Menepäs sanomaan tuo Venäjä diktaattorille. Muista että vakuutuksesi ei korvaa seuraamuksia omaisillesi.
Karjala takaisin ja heti.
Anonyymi
1
104
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä on tuskin valmis palauttamaan Karjalaa vapaaehtoisesti kun Japanikaan ei ole saanut Kuriileja takaisin. Mutta Suomella olisi yksi peukaloruuvi käytettävissään. Kreikka hyödynsi menestyksellisesti veto-oikeuttaan EU:n jäsenenä Makedonian nimikiistassa. Suomi voisi halutessaan käyttää veto-oikeuttaan estääkseen kaikki Venäjälle edulliset päätökset EU:ssa niin kauan kuin Venäjä kieltäytyy palauttamasta Suomelta toisessa maailmansodassa ryöstämään alueita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68981
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799