Kepulaisia Hävettää Sipilän Ahterin Nuoleminen Rinteeltä

Anonyymi

Rappiotappion kokenut kepu ei kuulu hallitukseen. Kepulaisten hallituksessa oleminen on demokratian HÄPÄISEMISTÄ.

Kepu suorastaan paskoo hallitukseen mennessään äänestäjien sä kasvoille.

14

<50

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa vaalit ovat vitsi. Sama miten äänestetään niin se ei vaikuta mitään. Kepu hallitukseen onko hölmönpää kuultu. Vaalien suurin häviäjä ei kuulu hallitukseen.

      • Anonyymi

        Eduskuntavaalivoittajien eli SDP:n, perussuomalaisten, vihreiden ja vasemmistoliiton olisi pitänyt muodostaa hallitus ehdottomasti. Häviäjät eli kepu, kokoomus ja RKP olisivat kuuluneet oppositioon kansan mandaatilla neljäksi vuodeksi. Porvarien työn jälki on nähty ja se on synkkä.


    • Anonyymi

      Vai hävettääkö oikeasti persuja ja kokoomuslaisia!?!!
      Totuushan on, ettei persuista olisi ollut hallitusvastuuseen ja kokoomuslaiset ovat niin helvetillisen epäinhimilliseksi koettuaja, siis tavallisten ja normaalien suomalaisten keskuudessa, joten Antti Rinne valitsi oikeat puolueet yhteityöhön hallitusneuvotteluihin.
      Nyt on Sipilällä näytönpaikka, että pystyykö keskustalaiseen politiikkaan vai ajaako keskustan ulos hallituksesta ja tuhoaa lopullisesti Suomen Keskustan!
      Nyt on yhteistyön paikka, jossa mitataan Juha Sipilän keskustalaisuus!!!

      • Anonyymi

        Antti Rinne valitsi kaikki EpäNormaaleimmat puolueet tuekseen. Kepu kyykkään Antin edessä seuraavat neljävuotta.

        Kepu on kaikkein epäinhimillisen petturipuolue. Kikyt ja akttiviHömpät viime vaalikaudelta ovat todisteena siitä, ettei tolkun Peruskansalaiset tarvitsisi enää toista perättäistä kautta olla KepuPettureiden epäinimillisten, julmien toimien kohteena.


    • Anonyymi

      Antti Alamäen taloustuhohallitukseen osallistuen Kepukannatus puolittuu

    • Anonyymi

      Eihän kepu sinne hallitukseen mene jos Juha ei saa kaikkia kymmentä kynnyskysymystä läpi, Juhahan on sanonut että niistä ei voi tinkiä.

      Jos Rinne ei siis anna näissä kaikissa periksi niin sehän tarkoittaa periaatteen miehelle (Sipiä) tulos tai ulos tilannetta, eli siihen päättyvät kepun hallitusneuvottelut - Jos siis Sipilä on ihan oikeasti periaatteen mies!

    • Anonyymi

      Kepun lestaadiolais äänestäjät kääntävät selkänsä puolueelle uuden translain hyväksymisen takia?

      • Anonyymi

        Sehän oli voitto Kepulle. Lapsia ei aleta leikellä ja hormonihoitaa. Sterilisaation hoitaa hormoonit.


    • Aktiivimalli jatkuu köyhät kyykkyyn ja pinnarit töihin!

      • Anonyymi

        Miten se "pinnari" voi töihin mennä kun niitä ei ole.

        Suurin osa ilmoitetuista työpaikosta on tyhjästä luotuja, jota harrastaa välitysfirmat saadakseen haastateltavikseen ja rekisteröitäväkseen hakijoita paikkoihin, joita ei ole edes olemassa.

        Todellisuudessa vain n. 40 000 työpaikkaa on tarjolla, loput 100 000 on näitä välitysfirmojen tekemiä varjohaasteluun perustuvia olemattomia ns. "työpaikkoja".

        Varjohaastatteluun perustuvat olemattomat työpaikat perustuvat vain siihen, että välitysfirmat haluavat hakijamassaa siltä varalta, että joku työnantaja hakee työntekijää ja siihen olisi välitysfirmalla välittömästi tarjota jotain.

        Nämä vältysfirmojen varjohaastatellut sitten esitetään työllisyystilastoissa työnantajien työpaikka tarjontana harhaanjohtavasti.


    • Oliko Kepun vassarihallituksen tukemisen hinta 18 maakuntaa ?

      • Anonyymi

        Lisää byrokratiaa....lisää veroja......päinvastoin kuin oli tarkoitus vaalilupauksissa.

        Kepun edellinenkin byrokratiatalkoo jäin heti hallituskauden alussa piilotettujen ja peiteltyjen aiheiden joukkoon. Siinäkin Kepu petti äänestäjänsä edellisessä hallituksessa.

        Vieläkö on niitä HULLUJA, jotka uskovat Kepuun. ?


    • Anonyymi

      Ei tuosta Rinteestä taida olla mihinkään olis ottanut Halla-Ahon kaveriksi eikä Pipilää.Sehän jo nähtiin mikä p,,ka hän on

    • Anonyymi

      Jospa Keskustapuolueen eduskuntaryhmä on niin selkärankaista että ainakin pari tusinaa 31:stä äänestää epäluottamuslausetta Rinteen "hallitukselle"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      295
      46160
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      55
      11569
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      276
      11204
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      58
      9966
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      95
      8759
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      311
      6867
    7. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      20
      3921
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3616
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3540
    10. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      4
      3529
    Aihe