Kokoomus voitti EU-vaalit, mutta miten?

Anonyymi

Onko kyseessä vaalivilppi, minkä Kokoomus järjesti oman kokoomuslaisen vaalitulosfirman sekä äänestyslipukkeiden vaihtamisten avulla?

Vaalivilpin täytyy olla ainut selitys. On vaikea uskoa että Suomen kansa haluaa lapsiaan muslimeille joukkoraiskauttavien ja aina valehtelevien rosvojen vallan jatkuvan.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turhaan sitten suvakit itkevät kun Suomi on menetetty ja käy kuten on ennustettu.
      Itse olen jo niin vanha etten toivon mukaan tule sitä hirveyttä näkemään.
      Sääli lapsia.

    • Anonyymi

      Sama minulla. Säälin lapsia ja lapsenlapsia, jos nykymenon annetaan jatkua.
      En halua nähdä, että isiemme ja isoisiemme taistelu itsenäisen maan puolesta valuu hukkaan.
      Maamme halutaan antaa ilmaiseksi ulkopuolisten raiskattavaksi, niin kuin on tapahtunut Ruotsissa.
      Onneksi kokoomuksen saama äänimäärä ei kuitenkaan riitä edustamaan koko Suomen mielipidettä - on kuitenkin vain alle 10 % koko maan väestöstä.

      • Anonyymi

        Eikä pelkästään anneta ilmaiseksi vaan MAKSETAAn näiden elätettävien maahantunkeutuneiden elanto kaikkineen ja heidän jälkeensä tulevienkin, samoin kuin aikaisemmin maahamme marssineiden luusereiden.

        Maahantunkeutuneiden kustannukset ovat jo nyt miljardiluokkaa. Ne kasvavat koko ajan lisää huimaa vauhtia. Kaikki se raha leikataan kantasuomalaisten verovaroista ja valtion velasta, jonka tulevat sukupolvet, suomalaiset, joutuvat maksamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikä pelkästään anneta ilmaiseksi vaan MAKSETAAn näiden elätettävien maahantunkeutuneiden elanto kaikkineen ja heidän jälkeensä tulevienkin, samoin kuin aikaisemmin maahamme marssineiden luusereiden.

        Maahantunkeutuneiden kustannukset ovat jo nyt miljardiluokkaa. Ne kasvavat koko ajan lisää huimaa vauhtia. Kaikki se raha leikataan kantasuomalaisten verovaroista ja valtion velasta, jonka tulevat sukupolvet, suomalaiset, joutuvat maksamaan.

        Ei tänne ole maahantunkeutuneita tullut toisen maailmansodan jälkeen.

        Tulijoiden määrä pääsi yllättämään vuonna 2015 kepun, kookoomuksen ja perussuomalaisten hallituksen.

        Nyt vasta tilanne alkaa selkiytyä ja pääsemme ratkaisemaan tilannetta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe