Ilmavoimat petti leijonat

https://www.is.fi/mmkiekko/art-2000006120973.html?ref=rss

Perinne katkeaa: Hornet-hävittäjät eivät saata Leijonia Suomeen

Käsittämätön moka.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vihreät varmaan kielsi saastuttavien Hornettien käytön.

Äänestä

Liian isänmaallista. Joku pian loukkaantuu kun maahanmuuttajille ei ole järjestetty samanlaista vastaanottoa.

Äänestä

Ei kerkiä täytyy reenata sotaa Naton joukkojen kanssa.

Äänestä
  • Juu, pohjoisen taivaalla on viikkoja lennelty. Ei säästetty ja saastutettiin kun sai nuolla usan ahteria. Arvoja on monenlaisia.

    Äänestä

Kannattaisiko kysyä itänaapurista? Siellä voi olla halua tarjota konekapasiteettia vastapainoksi, koska USA:n johtama harjoitus on ottanut hallintaansa Hornetimme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/mmkiekko/art-2000006120973.html?ref=rss

Perinne katkeaa: Hornet-hävittäjät eivät saata Leijonia Suomeen

Käsittämätön moka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu