https://www.iltalehti.fi/eurovaalit-2019/a/05633844-057f-4993-9fca-a51448250c34
Pieni äänestysprosentti sataa aina kokoomuksen laariin. Ilmastöhössötys nostanut vihreiden kannatusta, ilman että itse puolue olisi tehnyt sen eteen mitään.
PS selvä nousija. Pääasia kuitenkin että PS on suomen suurin puoilue, nämä eu-vaalit ei vaikuta siihen mitenkään.
PS:lle historiansa kovin EU-vaali tulos
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä Huhtasaari, Hakkarainen ja PS. Hieno nousu edellisistä eu-vaaleista. Suomesa olette yhä suurin puolue.
- Anonyymi
Täysin turhat mepit... Toinen ei päässyt edes yliopistosta huijaamatta ja toinen väkivaltarikollinen. Onnea persut!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täysin turhat mepit... Toinen ei päässyt edes yliopistosta huijaamatta ja toinen väkivaltarikollinen. Onnea persut!
Hakkarainen on sahuri ja yrittäjä toisin kuin sinä ja tämän palstan sospummit!
- Anonyymi
Tämän vuoden eduskuntavaaleissa tulos oli 17,5 % nyt noin 14 %. PS on Suomen suurin puolue vaikka se ei näy vaaleissa. PiiloPersut lymyilevät kellareissaan.
Teuvo Hakkarainen näyttä EU-parlamentissa kuinka tosi jätkä ryyppää ja kähmii naisia. Uraa!- Anonyymi
Sulla vähän hakusessa nämä vaali asiat
- Anonyymi
Mahtavaa PS. 42% on naurettavan pieni äänestysprosentti. EU-vaaleilla ei merkitystä 50% PS äänestäjistä jätti tarkoituksella väliin
- Anonyymi
Sekä Suomeesa että EUssa aina oppositiossa - ei mitään merkitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658