Rintojen katsominen lisää miehen ikää

Anonyymi

Se on jo tutkittu, että suurin osa miehistä katsoo naisessa ensimmäiseksi rintoja. Nyt siitä väitetään olevan myös hyötyä - joulukuussa julkaistun saksalaistutkimuksen mukaan rintojen katsominen antaa miehille lisää elinaikaa.

TheMedGuru.com -sivusto kertoo joulukuun alussa julkaistusta saksalaistutkimuksesta, jonka mukaan rintojen katselu on niin terveellistä puuhaa, että sitä voisi verrata aktiivisiin urheilusuorituksiin, ja se voi parhaimmillaan tuoda miehelle jopa viisi vuotta lisää elinaikaa. Tutkimustulokset kirjannut tohtori Karen Weatherby sanoo, että vain 10 minuutin rehevien rintojen katselu vastaa noin puolen tunnin aerobic-treeniä.

Viiden vuoden tutkimus 200 miehelle

Saksalainen tutkijaryhmä teki artikkelin mukaan viiden vuoden ajan säännöllisiä terveystutkimuksia kolmessa sairaalassa Frankfurtissa 200 miehelle, joista puolia oli pyydetty katsomaan naisten rintoja päivittäin, ja loppuja oli pyydetty välttämään tirkistelyä kokonaan.

Tutkimustuloksissa todettiin, että rintoja aktiivisesti katselleiden miesten verenpaine oli alhaisempi, heillä oli matalampi lepopulssi ja vähemmän sepelvaltimosairauksia.

Seksuaalinen halukkuus tehostaa verenkiertoa

Tutkijat totesivat, että seksuaalinen halukkuus parantaa verenkiertoa, mikä puolestaan indikoi parempaa kokonaisterveyttä. Weatherby lausui themedguru.comin mukaan, että "Seksuaalinen kiihottuminen saa sydämen sykkimään nopeammin ja parantaa verenkiertoa. Ei ole epäilystäkään: rintojen katsominen on miehille terveellistä."

Tutkijoiden mielestä heidän saamansa tulokset osoittavat, että viiden minuutin päivittäinen rintojen katselu vähentää halvauksen ja sydänkohtauksen riskiä jopa puolella. Yli 40-vuotiaille suositellaan kymmentä minuuttia ja isompia rintoja.

Tutkimuksen tekijät uskovat, että säännöllisellä päivittäisellä rintojen katselulla mies voi pidentää elinikäänsä jopa viidellä vuodella.

Viime vuonna todistettiin toisessa tutkimuksessa, että yli puolet miehistä . Tutkimukset eivät kuitenkaan ottaneet kantaa siihen, miksi naiset tästä huolimatta elävät keskimäärin seitsemän vuotta kauemmin kuin miehet.

MTV3/Helmi

Lähde: themedguru.com

38

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Tutkijoiden mielestä heidän saamansa tulokset osoittavat, että viiden minuutin päivittäinen rintojen katselu vähentää halvauksen ja sydänkohtauksen riskiä jopa puolella. Yli 40-vuotiaille suositellaan kymmentä minuuttia ja isompia rintoja."

      Kuolinisku lattarintafeminismille!

      • Anonyymi

        Alastomien naisten pyllyjen katsominen lisää elinikää vielä tuplasti enemmän.


    • Anonyymi

      Täytyishän tässä sitten elää vielä muutama vuosi. Seitenkymppinen.

      • Anonyymi

        Voit jo unohtaa elämisen, sulle on varattu jo kuolinhuone hoitokodista...kusiset vaipat odottaa jo valmiina tulehduttamaan ja polttamaan munanahat...


    • Anonyymi

      Linkki?

    • Iku-Turso

      Voiko joku mies elää 5 vuotta katsomatta naisten rintoja? Tuskin.

      Todennäköisesti miehet molemmissa ryhmissä katsoivat naisten rintoja yhtä paljon, mutta "tirkistelykiellossa" eläneillä miehillä syyllisyys tirkistelystä kalvoi mieltä ja aiheutti tarpeetonta stressiä.

      • Anonyymi

        Hyvät rinnat ovat kaunis näky. Samoin pyöreä naisen pylly.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvät rinnat ovat kaunis näky. Samoin pyöreä naisen pylly.

        Kuppikoko E 100 on sopiva, siis minun mielestä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvät rinnat ovat kaunis näky. Samoin pyöreä naisen pylly.

        Iso puo on naisella ällöttävä..sopivan kapea ja sutjakka on miellyttävä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Iso puo on naisella ällöttävä..sopivan kapea ja sutjakka on miellyttävä.

