- Eruskuntataloon portahilla, omia keksittyjä juttujansa muka ilimaston parahaksi!? Mun mielestä non ihan vääräs paikas metelööttemäs, ja häirittevät meirän kunniallisein kansalaasten ja erustajien työrauhaa taas mitä suuremmas määrin!
Me Kokoomukses kattomma näillä asioosta mistään mitään tietämättömillä keskenkasvuusilla flikoolla joita suurin osa ei oo minkäänlaista konkreettisempaa tietua minkäänlaasesta ilmimaston muutoksista! Jonsei siitä oo meillä asioosta perillä olevillakaan oo tietua, niin parempi olla hilijaa ja meuhkaamatta nottei tuu ennenaikaasia vääriä liniauksia!
Luottakaa vaan meihin Kokoomuksehen jatkoski vaikka mollahan oppositios jonka vääryyren meirän on pakko hyväksyä täs tilantehes!
Kunniootuksella_
Ansa Risukko
vt. Eruskunnan apulais-puhenainen Helsinki.
Kansalaaset; Taas nuo nuoret mellaastaa tuolla...
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreiden vaalikampanjaa ylihuomisen EU-vaaleihin
- Anonyymi
Pari maata laski jo alleen, eikun äänestysikää 16 vuoteen, koska tällä saadaan
vihreille miehille lisää ilmastoäänestäjiä. Sairasta touhua. - Anonyymi
kyllä ne lähtee sieltä kun kännykästä virta loppuu, et
- Anonyymi
No niin taas ollahan täs samas jamas kun oltihin meirän kokoomuslaasten hallitus kauren aikana!
Siis lukekaa erellä - mitä moon sanonut jo 2018 tähän järiettömähän koululaasten ja muirenki anarkististen hillujien ja muiren kansalaasten aivan turhanaikaasehen vouhootuksehen.
Jonka kohteheksi me arvoosat omta etumma ja oikeutemma tuntevat kansanerustajat ja muut Eruskunnas työrauhaa kaipaavat henkilöstökuntaa myören oomma jällehen saanehet todeta taloomma ulkupuolella koulusta lintsaavien koululaasten ja muiren joutilahien pauhates "ilimaston puolesta" lakkoollen yms.!
Eivät ainakaa näytä lopettanehen hengittämistä jos tuolla lailla huuteloovat meille kuin syyttäen jostaki mistä me emme suinkaan tunne olevamma vastuus!?
Ei me ainakaan Kansallises Kokoomukses koeta mitään pahaa tehenehemmä ilimaston pilaamikseksi!
Tämä on mun mielipiteheni! Erelleeen nottas tierättä!
Sama - kun erellä - Anonyymi
Viisi vuotta, sama paikka, sama porukka ja vastustuksen aihe hallituksen leikkauslistat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658