Valtion media on valtion asialla, saa tulonsa valtiolta. EU on politiikkaa, eikä YLE ole mitenkään neutraali siinä. Hyvin vähän valtion media kertoo ikävistä asioista liittyen Euroopan unioniin. Miksi tämä on huono asia? Koska se ei ole puolueetonta toimintaa veroista tulonsa saavalta valtion medialta.
Nekin äänestäjät maksavat YLE:lle pakollista veroa, jotka suhtautuvat kriittisemmin Euroopan unioniin. Ylevero on demokratian kannalta erittäin väärä ratkaisu. Äänestäjistä osa joutuu väkisin tukemaan rahallisesti heidän kannalta väärää politiikkaa. Tässä ei ole kyse siitä onko EU hyvä vai huono, vaan pakkoverolla rahoitetun poliittisen median sopimattomuudesta demokratiaan.
. . .
http://jormanordlin.puheenvuoro.uusisuomi.fi/276550-veroilla-rahoitettu-yle-kertoo-eusta-vain-positiivisia-asioita#comment-4184474
Veroilla rahoitettu YLE kertoo EU:sta vain positiivisia asioita
Anonyymi
1
83
Vastaukset
- Anonyymi
Kalajokilaaksoon rakennetaan 600 teollisuustuulivoimalaa pelloille, metsiin ja pihoille ensi kesän aikana!!
Elämänedellytykset on viety. Myllyt ovat 2 kertaa niin isoja kuin Keski-Euroopassa käytetyt!
Massamuutto stadiin alkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424