Vilunki-Ville lähtee Suomesta!

Vilunki-Ville ja ja putinin sätkynukke Hautala menossa europarlamenttiin. Hyvä että päästään räksyttäjästä edes vähän kauemmaksi.
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hinttaripuolueen marakatti lähtee ja hyvä on ettei ole enää täällä irvailemassa.

Äänestä

Onneksi lähtee pois. Toivottavasti pysyy kaukana meistä.

Äänestä

Pitää vain ihmetellä miten täällä maassamme on noin paljon hölmöläisiä jotka vieläkään eivät tajua omaa parastaan vaan äänestävät näitä sateenkaartilaisia ja demulaisia pallopäitä.

Äänestä
  • Kaikki Suomen friikit ovat puolueen palkkalistoilla ja Itämeri saastuu!

    Äänestä

  • Niin, persuista nyt puhumattakaan.

    Äänestä

Heidi Hautalahan kuuluu jo Brysselissä "kalustoon", joten ei mikään ihme. Vihreitä pitkään luotsanneelle Villelle Bryssel on hyvää vaihtelua Turulle.

Mikä parasta, Brysseliin tulevat myös Teuvo Hakkarainen ja Laura Huhtasaari!

Brexitin toteutuessa muuten vihreät saavat myös kolmannen paikan Euroopan parlamenttiin, tämän saisi Alviina Alametsä.

Tanskassa Venstre-puolue muuten vaalivoittajana jo selkeästi laski myös Brexit-paikkansa varmaksi paikaksi saaden 3 1 = 4 paikkaa. Tanskalaista varmuutta ei meillä asiassa ollut, mutta jos olisi, olisi Suomesta siis Europarlamenttiin lähdössä Vihreät ja Kokoomus tasaväkisinä, molemmilla kolme paikkaa.

Äänestä

Onneksi tuo kaikkien besserwisserien isä pois täältä lässyttämästä täyttä potaskaa...

Äänestä

Ketkä haluaa viherkusetusta ja vaikeuksia vihersaastalla,? Tulee hintoihinsa, kokevat nahassaan..

Äänestä
  • Kyllä ne Teukan konjakit ja tissienpuristelut vielä tulevat nekin Brysselissä PS:lle kovin kalliiksi.

    Äänestä

Koko tuo EU:n lössi on täysin turhake ja tulee kaatumaan hölmöyteensä mitä siellä edustetaan. Eurooppa täyttyy muslimeista ja siinä on sen tarun historia viimeistään.

Äänestä

Nyt vihreät voivat jäädä laakereilleen lepäämään viideksi vuodeksi. Enää ei tarvitse polotella oikeistopopulistien voitolla. Muita parennnetaavaahan ei näyttänyt keskusteluissa olevan kuin kanslaisten pelottelu ja koululaisten värvääminen ilmastotalkoisiin.

Äänestä

Maailma sortuu ylikansoittumiseen, mutta eipä se näytä olevan mikään uhka vaan ilmasto on nyt hysteerisesti viherkommareilla. Nuoret eivät ymmärrä, että heillä ei ole tulevaisuutta jos liikakansoittumiselle ei tehdä mitään estettä.

Äänestä

Homoa ei sitten kannata valita ulkoministeriksi.
Venäläiset kun eivät suvaitse homoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vilunki-Ville ja ja putinin sätkynukke Hautala menossa europarlamenttiin. Hyvä että päästään räksyttäjästä edes vähän kauemmaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu