Ylipainoiset ärsyttävät

Kun tietää että joutuu maksamaan heidän Diabetes lääkkeitään myöhemmin kun sairastuvat 2 tyyppiin...
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä en maksa kuin omat lääkkeeni eikä ole kakkos tyypin diabetesta vaikka olen koko ikäni ollut ylipainoinen ja kuuskymmppiset lähestyy. Kuka sitä tietää mihinkä sairastuu ja ihmiset elävät nykyään liian vanhoiksi niin loppupäästä se lääkemäärä voi olla aikamoinen. Kalliita lääkkeet eikä niitä ilmaiseksi saa muuta kuin toimeentulo asiakkaat.

Älä tuhlaa energiaasi turhaan ärsytykseen vaan ole onnellinen jos saat painosi pysymään kurissa eikä tarvitse lääkkeitä. Aina parempi mitä pidempään pärjää ilman lääkkeitä.

Äänestä

Koskahan aletaan osoitella kaloripomivalmistajia?

Vatsa ei tiedä kalorimääriä, ruoka-annosten tilavuuden ainoastaan.
Milloin saadaan täyttävää vähäkalorista ruokaa?

Äänestä

Kyllä ja samaan sarjaan juopot ja narkkarit sekä muut luuserit.

Äänestä

Prosessoitu ruoka on terveysriski. Lihottaa ja sotkee aineenvaihdunnan, eikä edes tiedä, mistä raaka-aineet mahdollisimman halvalla on hankittu.

Äänestä

Osaa nistä ylipainoisista veetuttaa kun ovat joutuneet sponroimaan koulunkäyntiäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun tietää että joutuu maksamaan heidän Diabetes lääkkeitään myöhemmin kun sairastuvat 2 tyyppiin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu