Missä kyseltiin Suol.i24 hyväksyntää karvahatun kirjoituksiin ? Taisi olla TAAS sääntöjenvastainen kysymys ?
Vihapuhe ketju KATOSI ?
18
<50
Vastaukset
Vanha ei tarvitse suojelijoita, ei selästäpönkkääjiä, ei takuumiehiä. Vanha osaa kirjoittaa. ;)
- Anonyymi
Ei osaa. Tekee päivittäin kirjoitusvirheitä. Osaavuus on heikkoa.
- Anonyymi
"Voi sitä tollero, joka niksutti vastaukseni pois palstalta."
(Moktarin "osaamista") - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Voi sitä tollero, joka niksutti vastaukseni pois palstalta."
(Moktarin "osaamista")Ketjusta on poistettu(9) sääntöjenvastaista viestiä.9 Vastausta on saanut jäädä eli 50/50.Onpa ollut vihakirjoituksia esillä...? No toki tämäkin poistetaan rasistisena vihakirjoituksena..Nauretaan taas ja yhdessä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketjusta on poistettu(9) sääntöjenvastaista viestiä.9 Vastausta on saanut jäädä eli 50/50.Onpa ollut vihakirjoituksia esillä...? No toki tämäkin poistetaan rasistisena vihakirjoituksena..Nauretaan taas ja yhdessä..
tilanne 10-12 kirjoittajat tappiolla..
- Anonyymi
Piti ihan googlettaa karvahattu kun en yhdistänyt, ja sehän on vanhan ajan "nikita". Onko tässä kiukuttelussa kyse jostain kommunismi- tai venäjämyönteisestä kirjoittajasta?
Mikä aloitttajaa noin kipeästi kiukuttaa? Säännöt on säännöt. Siinä kuin laki on laki. Ja liikenteenvaarantaminen on liikenteenvaarantamista. Ja raiskaus on raiskaus. - Anonyymi
Moderointihan on pielessä kun antaa mokkis-jukan kirjoitella juttuja, jotka ei tänne kuulu. Jos haluaa kirjoittaa jostain puolueesta esim. niin pitää mennä oikeaan osioon.
- Anonyymi
Täältä lähtee avauksia ja mielipiteitä aivan mielivaltaisesti. Kun suvakki sattuu olemaan työvuorossa poistetaan kaikki mikä nyt sillä hetkellä ei miellytä. Seurattuamme kirjoituksia jonkun aikaa huomasimme että varsinkin asiallisimmat ja maltilliset kirjoitukset haittamaahanmuutosta poistetaan etunenässä! Yltiörasistinen ja asiaton juttu voi maata palstalla viikkotolkulla kuin osoituksena
kaikkien tänne kirjoittajien hölmöydestä ."Aivan naurettavaa....siksi tallensin tämänkin koska tämä varmasti lähtee, olenhan rasistisesti solvannut ja kiihottanut lukijoita suvakkiihmisryhmää kohtaan:) LOL!- Anonyymi
Tehkää ilmoitus suoraan Allerille, minä tein eilen. Että valvonta on täysin pielessä monilla palstoilla, ja häriköt saavat häiriköidä vapaasti. Tuli viesti, että vastaamme mahdollisimman pian.
- Anonyymi
Kyse on paljon enemmän kuin etnisestä nationalismista. Kyse on huolesta oman maan sisäisestä turvallisuudesta islamistisen muuttoliikkeen myllerryksessä. Kyse on oman itsemääräämisoikeuden säilyttämisestä,suvereniteetistä. Kyse on vallan keskittämisestä brysseliin,kyse on liittovaltiokehityksen jatkamisen vastustamisesta ja lisävelvoitteiden välttämisestä. Kyse on sen periaatteen puolustamisesta minkä tähden veteraanit tätä maata aikoinaan puolustivat. Itsenäisen maan arvostamisesta.
https://www.verkkouutiset.fi/juhana-vartiainen-tama-vastakkainasettelu-voi-yhdistaa-eurooppaa/
yläteksti saman jutun kommentti - Anonyymi
Osaisiko kukaan neuvoa , mihin Facebookin ylläpidosta (muuta kun niille itselleen) voi tehdä valituksen jatkuvista banneista eli vanhoista kirjoituksista, vaikkei enää kirjoittelisi siitä yhdestä haittamaahanmuutosta hevon hoota !
Kovin täällä yritetään rajoittaa minun sananvapauttani. Onneksi paikalla on sentään edes yksi aateveljeni.
"Kyse on sen periaatteen puolustamisesta minkä tähden veteraanit tätä maata aikoinaan puolustivat."
Näin on, olen samaa mieltä kanssasi. Isänmaata ja veteraanien perintöä tässä minäkin puolustan. En puolusta rintamakarkureita, käpykaartilaisia enkä sivareita. Terveisiä Jussille. ;)- Anonyymi
"En puolusta rintamakarkureita, käpykaartilaisia enkä sivareita."
Olisi koko yhteiskunnan ja Suomen valtion etu, että et puolustaisi yhtään ketään; siis et edes perhettäsi. Saatat sohia risuilla ja kepeillä syyttömiä ihmisiä silmään. Näyttösi tosin tähän saakka koskee vain sitä, että itsekeskeisyydessäsi puolustat vain itseäsi. Tiukan paikan tullen olet kuin tuhatjalkainen, vatsan alus täynnä jalkoja ja suunta äänestä pois päin.
"Ja paatunut rättivääpeli varusvarastolla sanoo harjoitus harjoitukselta yhä ripeämmin ja terävämmin, että "herra"."
Ja sitten heräsit! Valtakunnan tila ja ammattisotilaiden koulutuksen tila on paljon huonompi kuin kukaan on osannut kuvitellakaan, jos kaltaisesi pellehermanni kutsutaan kertausharjoituksiin. Ja jos todella kutsuttaisiin, miten ihmeessä vääpeli voi herroitella saunamajuria muutoin kuin puhdasta ystävällisyyttään. Ei ainakaan virkansa puolesta. - Anonyymi
En puolusta rintamakarkureita, käpykaartilaisia enkä sivareita. Terveisiä Jussille. ;)
Bullshittiä, puolustelet rintamakarkureita alati. - Anonyymi
"Onneksi paikalla on sentään edes yksi aateveljeni."
Oma alter egosi. - Anonyymi
"Terveisiä Jussille. ;) ".Jussi kuitenkin lienee "nostomies"armaijan slangissa otetaan palvelukseen sodan syttyessä.Mainio strategi ,TOHTORISMIES sodan johtoon,ei palvele harjan tai pyssyn kanssa.PerFinn
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse203916SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2463851Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1333450Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky813438Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222297Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341823Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575571703- 371620
- 321511
- 921453