        Samaa mieltä. Sellainen 10-vuotiaan pojan pylly aikuisella naisella saa viisarin värähtämään. Terveisin pedo-Pedro.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvät rinnat ovat kaunis näky. Samoin pyöreä naisen pylly.

        entäs vittu?


    • Anonyymi

      Katson aina naisessa ensin millaiset tissit hänellä on ja sitten lokeroin hänet johonkin kategoriaan, Esim.

      lattarinta= joku v***n Temariakka
      b-c kuppi= vois paremman puutteessa kelvata jos ei ole Wasurimädättäjä
      D-DD kuppi= Kunnon Nainen, meille löytyy heti samoja harrastuksia






      ensi

    • Anonyymi

      Ai jaa. Kuinkahan vanhaksi sitten lainkaan elän, kun en ole jättänyt pelkkään katselemiseen. Puristeleminen kaksin käsin on paljon kivempaa. Kaiken kokoisia on ollut käsissä.

    • Anonyymi

      Minä katselen mielummin palleja!

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Entäs etupyllyn katsominen?


      • Anonyymi

        Lettulaari, lämmin lihatasku, kostea kanjoni, mulkunlaukaisualusta jne...


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Kaunis finnitön pylly, pusun voisin antaa pakaroille.


    • Anonyymi

      Pyrin katsomaan ja tunnustelemaan niin aikaisessa vaiheessa kuin mahdollista naiselta sekä takapuolen että emättimen.
      Paljonkohan näistä katsomisista saa lisää ikävuosia?

    • Anonyymi

      Kyllä miehenkin rintalihakset säväyttävät, jos ne ovat ne ovat muodokkaat eikä mitään kainaloissa roikkuvia manboobseja..:(

      • Anonyymi

        Nykytekniikalla bodatut rintalihakset muistuttaa malliltaan yllättävän paljon naisen rintoja.

        Harvalla miehellä on oikeasti miehekkäät rintalihakset, koska ne kasvaa jostakin syystä naistisseiksi todella nopeasti, noilla nykymiesten ravinnoilla ja lisaineilla.


    • Anonyymi

      Uskon asiaan ja sen sisältöön, mutta muista syistä, kun tutkimus. Tutkimukset yleensä vahvistaa asioita, joita tiedettiin jo vähän etukäteenkin.
      Jumala nimittäin loi naisen miehelle ja näkin että se on hyvä.
      Näin uskon että nainen on miehelle hyvä asia kaikkineen.
      Siksi mies naista yhä katsoo ja rakastaa.
      Luoja on meidän asiat hyviksi tehneet.

    • Anonyymi

      Katsominen nuorentaa, ei koskeminen !

    • Anonyymi

      löytyi tytöille yksi ammatti lisää ijän pidennys,

    • Anonyymi

      85D. Omat on.
      Minua kun tuijotatte muualle kuin sinisiin silmiin, turpaan tulee.

      • Anonyymi

        Ihme tyyppi.


    • Anonyymi

      Onko äijät oikeasti niin tyhmiä , että eivät tajua,että nainen kyllä näkee ja tuntee, kun tisseihin tuijotetaan?

      • Anonyymi

        kyllä miehetkin haluaa tulla huomatuksi senhän saa rintoja katselemalla,


    • Anonyymi

      Vanhainkodit onkin perinteisesti sijoitettu mahdollisimman syrjäiselle paikalle kristillis-siveellisellä maaseudulla. Kauas kirkonkyliltä ja elämänmenosta.

      Jotta kalvakat vaarit eivät näkisi tissejä! Siirtyisi perinnönjaot!

      • Anonyymi

        Ketäs ne hoitajat on siellä syrjäisten seutujen vanhainkodeissa ellei tissillisiä?
        Jumalan kiitos, se tulevaiuus jossa zomaliroikaleet "hoitavat vanhuksemme" ei ole vielä(kään) koittanut.


      • Anonyymi

        Kumpuilevissa peltomaisemissakin voi maamiehen silmä levätä, jollei päivät mene virrenveisuussa.

        Omaa vaaria ei saanut kunnalliskotiin kirveelläkään. Parkkeerasi rollaattorin kylänraitille ja katseli siinä ”maailman menoa” ;)


    • Anonyymi

      Naiset elävät pitempään kun ne tissit ovat siinä koko ajan näkyvillä kun vilkaisee alas päin.

      • Anonyymi

        Itse pidän myös pillu ja pyllyvaon katsomisesta tissien lisäksi.
        Mikäs siinä on katsellessa, poikamies kun on.


      • Anonyymi

        ensi viikon paistaa viellä aurinko rinta rokinkilla,


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ensi viikon paistaa viellä aurinko rinta rokinkilla,

        P.o. rottingilla.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe