksyä SDP johdon ja arvostetun CMI n johdon suosikki ,valita vaikka kirjoitukset ja teot ovat kaikkea muuta kuin kansanedustajalle sovellilaita ,sekä äänestäjiä petettiin , kun oli valehtelua , oli niin että oletettiin ihan muunlaiseksi arvo pohjaltaan ao henkilöt !
      Vaikka on kaduttu ja anteeksi pyyntö suoritettu ,eivät olisi tulleet valituksi ja SDP ei luultavasti voittanut vaaleja , no jää arvailujen varaan se ,no nyt muukin toiminta on sekoilua ,tuleeko edes SDP hallitusta!

    • Anonyymi

      Kissoja on laitettu elävänä nuotioon. Vain psykopaatti tekee noin.

      • Anonyymi

        No mutta SDP:llä onkin erilainen arvopohja, niinhän se lausuma oli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8396
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      501
      7666
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      222
      5719
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      97
      4789
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4664
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      171
      4526
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      110
      4497
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4226
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3850
    Aihe